Transaksion Thesari 2019-2020

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Keshilli i Larte drejtesise (3535) / Veprimtaria e Mbikqyrjes dhe Rivleresimit ne sistemin e Drejtesise (3535) All All 56,560,230.00 218 All => =>

  Transaksione
  *Të dhënat e këtij shërbimi janë të aksesueshme në web-in zyrtar "Drejtoria e Përgjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Keshilli i Larte drejtesise (3535) / Veprimtaria e Mbikqyrjes dhe Rivleresimit ne sistemin e Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,960 2020-11-16 2020-11-17 11010630012020 Sherbime telefonike 1063001 Inspektori i Larte i Drejtesise Shpenzime cel permb. shpenzime dt.11.11.2020 listepagese
  Keshilli i Larte drejtesise (3535) / Veprimtaria e Mbikqyrjes dhe Rivleresimit ne sistemin e Drejtesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 20,665 2020-11-16 2020-11-17 11210630012020 Posta dhe sherbimi korrier 1063001 Inspektori i Larte i Drejtesise Posta , kont. 922 dt 05.06.2020 fat 4736 dt10.11.2020 s 86823036
  Keshilli i Larte drejtesise (3535) / Veprimtaria e Mbikqyrjes dhe Rivleresimit ne sistemin e Drejtesise (3535) ONE TELECOMMUNICATIONS Tirane 11,199 2020-11-16 2020-11-17 10910630012020 Sherbime telefonike 1063001 Inspektori i Larte i Drejtesise Shpenzime cel kodi Ab 592886 fat 391097550 dt 01.11.2020
  Keshilli i Larte drejtesise (3535) / Veprimtaria e Mbikqyrjes dhe Rivleresimit ne sistemin e Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 2,250 2020-11-16 2020-11-17 11110630012020 Sherbime telefonike 1063001 Inspektori i Larte i Drejtesise Shpenzime cel permb. shpenzime dt.11.11.2020 listepagese dt.16.11.2020
  Keshilli i Larte drejtesise (3535) / Veprimtaria e Mbikqyrjes dhe Rivleresimit ne sistemin e Drejtesise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 4,500 2020-11-12 2020-11-13 10710630012020 Sherbime te tjera 1063001 Inspektori i Larte i Drejtesise interneti kont. 2052 dt 21.09.2020 fat nr. 227297721 dt 30.09.2020
  Keshilli i Larte drejtesise (3535) / Veprimtaria e Mbikqyrjes dhe Rivleresimit ne sistemin e Drejtesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 15,615 2020-11-12 2020-11-13 10810630012020 Posta dhe sherbimi korrier 1063001 Inspektori i Larte i Drejtesise Posta , kont. 922 dt 05.06.2020 fat 4674 dt 26.10.2020 s 86823174
  Keshilli i Larte drejtesise (3535) / Veprimtaria e Mbikqyrjes dhe Rivleresimit ne sistemin e Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 345,989 2020-11-02 2020-11-03 10110630012020 Paga e grupit 1063001 Inspektori i Larte i Drejtesise Paga Tetor 2020, listepagese , nr pun 93/36
  Keshilli i Larte drejtesise (3535) / Veprimtaria e Mbikqyrjes dhe Rivleresimit ne sistemin e Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 130,392 2020-11-02 2020-11-03 10510630012020 Paga me kontrate per kohe te kufizuar 1063001 Inspektori i Larte i Drejtesise Paga Tetor 2020, listepagese nr pun 7/7 me kontrate, vkm 47 dt 22.01.2020 shkr. 22520/130 dt 24.03.2020
  Keshilli i Larte drejtesise (3535) / Veprimtaria e Mbikqyrjes dhe Rivleresimit ne sistemin e Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 840,494 2020-11-02 2020-11-03 9910630012020 Paga e grupit 1063001 Inspektori i Larte i Drejtesise Paga Tetor 2020, listepagese, nr pun 93/36
  Keshilli i Larte drejtesise (3535) / Veprimtaria e Mbikqyrjes dhe Rivleresimit ne sistemin e Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,061,219 2020-11-02 2020-11-03 10010630012020 Paga baze 1063001 Inspektori i Larte i Drejtesise Paga Tetor 2020, listepagese , nr pun 93/36
  Keshilli i Larte drejtesise (3535) / Veprimtaria e Mbikqyrjes dhe Rivleresimit ne sistemin e Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 817,041 2020-11-02 2020-11-03 10210630012020 Paga baze 1063001 Inspektori i Larte i Drejtesise Paga Tetor 2020, listepagese ,93/36
  Keshilli i Larte drejtesise (3535) / Veprimtaria e Mbikqyrjes dhe Rivleresimit ne sistemin e Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 73,448 2020-11-02 2020-11-03 10310630012020 Paga me kontrate per kohe te kufizuar 1063001 Inspektori i Larte i Drejtesise Paga Tetor 2020, listepagese ,pun e kon, nr 7/7, vkm nr 47, dt 22.01.2020, shkr mfe nr 22520/130, dt 24.03.2020
  Keshilli i Larte drejtesise (3535) / Veprimtaria e Mbikqyrjes dhe Rivleresimit ne sistemin e Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 74,730 2020-11-02 2020-11-03 10410630012020 Paga me kontrate per kohe te kufizuar 1063001 Inspektori i Larte i Drejtesise Paga Tetor 2020, listepagese ,pun e kon, nr 7/7, vkm nr 47, dt 22.01.2020, shkr mfe nr 22520/130, dt 24.03.2020
  Keshilli i Larte drejtesise (3535) / Veprimtaria e Mbikqyrjes dhe Rivleresimit ne sistemin e Drejtesise (3535) Ernest Shira Tirane 897,600 2020-10-28 2020-10-30 9810630012020 Kancelari 1063001 Inspektori i Larte i Drejtesise kancelari up 63 dt 24.09.2020 ft 80712478 dt 05.10.2020 fh 5 dt 05.10.2020
  Keshilli i Larte drejtesise (3535) / Veprimtaria e Mbikqyrjes dhe Rivleresimit ne sistemin e Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 20,250 2020-10-28 2020-10-29 9610630012020 Udhetim i brendshem 1063001 Inspektori i Larte i Drejtesise ub 83 dt 21.10.2020 listpagesa 26.10.2020
  Keshilli i Larte drejtesise (3535) / Veprimtaria e Mbikqyrjes dhe Rivleresimit ne sistemin e Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 40,500 2020-10-28 2020-10-29 9410630012020 Udhetim i brendshem 1063001 Inspektori i Larte i Drejtesise ub 83 dt 21.10.2020 listpagesa 26.10.2020
  Keshilli i Larte drejtesise (3535) / Veprimtaria e Mbikqyrjes dhe Rivleresimit ne sistemin e Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 40,500 2020-10-28 2020-10-29 9510630012020 Udhetim i brendshem 1063001 Inspektori i Larte i Drejtesise ub 83 dt 21.10.2020 listpagesa 26.10.2020
  Keshilli i Larte drejtesise (3535) / Veprimtaria e Mbikqyrjes dhe Rivleresimit ne sistemin e Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 54,000 2020-10-28 2020-10-29 9710630012020 Udhetim i brendshem 1063001 Inspektori i Larte i Drejtesise ub 83 dt 21.10.2020 listpagesa 26.10.2020
  Keshilli i Larte drejtesise (3535) / Veprimtaria e Mbikqyrjes dhe Rivleresimit ne sistemin e Drejtesise (3535) DORIAN KOSOVA Tirane 22,500 2020-10-21 2020-10-23 9210630012020 Shpenzime per pritje e percjellje 1063001 Inspektori i Larte i Drejtesise lik shpenz pritje percjellje,kafe,kerkese dt 14.9.20,pv dorez dt 24.9.20,fat nr 678 dt 24.09.2020 ser 91187854,fh 4 dt 24.09.2020
  Keshilli i Larte drejtesise (3535) / Veprimtaria e Mbikqyrjes dhe Rivleresimit ne sistemin e Drejtesise (3535) LAJTHIZA INVEST Tirane 48,000 2020-10-21 2020-10-22 9110630012020 Shpenzime per pritje e percjellje 1063001 Inspektori i Larte i Drejtesise lik shpenz pritje percjellje,uje,kerkese dt 14.9.20,pv dorez dt 16.9.20,fat nr 7377 dt 16.09.2020 ser 86424677,fh 3 dt 16.09.2020