Transaksion Thesari 2019-2020

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (3535) All All 100,952,348.00 190 All => =>

  Transaksione
  *Të dhënat e këtij shërbimi janë të aksesueshme në web-in zyrtar "Drejtoria e Përgjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (3535) DREJTORIA VENDORE E ASHK-së ELBASAN Tirane 2,000 2020-11-26 2020-11-27 23510410012020 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni SPAK, 2020, 602-tarife kadastra Elbasan, Ft nr 714/1, dt 09.11.2020
  Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (3535) IT GJERGJI KOMPJUTER Tirane 542,938 2020-11-26 2020-11-27 23710410012020 Kancelari SPAK, 2020, 602-shp kancelari , sipas up nr 65, dt 10.04.2020, nj fit 13.05.2020, kon 100, dt 26.06.2020, ft nr 270017630,dt 13.07.2020, fh 22, dt 13.07.2020
  Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (3535) DREJTORIA VENDORE E ASHK TIRANE RURALE 1 Tirane 11,600 2020-11-26 2020-11-27 23610410012020 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni SPAK, 2020, 602-tarife kadastra Tirane Rurale, ft nr 24, dt 05.10.2020
  Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (3535) Drejtoria Vendore e ASHK-së TIRANË JUG Tirane 42,800 2020-11-26 2020-11-27 23410410012020 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni SPAK, 2020, 602-tarife kadastra Tirane Jug, ft nr 10974, dt 05.11.2020
  Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (3535) DREJTORIA VENDORE ASHK-se FIER Tirane 30,000 2020-11-26 2020-11-27 23310410012020 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni SPAK, 2020, 602-tarife kadastra Mallakaster, ft nr 10, dt 30.09.2020
  Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (3535) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 600 2020-11-25 2020-11-26 23610410012020 Shpenzime te tjera transporti SPAK, 2020, 602 shp tranp, urdh 43, dt 24.11.2020, ft 392134596,dt 24.11.2020
  Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (3535) Ismail Alushani (H11201069U) Tirane 936,500 2020-11-24 2020-11-25 23210410012020 Depozitime te tjera ne ruajtje, te vitit ne vazhdim,Te Dala SPAK, 2020, 466-kthim per sekuestrim ne baze te urdher prokurori dt 30.09.2020, kekrkese 6989, dt 19.10.2020,fature per arketim 05, dt 15.05.2018
  Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (3535) DREJTORIA VENDORE E ASHK-së KUKËS Tirane 20,000 2020-11-24 2020-11-25 22110410012020 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni SPAK, 2020, 602 tarife kadastra Kukes, ft nr 08, dt 31.08.2020
  Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (3535) DREJTORIA VENDORE E ASHK-së SARANDË Tirane 18,200 2020-11-24 2020-11-25 22510410012020 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni SPAK, 2020, 602 tarife kadastra Sarande, ft dt 21.10.2020
  Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (3535) Drejtoria Vendore e ASHK-së, Lezhë Tirane 62,200 2020-11-24 2020-11-25 22710410012020 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni SPAK, 2020, 602 tarife kadastra Lezhe, ft dt 09.10.2020
  Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (3535) DREJTORIA VENDORE ASHK-se FIER Tirane 160,000 2020-11-24 2020-11-25 23010410012020 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni SPAK, 2020, 602 tarife kadastra Fier , ft date 30.09.2020
  Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (3535) UJËSJELLËS KANALIZIME TIRANË Tirane 45,640 2020-11-23 2020-11-24 20710410012020 Uje SPAK, 2020, 602 uje ft nr 2010-359291-1-1, seri 35281344
  Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (3535) Drejtoria Vendore e ASHK se Vlore Tirane 22,400 2020-11-23 2020-11-24 21910410012020 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni SPAK 602- tarife kadastra Vlore, ft nr 1, dt 09.07.2020
  Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (3535) DREJTORIA VENDORE E ASHK-së ELBASAN Tirane 4,000 2020-11-23 2020-11-24 22010410012020 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni SPAK 602- tarife kadastra Librazhd, ft nr 1772, date 03.07.2020
  Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (3535) INSIG SH.A Tirane 68,240 2020-11-23 2020-11-24 20910410012020 Shpenzime te tjera transporti SPAK, 602 shpenzim siguracioni mjete tranp, ft nr 702, dt 16.11.2020, seri 92360342
  Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 161,218 2020-11-23 2020-11-24 20810410012020 Elektricitet SPAK, 602 en elektrike, ft nr 382359777, dt 31.10.2020, kod TR1C020078217393
  Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (3535) DREJTORIA VENDORE E ASHK-së KUÇOVË Tirane 10,000 2020-11-23 2020-11-24 21810410012020 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni SPAK 602- tarife kadastra Kucove, ft nr 34, dt 08.09.2020
  Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (3535) Drejtoria Vendore e ASHK-së Shkodër Tirane 18,000 2020-11-23 2020-11-24 21510410012020 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni SPAK 602- tarife kadastra Malesi e Madhe, fit nr 11, date 03.11.2020
  Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (3535) Drejtoria Vendore e ASHK-së Shkodër Tirane 16,000 2020-11-23 2020-11-24 21710410012020 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni SPAK 602- tarife kadastra Puke, ft nr 5, dt 31.10.2020
  Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (3535) LAUREN THOMOLLARI Tirane 10,000 2020-11-18 2020-11-19 20510410012020 Shpenzime per honorare SPAK 602-sh gjyq, urdher prok 05.10.2020, ft nr 20, dt 82344922, dt 09.11.2020, urdher 1284/3, dt 16.03.2005