Transaksion Thesari 2019-2020

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Gjykata Kushtetuese (3535) All All 140,067,242.00 484 All => =>

  Transaksione
  *Të dhënat e këtij shërbimi janë të aksesueshme në web-in zyrtar "Drejtoria e Përgjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Gjykata Kushtetuese (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 66,140 2020-11-24 2020-11-25 23610300012020 Sherbime telefonike 1030001, lik shp telefoni , ft nr 393108928 dt 1.11.2020 kod klienti 1016901
  Gjykata Kushtetuese (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 49,450 2020-11-24 2020-11-25 23510300012020 Sherbime telefonike 1030001, lik shp telefoni , ft nr 388406011 dt 31.10.2020 kl 310001723142
  Gjykata Kushtetuese (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 4,265 2020-11-24 2020-11-25 23210300012020 Posta dhe sherbimi korrier 1030001, lik poste ft nr 4504 dt 26.10.2020 tetor 2020
  Gjykata Kushtetuese (3535) UJËSJELLËS KANALIZIME TIRANË Tirane 2,280 2020-11-24 2020-11-25 23110300012020 Uje 1030001, lik shpenzime uji , ft seri 35269431 dt 31.10.2020 ft 2010 159531 kod klienti 207 159531/1
  Gjykata Kushtetuese (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 77,363 2020-11-24 2020-11-25 23410300012020 Elektricitet 1030001, lik shpenzime energjie , ft nr 382310362 dt 31.10.2020 kod klienti tr1b110054110819 kontr b110819
  Gjykata Kushtetuese (3535) BNT ELECTRONIC`S Tirane 58,800 2020-11-24 2020-11-25 22710300012020 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave 1030001, lik shpenzime riparim fotokopje , urdher prok 41 dt 03.11.2020, fo dt 03.11.2020,ft 1013 sr 93679893 dt 16.11.2020
  Gjykata Kushtetuese (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 190 2020-11-24 2020-11-25 23310300012020 Posta dhe sherbimi korrier 1030001, lik poste ft nr 328 dt 31.10.2020 tetor 2020
  Gjykata Kushtetuese (3535) LAJTHIZA INVEST Tirane 5,400 2020-11-24 2020-11-25 23710300012020 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1030001, lik blerje uje , kontr dt 11.02.2020 ft 3292266933 dt 16.11.2020fh nr 30 dt 16.11.2020
  Gjykata Kushtetuese (3535) LIBRARI DYRRAHU Tirane 16,400 2020-11-24 2020-11-25 22810300012020 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1030001, lik blerje fjalor , urdher prok 42 dt 06.11.2020, ft 2192 sr 90416962 dt 09.11.2020, fh nr 24 dt 09.11.2020
  Gjykata Kushtetuese (3535) MARKETING & DISTRIBUTION Tirane 138,600 2020-11-24 2020-11-25 23010300012020 Kancelari 1030001, lik blerje kancelari , urdher prok 39 dt 30.10.2020, fo dt 02.11.2020,nj f dt 05.11.2020, ft 6981664596 dt 09.11.2020, fh nr 25 dt 09.11.2020
  Gjykata Kushtetuese (3535) ANSIG Tirane 109,960 2020-11-24 2020-11-25 22610300012020 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit 1030001, lik situacion TPL per autoveturat,urdher prok 44 dt 06.11.2020, fo dt 10.11.2020,njf dt 12.11.2020,ft 1401 dt 12.11.2020,sr 90991401
  Gjykata Kushtetuese (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 296,334 2020-11-02 2020-11-03 21610300012020 Paga baze 1030001, lik page baze listepagese nr pun 4
  Gjykata Kushtetuese (3535) BANKA E TIRANES Tirane 89,786 2020-11-02 2020-11-03 21910300012020 Paga baze 1030001, lik page baze listepagese nr pun 1
  Gjykata Kushtetuese (3535) BANKA CREDINS Tirane 512,847 2020-11-02 2020-11-03 21710300012020 Paga baze 1030001, lik page baze listepagese nr pun 8
  Gjykata Kushtetuese (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 41,137 2020-11-02 2020-11-03 22010300012020 Paga baze 1030001, lik page baze listepagese nr pun 2
  Gjykata Kushtetuese (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 62,328 2020-11-02 2020-11-03 22110300012020 Paga me kontrate per kohe te kufizuar 1030001, lik page baze listepagese nr pun 2
  Gjykata Kushtetuese (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 3,106,754 2020-11-02 2020-11-03 21510300012020 Paga baze 1030001, lik page baze listepagese nr pun 29
  Gjykata Kushtetuese (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 256,653 2020-11-02 2020-11-03 21810300012020 Paga baze 1030001, lik page baze listepagese nr pun 2
  Gjykata Kushtetuese (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 480,456 2020-10-29 2020-10-30 21210300012020 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 1030001, lik mirembajtje auto , u prok nr 12 dt 27.02.2020 kontr nr 114/10 dt 26.05.2020 pv 1.06.2020 ft nr 16.10.2020 seri 91773382
  Gjykata Kushtetuese (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 431,604 2020-10-29 2020-10-30 21310300012020 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 1030001, lik mirembajtje auto , u prok nr 12 dt 27.02.2020 kontr 114/11 dt 26.05.2020 pv 1.06.2020 ft nr16.10.2020 seri 91773383