Transaksion Thesari 2019-2020

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) All All 580,469,979.00 2,069 All => =>

  Transaksione
  *Të dhënat e këtij shërbimi janë të aksesueshme në web-in zyrtar "Drejtoria e Përgjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,700 2020-11-23 2020-11-27 112610140012020 Sherbime telefonike Ministria e Drejtesise - Rimbursim shpenzim telefoni celular Tetor 2020 J.Gaba, Detajim limiti nr.5742 dt 17.9.2020, Listepages dt 19.11.2020 VKM nr.673 dt 02.09.2020
  Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) SOFT & SOLUTION Tirane 150,000 2020-11-18 2020-11-27 110910140012020 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Ministria e Drejtesise Mirmbajtje e sistemit ALBIS Tetor 2020, Kontrate ne vazhdim nr.7260/13 dt 09.2.2012, Urdher nr.8607 dt 3.8.18, Raport periodik 2.10.20-2.11.20, ft nr.44 dt 3.11.20 serial 89785294, Pv marrjes ne dorezim 9.11.20
  Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ONE TELECOMMUNICATIONS Tirane 11,199 2020-11-23 2020-11-27 112510140012020 Sherbime telefonike Ministria e Drejtesise - Shpenzim celulari Tetor 2020 E.Gjonaj, Nr. rregj abonenti 2388316251 ft nr. 391063593 dt 1.11.20, vkm 673 dt 02.09.2020
  Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Dega Semos Al Tirane 298,800 2020-11-25 2020-11-27 114410140012020 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Ministria e Drejtesise mirembajtje e sistemit High Availibility Tetor 2020,. Kontrate ne vazhd. nr.855/8 dt.26.04.2017, Fature nr.74 dt.29.10.2020, PV sherbimi dt.18.11.2020, Urdher nr.8608 dt 03.08.20
  Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INSIG SH.A Tirane 478,500 2020-11-25 2020-11-26 115610140012020 Shpenzime per sigurimin e ndertesave dhe te tjera kosto sigurimi te ngjashme Ministria e Drejtesise Siguracion Godine, Urdher Prokurimi nr.374 dt 9.11.20, Ftese Oferte nr. 6793/2 date 09.1..20, njoft.fituesi dt 10.11.20, pv marrjes dorezim dt 10.11.2020 ft nr 676 dt 10.11.2020 serial 92360176
  Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) We Translate Albania Tirane 21,000 2020-11-23 2020-11-26 112910140012020 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesise - Sherbim perkthimi Interpretim ,Urdher Ministri nr. 357 dt 22.10.2020 Urdher Prokurimi nr.6715/2 dt 22.10.2020, Pv Prokurimi 22.10.20, Pv marrjes ne dorezim dt 26.10.20, ft nr.26 dt 26.10.20 serial 90884237
  Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 4,000 2020-11-25 2020-11-26 115210140012020 Sherbime telefonike Ministria e Drejtesise Rimbursim shpenzim telefoni Tetor 2020(Zisi&Morava), Detajim limit 5742 dt 17.09.2020, Listepages e bankes dt 24.11.20, VKM nr.673 dt 02.09.2020
  Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) AR&LO Travel-Blu Tour Operator Tirane 49,489 2020-11-25 2020-11-26 115110140012020 Udhetim jashte shtetit Ministria e Drejtesise Bilete Avioni, Autorizim nr. 6958/1 dt 4.11.2020 ,Urdher Prokurimin nr. 6958/4 dt 4.11.20, FtOferte 6958/5 dt 4.11.20, njoft.fituesi dt 4.11.20, Ft nr.541 date 4.11.20 serial 94143241
  Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) LAURETA BORRI Tirane 6,000 2020-11-25 2020-11-26 115010140012020 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Ministria e Drejtesise Blerje Lule, Urdher Prokurimi nr. 5873/5 dt 1.10.20, Pv prokurimi dt 01.10.20, Pv dorezimi dt 01.10.2020, ft nr 11 dt 1.10.20 serial 83208461
  Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) HEP-2012 Tirane 24,000 2020-11-25 2020-11-26 115410140012020 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim Ministria e Drejtesise Materiale Pastrimi, Urdher Prokurimi nr . 375 dt 9.11.20, Ft ofert nr 6675/4 dt 9.11.20, njoft Fit 10.11.20, Pv marrjes ne dorezim dt 11.11.20, Ft nr.173 dt 11.11.20 serial 92623840, fh nr.87 date 11.11.2020
  Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) LAJTHIZA INVEST Tirane 23,400 2020-11-23 2020-11-26 112810140012020 Shpenzime per pritje e percjellje Ministria e Drejtesise - Pritje percjellje Uje, Up nr.365 dt 30.10.202, ft ofert 6795/2 dt 30.10.20, Njoft fituesi 2.11.20, pv m.dorezim dt 04.11.20 ft nr.217944301 dt 4.11.20, fh nr 82 dt 4.11.20
  Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) LAURETA BORRI Tirane 15,000 2020-11-25 2020-11-26 114810140012020 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Ministria e Drejtesise Blerje Lule, Urdher Prokurimi nr. 6962/1 dt 3.11.20, Pv prokurimi dt 03.11.20, Pv dorezimi dt 03.11.2020, ft nr 17 dt 3.11.20 serial 83208467
  Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) AUTORITETI KOMUNIK.ELEKTRONIK.E POSTARE Tirane 5,000 2020-11-23 2020-11-26 113610140012020 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesise Rinovim Domain per periudhen 2020-2025, shkrese nr7295 dt 20.11.2020, ft nr 369932127 dt 05.10.2020
  Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) We Translate Albania Tirane 21,000 2020-11-25 2020-11-26 114910140012020 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesise Sherbim perkthimi simultante, Urdher Prokurimi nr 6715/4 dt 23.10.20, PV prokurimi dt 23.10.2020, Pv marrjes ne dorezim 26.10.20, ft nr.139 dt 26.10.20 serial 90884239
  Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) SMART & FAST Tirane 60,000 2020-11-23 2020-11-26 112710140012020 Shpenzime per pritje e percjellje Ministria e Drejtesise - Pritje percjellje Uje, Up nr.364 dt 29.10.202, ft ofert 6796/2 dt 29.10.20, Njoft fituesi 30.10.20, pv m.dorezim dt 02.11.20 ft nr 114 dt 2.11.20, fh nr 81 dt 2.11.20
  Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Arjeta Dibra Tirane 57,850 2020-11-18 2020-11-23 112310140012020 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesise Sherbim perkthimi Korrik 2020 urdher ministri nr.359 dt.26.10.2020 fature nr.13 dt.12.11.2020 serial 93003104
  Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Aurora Kenga Tirane 24,830 2020-11-18 2020-11-23 112110140012020 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesise Sherbim perkthimi Korrik 2020, Urdher Ministri nr.359 dt 26.10.2020 ft nr. 06 dt 12.11.2020 serial 14366459
  Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 22,000 2020-11-18 2020-11-23 111210140012020 Udhetim i brendshem Ministria e Drejtesise Dieta brenda vendit, Listepagese dt 16.11.20, Autorizim 5218/2 dt 3.11.20, Autorizim 6743/2 dt 28.10.20
  Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Ermira Laknori Tirane 22,490 2020-11-18 2020-11-23 112410140012020 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesise Sherbim perkthimi Qershor -Korrik 2020 urdher ministri nr.358-359 dt.26.10.2020 fature nr.14268277 dt.12.11.2020 serial 14268277
  Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Brunilda Duraj Tirane 13,500 2020-11-18 2020-11-23 111610140012020 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesise Sherbim perkthimi Qershor 2020, Urdher Ministri nr.358 dt 26.10.2020 ft nr. 07 dt 12.11.2020 serial 14261007