Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Qendra Kombetare e transfuzionit te gjakut (3535) EUROMED All 197,326,272.00 21 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qendra Kombetare e transfuzionit te gjakut (3535) EUROMED Tirane 681,000 2021-09-15 2021-09-17 25310130552021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013055 QKTGjakut sete te ndryshme kont 35/28 dt 30.08.2021 mk 35/17dt 06.04.2021 ft 1603/2021 dt 02.09.2021 fh 67 dt 03.09.2021
  Qendra Kombetare e transfuzionit te gjakut (3535) EUROMED Tirane 21,312,840 2021-06-18 2021-06-22 16610130552021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013055 QKTGjakut sete te ndryshme marr kuad 35/17 dt 06.04.2021 kontr 35/20 dt 12.04.2021 ft 852/2021dt 14.06.2021 fh 47 dt 15.06.2021
  Qendra Kombetare e transfuzionit te gjakut (3535) EUROMED Tirane 2,479,680 2021-06-04 2021-06-08 14510130552021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013055 QKTGjakut sete te ndryshme vazhdim kontr 35/20 dt 12.04.2021 ft 703 dt 11.05.2021 fh 37 dt 12.05.2021
  Qendra Kombetare e transfuzionit te gjakut (3535) EUROMED Tirane 13,589,880 2021-04-27 2021-04-30 10310130552021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013055 QKTGjakut sete te ndryshme mk 35/17 dt 06.04.2021 kontr 35/20 dt 12.04.2021 ft 576 dt 14.04.2021 fh 26 dt 15.04.2021
  Qendra Kombetare e transfuzionit te gjakut (3535) EUROMED Tirane 13,530,240 2021-04-27 2021-04-30 10410130552021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013055 QKTGjakut sete te ndryshme mk 35/17 dt 06.04.2021 kontr 35/20 dt 12.04.2021 ft 63 dt 16.04.2021 fh 28 dt 19.04.2021
  Qendra Kombetare e transfuzionit te gjakut (3535) EUROMED Tirane 15,635,520 2020-10-19 2020-10-20 25610130552020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013055 QKT Gjakut 602- sete te ndryshme marv kuader 62/14 dt 08.05.2020 kontr 62/18 dt 08.10.2020 ft 90602432 dt 07.10.2020 fh 77 dt 08.10.2020
  Qendra Kombetare e transfuzionit te gjakut (3535) EUROMED Tirane 17,647,200 2020-06-15 2020-06-16 13110130552020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013055 QKT Gjakut sete te ndryshme vazhdim kuader 62/18 dt 18.05.2020 ft 87426710 dt 08.6.2020 fh 34 dt 09.06.2020
  Qendra Kombetare e transfuzionit te gjakut (3535) EUROMED Tirane 17,258,400 2020-06-08 2020-06-09 12510130552020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013055 QKT Gjakut sete te ndryshme vazhdim kuader 62/18 dt 18.05.2020 ft 87426774 dt 29.05.2020 fh 31 dt 01.06.2020
  Qendra Kombetare e transfuzionit te gjakut (3535) EUROMED Tirane 13,006,560 2020-06-03 2020-06-04 11910130552020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013055 QKT Gjakut sete te ndryshme up 62 dt 18.03.2020 marv kuader 62/14 dt 08.05.2020 kontr 62/18 dt 18.05.2020 ft 87426842 dt 21.05.2020 fh 29 dt 22.05.2020
  Qendra Kombetare e transfuzionit te gjakut (3535) EUROMED Tirane 7,140,000 2020-02-19 2020-02-20 3810130552020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013055 QKT Gjakut sherbim sete te ndryshme marv kuader 63/13 dt 27.03.2019 kontr 63/40 dt 16.01.2020 ft 81589950 dt 12.02.2020 fh 10 dt 13.02.2020
  Qendra Kombetare e transfuzionit te gjakut (3535) EUROMED Tirane 11,964,000 2019-12-06 2019-12-10 31110130552019 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013055 QKTgjakut sete per perpunimin e gjakut marv kuader 63/13 dt 27.03.2019 kontr 63/31 dt 16.10.2019 ft 81584949 dt 15.11.2019 fh 94 dt 06.11.2019
  Qendra Kombetare e transfuzionit te gjakut (3535) EUROMED Tirane 3,595,200 2019-10-03 2019-10-04 25810130552019 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013055 QKTgjakut 602 sete te ndryshme vazhdim kontr 63/18 dt 01.04.2019 ft 81584728 dt 23.09.2019 fh 79 dt 24.09.2019
  Qendra Kombetare e transfuzionit te gjakut (3535) EUROMED Tirane 21,206,400 2019-05-09 2019-05-10 12310130552019 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013055 QKTgjakut sete te ndryshme vazhdim kontr.63/18 dt 01.04.2019 fat 76062745 dt 30.04.2019 fh 43 dt 02.05.2019
  Qendra Kombetare e transfuzionit te gjakut (3535) EUROMED Tirane 14,792,160 2019-04-23 2019-04-24 10210130552019 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013055 QKTgjaku bl sete te ndryshme ft 478 dt 17.4.2019 s 76062635 fh 37 dt 18.4.2019 vazhd kontr 63/18 9 m kuader 63/13 dt 27.3.2019
  Qendra Kombetare e transfuzionit te gjakut (3535) EUROMED Tirane 3,942,240 2019-04-23 2019-04-24 10110130552019 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013055 QKTgjaku bl sete te ndryshme ft 413 dt 2.4.2019 s 76062520 fh 32 dt 3.4.2019 pv kolaud 3.4.2019 up 63 dt 5.2.2019 njf 25.3.2019 kontr 63/18 dt 1.4.2019 m kuader 63/13 dt 27.3.2019
  Qendra Kombetare e transfuzionit te gjakut (3535) EUROMED Tirane 14,792,160 2019-04-23 2019-04-24 10210130552019 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013055 QKTgjaku bl sete te ndryshme ft 478 dt 17.4.2019 s 76062635 fh 37 dt 18.4.2019 vazhd kontr 63/18 9 m kuader 63/13 dt 27.3.2019
  Qendra Kombetare e transfuzionit te gjakut (3535) EUROMED Tirane 3,942,240 2019-04-23 2019-04-24 10110130552019 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013055 QKTgjaku bl sete te ndryshme ft 413 dt 2.4.2019 s 76062520 fh 32 dt 3.4.2019 pv kolaud 3.4.2019 up 63 dt 5.2.2019 njf 25.3.2019 kontr 63/18 dt 1.4.2019 m kuader 63/13 dt 27.3.2019
  Qendra Kombetare e transfuzionit te gjakut (3535) EUROMED Tirane 43,656 2019-03-15 2019-03-18 5610130552019 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013055 QKTgjakut 602 mat mjeksore vazhdim kontr 26/27 dt 14.01.2019 fat 67490731 dt 13.02.2019 fh 14 dt 14.02.2019
  Qendra Kombetare e transfuzionit te gjakut (3535) EUROMED Tirane 683,016 2019-01-25 2019-01-28 2110130552019 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013055 QKTgjakut .602- mat mjeksore marrv kuader 26/7 dt 14.02.2018 kontr 26/27 dt 14.01.2019 fat 67490957 dt 15.01.2019 fh 4 dt 16.01.2019
  Qendra Kombetare e transfuzionit te gjakut (3535) EUROMED Tirane 48,000 2019-01-22 2019-01-24 810130552019 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013055 QKTgjakut .602- materiale te ndryshme mjeksore siopas kont ne vazhdm nr 26/24 dt 11.10.2018 sipas marveshjes kuader 26/7 dt 14.2.2018.lik fat nr 1264 ,seri 67490906 dt 24.12.2018.fh nr 94 dt 26.10.2018