Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Spitali Elbasan (0808) EDNA - FARMA All 14,873,660.00 29 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Spitali Elbasan (0808) EDNA - FARMA Elbasan 523,152 2021-06-02 2021-06-03 35510130162021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013016 Spitali Rrethit medikamente marreveshje kuader Kontr 416 dt 08.03.2021 Fat 320/2021 dt 30.03.2021 fh 103 dt 30.03.2021
  Spitali Elbasan (0808) EDNA - FARMA Elbasan 90,000 2021-02-15 2021-02-16 10910130162021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013016 Spitali Rrethit medikamente marreveshje kuader Kontr 142 dt 20.01.2021 Fat 69/2021 dt 27.01.2021 fh 50 dt 27.01.2021
  Spitali Elbasan (0808) EDNA - FARMA Elbasan 48,200 2021-02-15 2021-02-16 11110130162021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013016 Spitali Rrethit medikamente marreveshje kuader Kontr 32 dt 07.01.2021 Fat 68/2021 dt 27.01.2021 fh nr 48 dt 27.01.2021
  Spitali Elbasan (0808) EDNA - FARMA Elbasan 415,440 2021-02-15 2021-02-16 11010130162021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013016 Spitali Rrethit medikamente marreveshje kuader Kontr 111 dt 18.01.2021 Fat 70/2021 dt 27.01.2021 fh 49 dt 27.01.2021
  Spitali Elbasan (0808) EDNA - FARMA Elbasan 166,300 2020-12-24 2020-12-28 90910130162020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013016 Spitali Rrethit medikamente fat seri 93344659 fh nr 324 kont nr 1720/7 dt 19.11.2020 vend dt 23.11.2020
  Spitali Elbasan (0808) EDNA - FARMA Elbasan 680,097 2020-10-08 2020-10-09 72110130162020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013016 Spitali Rrethit medikamente kont nr 1446 dt 19.08.2020 fat seri 88863876 fh nr 286
  Spitali Elbasan (0808) EDNA - FARMA Elbasan 603,750 2020-09-10 2020-09-11 61210130162020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013016 Spitali Rrethit medikamente kont nr 1215 dt 03.07.2020 fat seri 88863727 fh nr 241
  Spitali Elbasan (0808) EDNA - FARMA Elbasan 48,200 2020-09-08 2020-09-09 59410130162020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013016 Spitali Rrethit medikamente fat seri 838863729 fh nr 240 kont nr 1216 dt 3.07.2020
  Spitali Elbasan (0808) EDNA - FARMA Elbasan 1,083,665 2020-08-19 2020-08-20 54110130162020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013016 Spitali Rrethit medikamente miratim MSH nr 50/101 dt 31.05.2019 fat seri 75719318 fh nr 326 dt 26.09.2019 kont nr 1352 dt 04.07.2019
  Spitali Elbasan (0808) EDNA - FARMA Elbasan 50,400 2020-08-06 2020-08-07 50210130162020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013016 Spitali Rrethit medikamente fat seri 88863728 fh nr 528 dt 16.07.2020 kont nr 1299 dt 16.07.2020
  Spitali Elbasan (0808) EDNA - FARMA Elbasan 1,009,800 2020-07-22 2020-07-23 46510130162020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013016 Spitali Rrethit medikamente miratim MSH nr 50/101 dt 31.05.2019 fat seri 75719129 fh nr 299 dt 02.08.2019 kont nr 1352 dt 04.07.2019
  Spitali Elbasan (0808) EDNA - FARMA Elbasan 1,492,549 2020-05-07 2020-05-08 31610130162020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013016 Spitali Rrethit medikamente kont nr 125 dt 15.01.2020 fat seri 83089457 83089422
  Spitali Elbasan (0808) EDNA - FARMA Elbasan 1,122,000 2020-04-21 2020-04-22 27910130162020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013016 Spitali Rrethit medikamente kont nr 125 dt 15.01.2020 fat seri 83089230
  Spitali Elbasan (0808) EDNA - FARMA Elbasan 525,000 2020-04-06 2020-04-07 19510130162020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013016 Spitali Rrethit medikamente fat seri 83089338 fh nr 85 kont nr 336 dt 11.02.2020
  Spitali Elbasan (0808) EDNA - FARMA Elbasan 36,080 2020-04-06 2020-04-07 19610130162020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013016 Spitali Rrethit medikamente fat seri 83089337 fh nr 84 kont nr 336 dt 11.02.2020
  Spitali Elbasan (0808) EDNA - FARMA Elbasan 148,170 2020-02-25 2020-02-26 12510130162020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013016 Spitali Rrethit medikamente miratim MSH nr 50/101 dt 31.05.2019 fat seri 75719042 fh nr 264 dt 05.07.2019 kont nr 1352 dt 04.07.2019
  Spitali Elbasan (0808) EDNA - FARMA Elbasan 373,004 2020-02-24 2020-02-25 11110130162020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013016 Spitali Rrethit medikamente miratim MSH nr 50/101 dt 31.05.2019 fat seri 75719450 fh nr 377 dt 29.10.2019 kont nr 1352 dt 04.07.2019
  Spitali Elbasan (0808) EDNA - FARMA Elbasan 315,000 2020-02-24 2020-02-25 11010130162020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013016 Spitali Rrethit smedikamente miratim MSH nr 50/101 dt 31.05.2019 fat seri 75719451 fh nr 376 dt 29.10.2019 kont nr 1963/1 dt 23.10.2019
  Spitali Elbasan (0808) EDNA - FARMA Elbasan 1,111,861 2019-11-15 2019-11-18 81010130162019 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013016 Spitali i Rrethit Medikamente Kont.nr.604/1 dt.15.3.2019 M.kuader fat.nr.624 14.06.2019 seri 72676874 fh 241 dt.14.06.2019
  Spitali Elbasan (0808) EDNA - FARMA Elbasan 604,799 2019-11-15 2019-11-18 81110130162019 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013016 Spitali i Rrethit Medikamente Kont.nr.604/1 dt.15.3.2019 M.kuader fat.nr.624 14.06.2019 seri 72676874 fh 241 dt.14.06.2019