Transaksion Thesari 2019-2020

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Kuvendi Popullor (3535) All All 1,456,289,759.00 1,868 All => =>

  Transaksione
  *Të dhënat e këtij shërbimi janë të aksesueshme në web-in zyrtar "Drejtoria e Përgjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Kuvendi Popullor (3535) Dega Semos Al Tirane 216,000 2020-11-20 2020-11-24 77710020012020 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes Kuvendi miremb e softwera kontr vazhdim32598/10 dt 12.12.2018 ft 67 dt 30.9.2020 ser 84597367 raport 03.11.2020
  Kuvendi Popullor (3535) Dega Semos Al Tirane 216,000 2020-11-20 2020-11-24 77610020012020 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes Kuvendi miremb esoftwera kontr vazhdim32598/10 dt 12.12.2018 ft 70 dt 30.6.2020 ser 84597370 raport 2829/3 dt 3.11.2020
  Kuvendi Popullor (3535) Dega Semos Al Tirane 216,000 2020-11-23 2020-11-24 77810020012020 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes Kuvendi miremb e softwera kontr vazhdim32598/10 dt 12.12.2018 ft 69 dt 31.3.2020 ser 84597369 raport 03.11.2020
  Kuvendi Popullor (3535) UNION BANK SHA Tirane 68,000 2020-11-23 2020-11-24 77910020012020 Shpenzime per honorare Kuvendi pages per gjuhen e shenjave bord 19.11.2020 skt marev 1243/3 dt 14.7.2020
  Kuvendi Popullor (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 280,332 2020-11-19 2020-11-23 76210020012020 Libra dhe publikime profesionale 1002001 KUVENDI abonime kont4300/5 dt 18.1.20 ft 333 dt 11.11.20 seri 58061944
  Kuvendi Popullor (3535) PRO CREDIT BANK Tirane 182,400 2020-11-19 2020-11-23 76310020012020 Udhetim i brendshem Kuvendi lik shpenz deputete vendim 114/2014 ,ligji statusit dep 18.11.1999 nr 8550 bordero 18.11.2020
  Kuvendi Popullor (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 4,649,828 2020-11-19 2020-11-23 76910020012020 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Kuvendi lik shpenz deputete vendim 114/2014 ,ligji statusit dep 18.11.1999 nr 8550 bordero 18.11.2020
  Kuvendi Popullor (3535) MC - MONITORING Tirane 195,000 2020-11-19 2020-11-23 77410020012020 Libra dhe publikime profesionale Kuvendi lik shp monitori elektr shtypit te shkruar up 20 dt 22.1.2020 pv 5.2.2020 ft of 3.2.2020 kontr 4464/5 dt 10.2.2020 ft 1038 dt 30.10.2020 ser 87030738 inf 2157 dt 17.11.2020
  Kuvendi Popullor (3535) UNION BANK SHA Tirane 530,083 2020-11-19 2020-11-23 765610020012020 Udhetim i brendshem Kuvendi lik shpenz deputete vendim 114/2014 ,ligji statusit dep 18.11.1999 nr 8550 bordero 18.11.2020
  Kuvendi Popullor (3535) ENERTA KENDELLA Tirane 13,800 2020-11-19 2020-11-23 76010020012020 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Kuvendi bl kurore lule pv emgj. 11.11.2020 ft 44 dt 10.11.2020 ser 73171844
  Kuvendi Popullor (3535) BANKA E TIRANES Tirane 396,455 2020-11-19 2020-11-20 76810020012020 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Kuvendi lik shpenz deputete vendim 114/2014 ,ligji statusit dep 18.11.1999 nr 8550 bordero 18.11.2020
  Kuvendi Popullor (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 517,465 2020-11-19 2020-11-20 76610020012020 Udhetim i brendshem Kuvendi lik shpenz deputete vendim 114/2014 ,ligji statusit dep 18.11.1999 nr 8550 bordero 18.11.2020
  Kuvendi Popullor (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 2,418 2020-11-19 2020-11-20 76110020012020 Sherbime telefonike 1002001 KUVENDI lik telefon tetor 2020 ft dt 3.11.2020 kodi 1050035
  Kuvendi Popullor (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,612,978 2020-11-19 2020-11-20 77110020012020 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Kuvendi lik shpenz deputete vendim 114/2014 ,ligji statusit dep 18.11.1999 nr 8550 bordero 18.11.2020
  Kuvendi Popullor (3535) BANKA CREDINS Tirane 4,995,849 2020-11-19 2020-11-20 77010020012020 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Kuvendi lik shpenz deputete vendim 114/2014 ,ligji statusit dep 18.11.1999 nr 8550 bordero 18.11.2020
  Kuvendi Popullor (3535) Banka OTP Albania Tirane 204,766 2020-11-19 2020-11-20 76710020012020 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Kuvendi lik shpenz deputete vendim 114/2014 ,ligji statusit dep 18.11.1999 nr 8550 bordero 18.11.2020
  Kuvendi Popullor (3535) BANKA E TIRANES Tirane 11,000 2020-11-19 2020-11-20 75810020012020 Udhetim i brendshem Kuvendi dieta stafi bord 17.11.2020 autoriz 2626 dt 14.10.2020
  Kuvendi Popullor (3535) ENERTA KENDELLA Tirane 7,200 2020-11-19 2020-11-20 75910020012020 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Kuvendi bl kurore lule pv emgj. 4.11.2020 ft 43 dt 3.11.2020 ser 73171843
  Kuvendi Popullor (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 316,350 2020-11-19 2020-11-20 77210020012020 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Kuvendi lik shpenz deputete vendim 114/2014 ,ligji statusit dep 18.11.1999 nr 8550 bordero 18.11.2020
  Kuvendi Popullor (3535) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Tirane 321,952 2020-11-19 2020-11-20 76410020012020 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Kuvendi lik shpenz deputete vendim 114/2014 ,ligji statusit dep 18.11.1999 nr 8550 bordero 18.11.2020