Transaksion Thesari 2019-2020

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Presidenca (3535) All All 314,866,315.00 1,859 All => =>

  Transaksione
  *Të dhënat e këtij shërbimi janë të aksesueshme në web-in zyrtar "Drejtoria e Përgjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Presidenca (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 20,900 2020-11-26 2020-11-27 85910010012020 Sherbime telefonike Presidenca lik rimbursim telefoni, listepagese nentor 2020, vkm nr 673, dt 02.09.2020
  Presidenca (3535) BANKA CREDINS Tirane 29,245 2020-11-26 2020-11-27 85810010012020 Sherbime telefonike Presidenca lik rimbursim telefoni, listepagese nentor 2020, vkm nr 673, dt 02.09.2020
  Presidenca (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 41,488 2020-11-26 2020-11-27 86010010012020 Sherbime telefonike Presidenca lik rimbursim telefoni, listepagese nentor 2020, vkm nr 673, dt 02.09.2020
  Presidenca (3535) FATMIR XHAFERI Tirane 800 2020-11-25 2020-11-27 84310010012020 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Presidenca lik blerje liber dhur shkrese nr 298 dt 15.10.2020 up nr 298/1 dt 15.10.2020 pv 15.10.2020 ft nr 20 seri 83288821 dt 15.10.2020 fh nr 128. dt 15.10.2020, pvmd dt 15.10.2020vkm nr 358 dt 24.04.2013
  Presidenca (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 2,000 2020-11-26 2020-11-27 86110010012020 Sherbime telefonike Presidenca lik rimbursim telefoni, listepagese nentor 2020, vkm nr 673, dt 02.09.2020
  Presidenca (3535) SCREEN AD Tirane 363,000 2020-11-24 2020-11-26 83810010012020 Shpenzime per qiramarrje per aparate dhe pajisjet teknike, makineri Presidenca lik foni dhe sis. perkth. fat nr 2196, s 90966046 dt 05.10.2020 up nr 277/1 dt 02.10.2020, pvmd dt 05.10.2020, vkm nr 358, dt 24.04.2013
  Presidenca (3535) "P I R R O" Tirane 25,500 2020-11-24 2020-11-26 84210010012020 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Presidenca blerje dekorata fat nr 87027513 dt 02.11.2020 fh nr 147 dt 02.11.2020 pvmd dt 02.11.2020, up nr 333/1, dt 02.11.2020,vkm nr 358 dt 24.04.2013
  Presidenca (3535) M E T A N I Tirane 225,600 2020-11-24 2020-11-26 84510010012020 Shpenzime per pritje e percjellje Presidenca shp pritje fat nr 90573542 dt 02.11.2020 pv emergjenc dt 02.11.2020, pv konstat. dt 02.11.2020, vkm nr 358 dt 24.04.2013
  Presidenca (3535) "P I R R O" Tirane 26,500 2020-11-24 2020-11-26 84110010012020 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Presidenca blerje dekorata fat nr 87027507 dt 28.10.2020 fh nr 145 dt 28.10.2020 pvmd dt 28.10.2020, up nr 329/1, dt 28.10.2020,vkm nr 358 dt 24.04.2013
  Presidenca (3535) "P I R R O" Tirane 113,500 2020-11-24 2020-11-26 83710010012020 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Presidenca blerje dekorata fat nr 87025995 dt 16.10.2020 fh nr 133 dt 16.10.2020 pvmd dt 16.10.2020, up nr 304/1, dt 16.10.2020,vkm nr 358 dt 24.04.2013
  Presidenca (3535) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 8,730 2020-11-24 2020-11-25 83510010012020 Shpenzime te tjera transporti Presidenca lik takse vjetore autom. shkrese nr 3937, dt 17.11.2020, ft nr seri 2000504560, dt 09.11.2020
  Presidenca (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 44,844 2020-11-24 2020-11-25 84610010012020 Sherbime telefonike Presidenca telefon, tetor 2020, ft nr 393052093, dt 03.11.2020, kod ab nr 1002240, vkm nr 673, dt 02.09.2020
  Presidenca (3535) Auto Manoku Servis Tirane 109,944 2020-11-23 2020-11-24 82910010012020 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit Presidenca lik miremb rip automj, ko nr 183/5 ne vazhdim dt 31.08.2020, ft nr 1201, dt 05.11.2020, seri 94484101, pv dt 05.11.2020, pvmd dt 05.11.2020
  Presidenca (3535) Auto Manoku Servis Tirane 132,000 2020-11-23 2020-11-24 83010010012020 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit Presidenca lik miremb rip automj, ko nr 183/5 ne vazhdim dt 31.08.2020, ft nr 1202, dt 06.11.2020, seri 94484102, pv dt 06.11.2020, pvmd dt 06.11.2020
  Presidenca (3535) SGS AUTOMOTIVE ALBANIA Tirane 1,960 2020-11-23 2020-11-24 83610010012020 Shpenzime te tjera transporti Presidenca, kolaud, auto vjetor, shkr nr 3837, dt 17.11.2020, ft nr 1889TR2, dt 09.11.2020, seri 93206405
  Presidenca (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 6,400 2020-11-23 2020-11-24 83210010012020 Shpenzime per pritje e percjellje Presidenca lik shp pritje-percj, shkr nr 3908, dt 13.11.2020, ft nr 195, dt 05.11.2020, seri 69534550, prog mas, nr 3781, dt 04.11.2020, vkm nr 243, dt 15.05.1995
  Presidenca (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 265,750 2020-11-23 2020-11-24 83110010012020 Shpenzime per pritje e percjellje Presidenca lik shp pritje-percj, shkr nr 3919, dt 16.11.2020, ft nr 180, dt 31.10.2020, seri 68388086, vkm nr 243, dt 15.05.1995
  Presidenca (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 6,400 2020-11-23 2020-11-24 83310010012020 Shpenzime per pritje e percjellje Presidenca lik shp pritje-percj, shkr nr 3909, dt 13.11.2020, ft nr 189, dt 05.11.2020, seri 69534544, prog mas nr 3752, dt 02.11.2020, vkm nr 243, dt 15.05.1995
  Presidenca (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 9,600 2020-11-23 2020-11-24 83410010012020 Shpenzime per pritje e percjellje Presidenca lik shp pritje-percj, shkr nr 3942, dt 18.11.2020, ft nr 177, dt 27.10.2020, seri 69534532, prog mas nr 3632 dt 21.10.2020, vkm nr 243, dt 15.05.1995
  Presidenca (3535) NISATEL Tirane 181,000 2020-11-19 2020-11-23 82610010012020 Sherbime telefonike Presidenca Lik. shp. interneti, pv emergjence dt 27.10.2020, pv konstat dt 27.10.2020, ft nr 505, seri 93509505, dt 27.10.2020