Pagesa të Thesarit 2015-2018

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  All ND.UJESJELLES KANALIZIME All 23,399,102.00 552 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Drejtoria e Bujqesise Durres (0707) ND. UJESJELLES KANALIZIME Durres 1,248 2018-05-16 2018-05-17 7010050072018 Uje 1005007 DREJTORIA E BUJQESISE DURRES LIK TEL FAT 531567 DT 30.04.2018 KONT 0127511
  Zyra Punesimit Durres (0707) ND. UJESJELLES KANALIZIME Durres 658 2018-04-27 2018-04-30 9410101862018 Uje UJE PER KRUJE NR FAT. 521546 KONTR NR .0000935-1 / ZYRA E PUNES / KOD 1010186/ TDO 0707
  Drejtoria e Bujqesise Durres (0707) ND. UJESJELLES KANALIZIME Durres 1,042 2018-04-24 2018-04-25 5810050072018 Uje 1005007 DREJTORIA E BUJQESISE DURRES LIK KONSUM UJE KRUJE LIK FAT 528076 DT 31.03.2018 KONT 0127511
  Zyra Punesimit Durres (0707) ND. UJESJELLES KANALIZIME Durres 872 2018-03-30 2018-04-03 6310101862018 Uje UJE PER KRUJE NR FAT .1802-000935 NR KONTRA .000935-1 / ZYRA E PUNES / KOD 1010186/ TDO 0707
  Drejtoria e Bujqesise Durres (0707) ND. UJESJELLES KANALIZIME Durres 1,416 2018-03-28 2018-03-29 4210050072018 Uje 1005007 DREJTORIA E BUJQESISE DURRES LIK TEL FAT 521248 DT 28.02.2018 KONT 0127511
  Zyra Punesimit Durres (0707) ND. UJESJELLES KANALIZIME Durres 1,195 2018-02-27 2018-02-28 3810101862018 Uje UJE PER KRUJE NR FAT .1801000935 NR KONTRA .000935-1 / ZYRA E PUNES / KOD 1010186/ TDO 0707
  Drejtoria e Bujqesise Durres (0707) ND. UJESJELLES KANALIZIME Durres 2,172 2018-02-22 2018-02-23 2110050072018 Uje 1005007 DREJTORIA E BUJQESISE DURRES LIK TEL FAT 180101275111 DT 06.02.2018 KONT 0127511
  Drejtoria e Përgjithshme e Emergjencave Civile/Rezervat e Shtetit (3535) ND.UJESJELLES KANALIZIME Tirane 5,376 2018-01-30 2018-01-31 3810171392018 Uje 1017139 dr.pergj.emergj.civile uje, ft 442 dt 27.12.17 seri 46057895
  Zyra Arsimore Pukë (3330) ND.UJESJELLES KANALIZIME Puke 9,203 2018-01-29 2018-01-30 0910111252018 Uje ZYRA ARSIMORE PUKE KODI 1011125 SHPENZIME UJE pishem sipas akt- rakordimit me ndmarrjen ujsjellsit kanalizime Puke dt.28.01.2018
  Sp. Puke (3330) ND.UJESJELLES KANALIZIME Puke 64,769 2018-01-25 2018-01-29 0710130832018 Uje Spitali Puke kodi 1013083 likujdim pagese uji Dhjetor 2017 sipas fatures nr 428 dt 26.12.2017 fature TVSH nr serial 46057881
  Zyra Punesimit Durres (0707) ND. UJESJELLES KANALIZIME Durres 1,303 2018-01-25 2018-01-26 1610101862018 Uje UJE PER KRUJE NR FAT .1712000935 NR KONTRA .000935-1 / ZYRA E PUNES / KOD 1010186/ TDO 0707
  Drejtoria Vendore e Policise Shkoder (3333) ND.UJESJELLES KANALIZIME Shkoder 6,252 2018-01-25 2018-01-26 1610160212018 Uje 1016021 DREJTORIA POLICISE, shpenzime uji, ft 46057891 dt 27.12.2017
  Drejtoria e Bujqesise Durres (0707) ND. UJESJELLES KANALIZIME Durres 2,006 2018-01-24 2018-01-25 710050072018 Uje 1005007 DREJTORIA E BUJQESISE DURRES KONSUM UJI DHJETOR 2017 KONT NR 012751-1 FAT NR 171201275111 DT 05.01.2017
  Bashkia Puke (3330) ND.UJESJELLES KANALIZIME Puke 51,271 2018-01-23 2018-01-24 2221370012018 Uje BASHKIA PUKE kodi 2137001 shpenzime uje i pishem fature t.sh nr.462 dt 26.12.2017 ,430,432 dt.27.12.2017 pyjore, zjarrfikse
  Drejtoria e shendetit publik Puke (3330) ND.UJESJELLES KANALIZIME Puke 11,923 2018-01-23 2018-01-24 0310130422018 Uje Drejtoria e Shendetit Publik Puke shpenzime uje pishem dhjetor 2017 fat tat sh nr.460 dt 28.12.2017
  Zyra Arsimore Pukë (3330) ND.UJESJELLES KANALIZIME Puke 996 2018-01-19 2018-01-22 0510111252018 Uje ZYRA ARSIMORE PUKE KODI 1011125 SHPENZIME UJE MUAJI DHJETOR 2017 FAT TAT SH NR.439 DT.27.12.2017
  Gjykata e rrethit Puke (3330) ND.UJESJELLES KANALIZIME Puke 1,522 2018-01-18 2018-01-19 0610290342018 Uje 1029034 Gjykata Puke shpenzime uje muaji dhjetor 2017 fat tat sh . nr 459 dt 28.12.2017
  Prokuroria e rrethit Puke (3330) ND.UJESJELLES KANALIZIME Puke 240 2018-01-15 2018-01-16 0310280242018 Uje Prokuroria Puke kod 1028024 shpenzime uje pishem muaji dhjetor 2017 lik fature nr.437 dt.27.12.2017
  Dega e Thesarit Puke (3330) ND.UJESJELLES KANALIZIME Puke 296 2017-12-28 2017-12-29 10410100302017 Uje KODI 1010030 Dega e Thesarit Puke shpenzime uji pishem muaji Dhjetor 2017 fat.t.shitje nr .447 dt.27.12.2017 nr serise 46057900
  Drejtoria Vendore e Policise Shkoder (3333) ND.UJESJELLES KANALIZIME Shkoder 6,252 2017-12-20 2017-12-22 27810160212017 Uje 1016021, DREJTORIA E POLICISE Shp uji, ft 394,ser 46057647,dt 28.11.2017