Pagesa të Thesarit 2015-2018

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  All CURRI All 239,309.00 3 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Gjykata e rrethit Shkoder (3333) CURRI Shkoder 25,000 2016-11-25 2016-12-02 24610290372016 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore GJYKATA E RRETHIT MIRMBAJTJE GODINE UP NR 17 DT 08.11.2016.FORMU NR 5 DT 09.11.2016,FAT NR 165704560 DT 10.11.2016.SITUACION PUN DT 10.11.2016.PV MARRJES NE DOR 10.11.2016
  Sp. Malesi e Madhe (3323) CURRI M.Madhe 84,400 2015-07-08 2015-07-08 6210131012015 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali (bl.ilace)fature nr.121474756
  Shtepia e te moshuarve Shkoder (3333) CURRI Shkoder 129,909 2015-06-05 2015-06-05 5921410342015 Ilaçe dhe materiale mjeksore 2141034 SHTEPIA MOSHUARVE SHKODER FAT 121469656 DT 21.05.2015
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >