Pagesa të Thesarit 2015-2017

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  All BANKA E TIRANES All 12,562,872,174.00 15,687 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Bashkia Finiq (3704) BANKA E TIRANES Delvine 1,400 2017-12-14 2017-12-15 39623260012017 Sherbimet bankare lik blerje ceku nga Tirana Bank Bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) BANKA E TIRANES Delvine 240,968 2017-12-14 2017-12-15 39823260012017 Paga baze lik diferenc page Bashkia Delvine
  Bashkia Finiq (3704) BANKA E TIRANES Delvine 161,968 2017-12-14 2017-12-15 40332260012017 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur lik paGES KRYEPLEQ NENTOR 2017 BASHKIA FINIQ
  Bashkia Finiq (3704) BANKA E TIRANES Delvine 104,781 2017-12-14 2017-12-15 39723260012017 Paga baze diferenc page Arqile Vaso bashkia Delvine
  Bashkia Finiq (3704) BANKA E TIRANES Delvine 107,510 2017-12-14 2017-12-15 4023260012017 Udhetim i brendshem djeta nentor 2017 bashkia Finiq
  Drejtoria Vendore e Policise Durres (0707) BANKA E TIRANES Durres 320,000 2017-12-14 2017-12-15 48810160252017 Te tjera transferta tek individet 1016025 DREJT POLICISE 0707 SHPENZIME OPERATIVE TERHEQUR ME ÇEK BARDHOSHE BABA NR KARTES G95930052A
  Drejtoria Vendore e Policise Fier (0909) BANKA E TIRANES Fier 2,500 2017-12-14 2017-12-15 41210160272017 Udhetim i brendshem DIETA PER DREJT E POLICIS FIER
  Zyra Arsimore Kurbin (2019) BANKA E TIRANES Laç 9,000 2017-12-14 2017-12-15 28010111212017 Kompensime speciale te tjera ZYRA ARSIMORE KURBIN V.K.M NR 175 DT 08.03.2017 PAGESE VESHTIRESI RRUGE SHTATOR NENTOR 2017 PERMBLEDHSJA E SHPERBLIMEVE TE MESUESVE
  Bashkia Prenjas (0821) BANKA E TIRANES Librazhd 137,446 2017-12-14 2017-12-15 75221530012017 Paga baze BASHKIA PRRENJAS,LIKUJDIM PAGA TE PUNONJESVE TE ARSIMIT 9-VJECAR,PER MUAJIN NENTOR 2017,SIPAS LISTEPAGESES BASHKELIDHUR.
  Drejtoria e shendetit publik Librazhd (0821) BANKA E TIRANES Librazhd 1,500 2017-12-14 2017-12-15 20310130352017 Udhetim i brendshem DR.SH.PUBLIK LIBRAZHD,LIKUJDIM DIETA MUAJI NENTOR 2017
  Bashkia Permet (1128) BANKA E TIRANES Permet 102,000 2017-12-13 2017-12-15 105021350012017 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur BASHKIA PERMET KRYETARET E FSHATERAVE SHTATOR-TETOR 2017
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) BANKA E TIRANES Permet 204,610 2017-12-13 2017-12-15 15221350022017 Shpenz. per rritjen e AQT - varrezat PASTRIM GJELBERIMI PAGESE PER SHPRONESIM TOKE PER VARREZA PUBLIKE URDHER NR 237 DT 13.12.2017 KOD PROJEKTI INVESTIMI 1350025
  Zyra Arsimore Pogradec (1529) BANKA E TIRANES Pogradec 217,982 2017-12-14 2017-12-15 28410111172017 Te tjera transferta tek individet 1011117 ZYRA ARSIMORE POGRADEC likujdim shperblim per pension, vendim nr.14 dt.07.10.2017, liste-pagese dt.14.12.2017, np=4
  Bashkia Sarande (3731) BANKA E TIRANES Sarande 745,000 2017-12-14 2017-12-15 64221380012017 Te tjera transferta tek individet shperblim per femijet e lindur nga bashkia
  Bashkia Sarande (3731) BANKA E TIRANES Sarande 700,000 2017-12-14 2017-12-15 64121380012017 Te tjera transferta tek individet shperblim per femijet e lindur nga bashkia
  Qendra Ekonomike Kultures (3731) BANKA E TIRANES Sarande 87,040 2017-12-14 2017-12-15 11821380222017 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative pages amatoret per festen e 28-29 nentori nga q kulturore
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BANKA E TIRANES Tirane 4,902,573 2017-12-13 2017-12-15 69710130012017 Kompensim perndjekurit politike 1013001 MIn. Shend. Demshperblim per ish te perndjekurit politik shkresa min fin 17519,17520,17521,17522,17523,17524,17525 date 04.12.2017
  Aparati i Drejtorise se Policise se Shtetit (3535) / Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te Policise se Shtetit (3535) BANKA E TIRANES Tirane 269,145 2017-12-14 2017-12-15 79110160792017 Paga baze 1016079 D Pergjith Polic. Tirane , paga shperb punonj ushtarak, urdher n 1211 dt 11.12.17, listepagese dhjetor 17
  Qendra Kombetare e Edukimit ne Vazhdim (3535) BANKA E TIRANES Tirane 2,550 2017-12-14 2017-12-15 13710139042017 Shpenzime per honorare 1013904 QKEV PAGESE EKSPERTESH vkM 788 DT. 20.09.2015 SHKRESE 1189 DT. 12.12.2017 LISTPAGESA BASHKANGJITUR
  Aparati i Drejtorise se Policise se Shtetit (3535) / Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te Policise se Shtetit (3535) BANKA E TIRANES Tirane 1,953,500 2017-12-14 2017-12-15 77910160792017 Uniforma dhe veshje te tjera speciale 1016079 D Pergjith Polic. Tirane , uniforma civile, urdher nr 522 dt 12.11.12 urdhre 284 dt 13.6.16, prot n 89 dt 23.11.17, listepagesa bashkelidhur