Pagesa të Thesarit 2015-2018

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  All All All 1,313,633,282,939.00 885,274 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Drejtoria Rajonale e Monumenteve te Kultures Berat (0202) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Berat 1,327 2018-07-19 2018-07-20 12210120022018 Elektricitet 1012002 drejtoria e kultures kombetare berat pagese kontrata BE1A110047015280 fatura qershor 2018 energji elektrike
  Prefektura e qarkut Berat (0202) POSTA SHQIPTARE SH.A Berat 160 2018-07-19 2018-07-20 16310160592018 Posta dhe sherbimi korrier Prefektura 1016059,shpenzime postare fat nr 113 dt 29.06.2018
  Zyra Punesimit Berat (0202) 2AF Berat 58,800 2018-07-19 2018-07-20 21410101802018 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 1010180 zyra e punes berat pagese urdher prokurimi 10 dt 21.06.2018, kontrata 376 dt 22.06.2018, fatura 28 dt 28.06.2018 mirrembajtje objekte ndertimore
  Bashkia Berat (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 2,200 2018-07-19 2018-07-20 49921020012018 Pagese paaftesie Bashkia Berat 2102001,invalidet e punes korrik 2018
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (0202) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Berat 340 2018-07-19 2018-07-20 14621020032018 Elektricitet 2102003 gjelberimi berat pagese kontrata A16634 fatura qershor 2018 energji elektrike
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (0202) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Berat 240 2018-07-19 2018-07-20 14821020032018 Elektricitet 2102003 gjelberimi berat pagese kontrata A15362 fatura qershor 2018 energji elektrike
  Prefektura e qarkut Berat (0202) "AZIZOLLI" SHPK Berat 49,668 2018-07-19 2018-07-20 16110160592018 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes Prefektura 1016059,kontr nr 537 dt 06.03.2018 ruajtja e godines me roje private fat nr 188 dt 30.06.2018
  Prefektura e qarkut Berat (0202) UJESJELLESI SH.A. Berat 970 2018-07-19 2018-07-20 16610160592018 Uje Prefektura 1016059,shpenzime uje ,kontrate 12360441 dt 30.06.2018
  Qarku Berat (0202) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Berat 15,000 2018-07-19 2018-07-20 26320420012018 Shpenzime gjyqesore Keshilli i Qarkut Berat 2042001,shpenzime per vendim gjyqesor Bashkim Allajbeu vendim gjyqesor nr 2444 date 31.05.2017, urdher nr 166 date 10.07.2018
  Qarku Berat (0202) BANKA KOMBETARE TREGTARE Berat 15,000 2018-07-19 2018-07-20 26220420012018 Shpenzime gjyqesore Keshilli i Qarkut Berat 2042001,shpenzime per vendim gjyqesor Sulo Balliu vendim nr 369 date 03.02.2017 urdher i brendshem nr 165 date 10.07.2018
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) POSTA SHQIPTARE SH.A Berat 12,400 2018-07-19 2018-07-20 44621670012018 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi 2167001 bashkia ure vajgurore pagese ndihme nga bashkia maj 2018