Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  All XHULIO-FARMA All 491,655.00 6 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Dega e Kujdesit Paresor Vlore (3737) XHULIO-FARMA Vlore 46,625 2014-10-22 2014-10-22 14810130142014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013014 DSHPQ ILACE FAT NR 4720 DAT 25.09.2014
  Njesia Speciale e Kufirit dhe Migracionit DELTA Vlore (3737) / Reparti Special per Kufirin dhe Migracionin DELTA (3737) XHULIO-FARMA Vlore 48,851 2014-10-14 2014-10-14 11210160162014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1016016 REP DELTA FORCE BLERJE ILACE FAT 07.10.2014
  Spitali Psikiatrik Vlore (3737) XHULIO-FARMA Vlore 255,600 2014-08-13 2014-08-14 178 1013060 2014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013060 PSIKIATRIA MEDIKAMENTE FAT NR 3174 DAT 14.07.2014
  Njesia Speciale e Kufirit dhe Migracionit DELTA Vlore (3737) / Reparti Special per Kufirin dhe Migracionin DELTA (3737) XHULIO-FARMA Vlore 48,851 2014-07-17 2014-07-17 81 1016016 2014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1016016 REP DELTA FORCE BLERJE ILACE FAT 25.06.2014
  Shtepia e Foshnjes Vlore (3737) XHULIO-FARMA Vlore 46,388 2014-06-25 2014-06-26 7021460302014 Ilaçe dhe materiale mjeksore ILACE SH.FEMIJES 2146030 FAT 2752 DT 20.06.2014
  Drejtoria Vendore e Policise Vlore (3737) XHULIO-FARMA Vlore 45,340 2014-04-16 2014-04-17 90 1016022 2014 Ilaçe dhe materiale mjeksore BLERJE ILACE DEGA E RENDIT 1016022
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >