Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All XHAST SHPK All 54,158,405.00 37 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bordi i Kullimit Kukes (1818) XHAST SHPK Kukes 161,149 2014-12-26 2014-12-29 14910050732014 Garanci bankare te vitit te meparshem,Te Dala 1005073 Kthim garancie 5% Bordi i kullimit Reabilitim i kanalit uzines Kukes Bordi Kullimit Kukes
  Bashkia Krume (1812) XHAST SHPK Has 6,613,186 2014-12-22 2014-12-23 42621170012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 1812.2014,bashkia krume ,sa likujdojme fat 440 dt 10.12.2014,per rikonstru shkolla zarisht
  Bashkia Krume (1812) XHAST SHPK Has 137,910 2014-12-22 2014-12-23 321/21170012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 1812.2014,bashkia krume ,sa likujdojme fat 50 dt 06.10.2014,si detyrim i lindur 2014,per rikonstru shkolla zarisht
  Komuna Paskuqan (3535) XHAST SHPK Tirane 1,599,016 2014-12-17 2014-12-18 20928070012014 Karburant dhe vaj Komuna Paskuqan lik karburant urdh prok nr 2 dt 9.05.2014,njoft fit 870 dt 16.05.2014,kontr 853 dt 14.05.2014,fat 648 dt 14.5.2014 seri 14529948,fl hyr nr 8 dt 15.5.2014
  Komuna Gose (3513) XHAST SHPK Kavaje 4,275,000 2014-12-16 2014-12-16 19924770012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve KOMUNA GOSELIKUIDIM SISTEMIM QENDRES GOSE FAT 446 DT 12.12.2014 KONTRATE DT 12.11.2014
  Komuna Golaj (1812) XHAST SHPK Has 35 2014-12-12 2014-12-15 315////24600012014 Karburant dhe vaj 1812 komuna golaj ,sa likujdojme gazoil,fat 17458246 dt 14.11.2014
  Komuna Golaj (1812) XHAST SHPK Has 299,965 2014-12-12 2014-12-15 315////24600012014 Karburant dhe vaj 1812 komuna golaj ,sa likujdojme gazoil,fat 17458246 dt 14.11.2014
  Komuna Golaj (1812) XHAST SHPK Has 1,074,872 2014-12-12 2014-12-15 315/24600012014 Karburant dhe vaj 1812 komuna golaj ,sa likujdojme gazoil,fat 17458246 dt 14.11.2014
  Komuna Golaj (1812) XHAST SHPK Has 228 2014-12-12 2014-12-15 31524600012014 Karburant dhe vaj 1812 komuna golaj ,sa likujdojme gazoil,fat 17458246 dt 14.11.2014
  Komuna Golaj (1812) XHAST SHPK Has 439,871 2014-12-12 2014-12-15 315//24600012014 Karburant dhe vaj 1812 komuna golaj ,sa likujdojme gazoil,fat 17458246 dt 14.11.2014
  Komuna Golaj (1812) XHAST SHPK Has 129 2014-12-12 2014-12-15 315///24600012014 Karburant dhe vaj 1812 komuna golaj ,sa likujdojme gazoil,fat 17458246 dt 14.11.2014
  Bordi i Kullimit Kukes (1818) XHAST SHPK Kukes 1,105,242 2014-12-12 2014-12-15 12810050732014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve 1005073 Bordi i kullimit Reabilitim i kanalit uzines Kukes fat Nr 100dt .09.12.20142014 Bordi Kullimit Kukes
  Bashkia Krume (1812) XHAST SHPK Has 299,998 2014-12-09 2014-12-10 38821170012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 1812 bashkia krume sa likujdojme fat 393 dt 04.12.2014,per ndertim shkalle- pazari vjeter krume
  Bashkia Krume (1812) XHAST SHPK Has 5,134,443 2014-11-14 2014-11-17 35921170012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve 1812,bashkia Krume,sa likujdojme fat 244 dt 13.11.2014 per rikonstruksion rruga komisarjat -ujsjelles.
  Komuna Orgjost (1818) XHAST SHPK Kukes 142,260 2014-10-29 2014-10-30 13125450012014 Kancelari kancelari ft174dt27.10.2014 S17458174 Zapod Kukes
  Komuna Orgjost (1818) XHAST SHPK Kukes 175,740 2014-10-29 2014-10-30 131.25450012014 Kancelari kancelari dif ft174dt27.10.2014 S17458174 Zapod Kukes
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Has (1812) XHAST SHPK Has 180,000 2014-10-27 2014-10-28 621170022014 Subvencione te tjera 1812,2117002,ujsjellsi has,sa likujdojme fat 17177551 dt 09.10.2014,fat 17458168 dt 21.10.2014 per mirmbajtje zyre
  Bordi i Kullimit Kukes (1818) XHAST SHPK Kukes 1,803,000 2014-10-20 2014-10-21 11310050732014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve 1005073 Bordi i kullimit Reabilitim i kanalit uzines Kukes fat Nr 98 dt16.10.2014 Bordi Kullimit Kukes
  Bashkia Krume (1812) XHAST SHPK Has 6,804,666 2014-10-15 2014-10-17 31021170012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1812 bashkia krume sa li situasionin 1 dt 06.10.2014
  Bordi i Kullimit Tirane (3535) XHAST SHPK Tirane 1,210,058 2014-10-06 2014-10-06 18710050792014 Karburant dhe vaj 1005079, BORDI KULLIMIT Likuidim pjesor karburanti,Kontrate 44/10 dt 20.03.14,Fat 83 dt 03.07.14,seri 14529583,FH 17 dt 03.07.14,