Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  All VIKLO All 500,830.00 11 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Drejtoria Rajonale Mjedisit Diber (0606) VIKLO Diber 6,000 2014-12-24 2014-12-26 6710260632014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim LIK FAT NR 1DT 18.12.14
  Zyra e Punes Diber (0606) VIKLO Diber 18,370 2014-12-17 2014-12-17 18110250062014 Subvencion per te nxitur punesimin (Sigurime Shoqerore&Shendetesore) ZYRA E PUNES 1025006 lik.PAGA + SIG SHOQERORENXITJE PUNESIMI SIPAS VKM NE 48 DATE 16.1.2008
  Bashkia Peshkopi (0606) VIKLO Diber 47,880 2014-12-16 2014-12-17 43621060012014 Karburant dhe vaj bashkia lik fat nr 265dt10.12.14
  Zyra e Punes Diber (0606) VIKLO Diber 18,370 2014-11-21 2014-11-21 15510250062014 Subvencion per te nxitur punesimin (Paga) ZYRA E PUNES 1025006 LIK.SIG SHOQ NXITJE PUNESIMI ME VKM NR 48 DATE 16.01.2008
  Bashkia Peshkopi (0606) VIKLO Diber 9,600 2014-11-18 2014-11-19 38121060012014 Karburant dhe vaj bashkia peshkopi lik fat ne 258dt 16.10.14
  Zyra e Punes Diber (0606) VIKLO Diber 18,730 2014-10-24 2014-10-24 12510250062014 Subvencion per te nxitur punesimin (Paga) ZYRA E PUNES 1025006sig shoq nxitje punesimi
  Zyra e Punes Diber (0606) VIKLO Diber 16,032 2014-09-25 2014-09-25 10310250062014 Subvencion per te nxitur punesimin (Paga) ZYRA E PUNES 1025006 lik.SIG SHOQ GUSHT 2014
  Komuna Fushe Murre (0606) VIKLO Diber 199,000 2014-08-18 2014-08-20 12923500012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore K MUHUR 2350001 VENDOSJE DYER E DRITA SHKOLLA FAT NR 257 DT 18.08.2014
  Qendra Ekonomike Kultures (0606) VIKLO Diber 29,400 2014-08-08 2014-08-08 8321060082014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme QENDRA KULTURORE lik fat nr 248 dt 29.07.14
  Spitali Diber (0606) VIKLO Diber 94,248 2014-04-25 2014-04-25 11110130152014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore SpitaliMIRM.OBJEKTI FAT NR 239 DATE 10.04.14
  Bashkia Peshkopi (0606) VIKLO Diber 43,200 2014-03-26 2014-03-26 8221060012014 Karburant dhe vaj BASHKIA PESHKOPI LIK FAT BLERJE XHAMI FAT NR 202,44,217,99 TE DATAVE 25.03.13 DHE 13.09.13,30.09.13
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >