Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  All UNICEF All 7,354,813.00 10 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) UNICEF Tirane 954,859 2014-12-19 2014-12-23 25010150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala Rim TVSh shkrese 19812/1 dt. 09.12.2014
  Dega e Kujdesit Paresor Durres (0707) UNICEF Durres 37,530 2014-11-20 2014-11-21 20610130052014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative TDO 0707 DR.RAJONALE SHENDETESISE 1013005 LIK SHPENZIME NGA TE ARDHURAT,KTHIM NGA SPONSORIZIMI NGA SHKRESA ALB/14/078
  Agjensia Shteterore per Mbrojtjen e te Drejtave te Femijeve (3535) UNICEF Tirane 196,390 2014-11-05 2014-11-13 9510251142014 Sherbime te tjera agjensia e mb te drejt te femijeve kthim donacioni sh 30.10.2014
  Qarku Fier (0909) UNICEF Fier 653,431 2014-11-06 2014-11-06 16520490012014 Kancelari Qarku Fier 2049001 fond i paperdorur
  Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) UNICEF Tirane 947,783 2014-09-24 2014-09-25 182110150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala MIN E JASHTME rimbursim tvsh shkresa 1358/81 dt 26.08.14
  Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) UNICEF Tirane 1,376,584 2014-09-01 2014-09-01 12110150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala Min e jashtme shkrese 12419 dt 14.07.2014 rimb tvsh
  Qarku Diber (0606) UNICEF Diber 198,800 2014-06-02 2014-06-03 7720460012014 Te tjera transferime korrente K.QARKUT 2046001 TRANSFERT UNICEFIT TE MBETURA NGA PROJEKTI MBI ZHVILLIMIN TERITORIAL
  Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) UNICEF Tirane 2,958,636 2014-06-03 2014-06-03 44110150012014 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit Rim TVSh UNIcef shkresa 10077 dt 26.05.2014
  Qendra kombetare e akreditimit dhe kontrollit te cilesise te institucioneve shendetsore (3535) UNICEF Tirane 200 2014-05-06 2014-05-06 5210130632014 Sherbime te tjera 602, QKSCAISH,VLERE E MBETUR URDHER 5/5/14
  Drejtoria e shendetit publik Tropoje (1836) UNICEF Tropoje 30,600 2014-03-13 2014-03-17 1610130472014 Kosto e trajnimit dhe seminareve D.Shendetit Publik Tropooje, kthim fondesh nga te ardhurat e pa perdorura te trazhguera.
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >