Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  All TREMA ENGINEERING 2 All 129,092,790.00 9 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) TREMA ENGINEERING 2 Tirane 21,341,636 2014-12-30 2014-12-31 72810140012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore MINISTRIA E DREJTESISE TVSH ndertimi i qendres Pburg Fier kont 2010/255-963 IPA2007 fat nr 22 dt 07.10.2014 sr 16519572
  Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) TREMA ENGINEERING 2 Tirane 9,161,603 2014-12-16 2014-12-16 57810140012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore MINISTRIA E DREJTESISE TVSH ndertimi qendres Pburg Fier,kont IPA 2007 nr 2010/255-963,fat nr 10 dt 24.06.2014 sr 14825461
  Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) TREMA ENGINEERING 2 Tirane 13,057,290 2014-12-16 2014-12-16 57710140012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore MINISTRIA E DREJTESISE TVSH ndertimi qendres Pburg Fier,kont IPA 2007 nr 2010/255-963,fat nr 10 dt 19.06.2014 sr 14825460
  PIU Burimet ujore dhe te ujitjes (3535) TREMA ENGINEERING 2 Tirane 18,470,042 2014-11-26 2014-11-27 210059152014 Shpenz. per rritjen e AQT - sistemime dhe rregullime te tokave 231,PROJEKTI BURIMEVE UJORE DHE UJITJES,UPAGES 8208 D 26/11/14,UPROK 430 D 8/9/14,NJF 6851 D 30/*9/14,KON mafcp/w/icb/003 prot 7469 d 23/10/14,fat 45 d 24/11/14 s 16519595
  Njesia e Zbatimit te Projektit Bashkia Tirane (3535) TREMA ENGINEERING 2 Tirane 10,000,000 2014-09-16 2014-09-17 9121011572014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve PIU lik tvsh supervison per bulevardin dhe lumin kont ne vazhd 17.01.14 fat 66 dt 12.03.14 sr 01640466
  Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) TREMA ENGINEERING 2 Tirane 7,121,726 2014-04-28 2014-04-29 17410140012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore Min Drejtesise TVSH ndertimi i Qendres P/Burgimit kont. baze nr.2010/255-963 IPA memo dt.22.04.2014 FTSH nr.71 dt.28.03.2014 seria 01640471
  Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) TREMA ENGINEERING 2 Tirane 8,274,993 2014-04-04 2014-04-07 11510140012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore Ministria e Drejtesise TVSH -ndertim i qendres P/Burgimit Fier kont. baze nr.2010/255-963 IPA 2007 Memo dt.24.03.2014 FTSH 69 dt.20.03.2014 seria 01640469
  Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) TREMA ENGINEERING 2 Tirane 40,950,951 2014-03-20 2014-03-21 5110140012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore Ministria e Drejtesise TVSH -Ndert. i Qend, P/Burgimit Fier kont. 2010/255-963IPA memo22.01.14 FTSH.33dt.31.11.13 ser.01640333 FTSH.42 dt.05.12.13, seria 01640343 FTSH. nr.6 dt.24.12.13 seria 01640356ftsh12 dt.06.11.13 seria 01640312
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) TREMA ENGINEERING 2 Tirane 714,549 2014-02-27 2014-02-28 4510560012014 Unspecified Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektet e rrugeve dytesore kv.28.4.2012,f16,30.7.2013,s01640267,sit.fundit18.7.2013
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >