Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  All TENDENCE 3A All 8,897,706.00 5 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) TENDENCE 3A Tirane 6,715,200 2014-12-24 2014-12-26 116110100772014 Shpenz. per rritjen e AQT - makina 1010077 DREJT PERGJ DOGANAVE. lik ft bl makine kv dt 3.10.2014, seri 17849077/78/80, dt 18.12.2014, fh dt 18.12.2014
  Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) TENDENCE 3A Tirane 1,806,000 2014-12-12 2014-12-15 110010100772014 Shpenz. per rritjen e AQT - makina DREJT PERGJ DOGANAVE. lik ft bl makine up dt 29.7.2014, nj fit dt 22.9.2014, kontr dt 3.10.2014, seri 17866431 dt 7.10.2014, fh dt 11.12.2014
  Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) TENDENCE 3A Tirane 286,857 2014-11-10 2014-11-11 54510260012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje dhe instrumente laboratorike MIN MJDEDISIT tvsh sh 29.9.2014 sh min fin 7.10.2014 fat 30.12.2013
  Qarku Tirane (3535) TENDENCE 3A Tirane 51,991 2014-08-12 2014-08-12 13920350012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri Kesh Qarkut sherbime mjeti kont ne vazhd 02.08.13 fat 368 dt 06.08.2014 sr 15818618
  Qarku Tirane (3535) TENDENCE 3A Tirane 37,658 2014-05-13 2014-05-13 79 2035001 2014 Pjese kembimi, goma dhe bateri 2035001 Kesh Qarkut lik ndrim filtrash , kontr 02.08.2013,fat 196 dt 02.05.2014,seri 15028076
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >