Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  All TATA JUNIOR All 193,000.00 7 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Zyra Arsimore Tropojë (1836) TATA JUNIOR Tropoje 12,000 2014-12-11 2014-12-12 16010111202014 Sherbime te tjera Zyra Arsimore, likujdim sherbim interneti, UB 3 dt.8.4.2014, app 10.4.2014 FT 33 dt.11.12.2014
  Bashkia Bajram Curri (1836) TATA JUNIOR Tropoje 30,000 2014-11-26 2014-11-27 31021450012014 Sherbime telefonike Bashkia B.Curri Tropoje internet tremujori i katert ft nr 30 dt 25.09.2014
  Zyra Arsimore Tropojë (1836) TATA JUNIOR Tropoje 36,000 2014-10-20 2014-10-21 12810111202014 Sherbime te tjera Zyra Arsimore Tropoje, likujdim sherbim interneti, UB 3 dt. 8.4.2014, app 10.4.2014, FT 31 dt. 25.9.2014
  Bashkia Bajram Curri (1836) TATA JUNIOR Tropoje 30,000 2014-08-19 2014-08-20 15821450012014 Sherbime telefonike Bashkia B.Curri interent tremujori i dytre up nr 2 dt 15.01.2014 ft nr 24 dt 27.06.2014
  Bashkia Bajram Curri (1836) TATA JUNIOR Tropoje 30,000 2014-05-06 2014-05-07 7521450012014 Sherbime telefonike Bashkia B.curri tropoje sherbim interneti up nr 2 dt 15.1.2014 ft nr 16 dt 26.03.2014
  Zyra e Punes Tropoje (1836) TATA JUNIOR Tropoje 25,000 2014-04-10 2014-04-10 2610250362014 Sherbime te tjera Zyra V.Punesimit Tropoje,likujdim sherbim interneti, sipas UB 1 dt. 3.4.2014, njoftim fituesi 4.4.2014, FT 18 dt. 9.4.2014
  Bashkia Bajram Curri (1836) TATA JUNIOR Tropoje 30,000 2014-01-23 2014-01-24 1521450012014 Unspecified Bashkia B.Curri Tropoje tremujori i katert up nr 23 dt 03.01.2013 ft r 35 dt 27.12.2013
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >