Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All SINDER AB All 8,925,577.00 5 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Arkivi Qendror i Filmit (3535) SINDER AB Tirane 292,385 2014-11-26 2014-11-26 67110120152014 (B) Investime 230-232 - (vetem per celje fondesh) 1012015, ARKIVI FILMIT, Zhbllokim garancie Urdher titullari 1 dt.25.11.14 kont.48/4 dt.05.05.10 kont.shtese 48/11 dt.07.06.10 pcv 1 dt.07.07.11 pcv 2 dt.07.07.14
  Bashkia Tirana (3535) SINDER AB Tirane 5,435,594 2014-10-02 2014-10-03 86021010012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Tirane asfaltim rruget e brednshme sit 11.04.2013 kont ne vazhd 52/5 dt 29.08.12 fat 67949712 dt 04.08.2014
  Komuna Berzhide (3535) SINDER AB Tirane 500,000 2014-08-19 2014-08-20 10327960012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative Komuna Berzhite zyrat e komunes sit. perf.diference fature kont.915 dt.18.11.2009 ne vazhdim sit. perf. 02.02.2011 fat.03 dt.02.02.2011 seria 67949646 pv. kol.05.02.2011 lik. pjesor
  Bashkia Tirana (3535) SINDER AB Tirane 1,607,833 2014-06-13 2014-06-16 48321010012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Tirane SIT PERF RIK BAJRMA CELA SHKRESA 7012 DT 13.05.2014 KONT 65/5 DT 26.10.12 SIT PERF 26.09.13 FAT 67949699 DT 02.12.13 PV KOLAUDIM 07.11.2013
  Bashkia Tirana (3535) SINDER AB Tirane 1,089,765 2014-06-13 2014-06-16 48421010012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Tirane RIK RRUGA BAJRAM CELA SIT PER DIF NR 1 SHKRESA 12651 DT 09.12.13 KONT NE VAZHD 65/5 DT 26.10.12 FAT 67949696 DT 02.10.13
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >