Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  All SIGAL LIFE All 790,963.00 5 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Reparti Special "Renea" Tirane (3535) SIGAL LIFE Tirane 350,000 2014-10-22 2014-10-22 23810160092014 Sherbimet bankare 1016009 R.E.N.E.A pagese siguracione sjk, ne grup viti 2014, up 17 dt 14.4.14, fitues 17/3 dt 24.6.14, kontr 23 dt 13.8.14, ft 31 dt 7.8.14seri 07097831
  Aparati Zyres Admin.Buxh.Gjyqesor (3535) SIGAL LIFE Tirane 2,550 2014-10-14 2014-10-15 16510290012014 Pajisje, materiale dhe sherbime ushtarake ZABGJ Police sig up 18 dt 02.10.2014 njoft fit 13.10.2014 kontr 525 dt 07.10.2014 fat 36 dt 07.10.2014
  Njesia e transportit mjeksesor me helikoptere (3535) SIGAL LIFE Tirane 354,996 2014-08-11 2014-08-12 15510130582014 Udhetim i brendshem NJ.T.M.Helikoptereve Sigurim jete Up.17 dt.14.04.2014 njft.17/3 dt.24.06.2014 kontrate 170 dt.07.08.2014 fat, 32 dt.07.08.2014 seria 07097832
  Aparati Zyres Admin.Buxh.Gjyqesor (3535) SIGAL LIFE Tirane 80,080 2014-07-09 2014-07-09 10210290012014 Sherbime telefonike ZABGJ sigurim shendeti,up nr 6 d t12.05.2014,njoftim fituesi nr 295 dt 10.06.2014,kontrate nr 321/1 dt 25.06.2014,fat nr 17 dt 26.06.2014,seri 07097817
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >