Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  All REAL - COM All 2,071,200.00 18 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Durres (0707) REAL - COM Durres 193,080 2014-12-26 2014-12-29 8910290442014 Kancelari TDO 0707/GJYK. ADMIN /KOD 1029044/ BL.
  Avokati i Shtetit (3535) REAL - COM Tirane 82,680 2014-12-23 2014-12-24 38110140582014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre avokati i shtetit,blerje central tel i brendshem,up nr 59 dt 27.11.14,pv dt 03.12.2014.fat nr 308 dt 15.12.14 sr 09529758 fh nr 8 dt 15.12.14
  Drejtoria e Pergjithshme Detare Durres (0707) REAL - COM Durres 173,880 2014-12-22 2014-12-23 26710060982014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1006098 DREJT PERGJ DETARE SHPENZIME RIPARIM PAJISJE NAVIGACIONALE
  Agjensia Telegrafike Shqiptare (3535) REAL - COM Tirane 153,480 2014-12-22 2014-12-23 28310310012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 602, ATSH-ja INSTALIM ANTIZJARR, ,UP 30 D 21/11/14,NJF 2/12/14,FAT 305 D 11/12/14 S 09529755,FH 21 D 11/12/14
  Drejtoria Rajonale e Monumenteve te Kultures Durres (0707) REAL - COM Durres 190,440 2014-12-15 2014-12-16 22110120032014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre TDO 0707/DREJ. RAJ. KULT. KOMBET. /KOD 1012003/BL. PAISJE
  Drejtoria e Bujqesise Durres (0707) REAL - COM Durres 112,680 2014-12-11 2014-12-12 27710050072014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes TDO 0707 DREJTORIA RAJONALE E BUJQESISE 1005007 LIK RIP.PJESE KOMPJUTERIKE FAT 284
  Inspektoriati Qendror (3535) REAL - COM Tirane 154,500 2014-11-27 2014-11-27 15410870112014 Shpenz. per rritjen e AQT - mjete dhe pajisje te tjera teknik INSP QENDR lik printer,urdh prok nr 27 dt 28.10.2014,proc verb dt 07.11.2014,njoft fit 17.11.2014,fat 252dt 18.11.20104 seri 09529702,fl hyr nr 21 dt 18.11.2014
  Drejtoria Vendore e Kufirit dhe Migracionit Durres (0707) REAL - COM Durres 75,480 2014-11-19 2014-11-20 22410161012014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres 1016101 DREJT RAJ KUFI MIGRACION BLERJE BOJRA PER PRINTER
  Drejtoria Rajonale Mjedisit Durres (0707) REAL - COM Durres 29,880 2014-10-27 2014-10-28 5510260652014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 0707 DR .RAJONALE MJEDISIT DURRES 1026065 LIK FAT 195 DT 22.10.2014
  Dega e Kujdesit Paresor Durres (0707) REAL - COM Durres 172,560 2014-10-20 2014-10-21 18110130052014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres TDO 0707 DR.RAJONALE SHENDETESISE 1013005 LIK SHPENZIM RIPARIME E MATERIALE
  Qarku Durres (0707) REAL - COM Durres 55,800 2014-10-16 2014-10-17 21620470012014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 2047001 TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001/SH..PER MIREMB
  Inspektoriati Qendror Teknik (3535) REAL - COM Tirane 166,800 2014-10-03 2014-10-06 17210930112014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave 602 IQT riparime,up nr 287 dt 11.09.2014,njofti fit dt 29.09.2014,fat nr 175 dt 30.09.2014,seri 09529625
  Drejtoria Vendore e Kufirit dhe Migracionit Durres (0707) REAL - COM Durres 138,780 2014-09-10 2014-09-11 17310161012014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres 1016101 DREJT RAJ KUFI MIGRACION BLERJE BOJE PRINTERI
  Bashkia Shijak (0707) REAL - COM Durres 178,000 2014-09-09 2014-09-10 14621080012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre BL. PAISJE ELEKTRONIKE BASHKIA SHIJAK/ KOD 2108001/ TDO 0707/
  Drejtoria Rajonale Mjedisit Durres (0707) REAL - COM Durres 28,080 2014-09-09 2014-09-09 4410260652014 Materiale per funksionimin e pajisjeve speciale 0707 DR .RAJONALE MJEDISIT DURRES 1026065 LIK FAT 162 DT 3.9.2014
  Drejtoria Vendore e Kufirit dhe Migracionit Durres (0707) REAL - COM Durres 62,400 2014-07-15 2014-07-16 13710161012014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres 1016101 DREJT RAJ KUFI MIGRACION BLERJE BOJE PRINTERI
  Drejtoria Vendore e Kufirit dhe Migracionit Durres (0707) REAL - COM Durres 82,680 2014-06-20 2014-06-23 11910161012014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres 1016101 DREJT RAJ KUFI MIGRACION BLERJE BOJE PRINTERI
  Drejtoria e Pergjithshme Detare Durres (0707) REAL - COM Durres 20,000 2014-04-25 2014-04-28 7210060982014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1006098 DREJT PERGJ DETARE RIPARIM PAJISJE TEKNIKE
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >