Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  All R. S. & M All 455,826,020.00 12 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) R. S. & M Tirane 75,599,156 2014-12-26 2014-12-29 162710060542014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) ARRSH Shkresa Nr. 9404 dt 23.12.14 Sit Nr 1 Fat Nr. 152 dt 22.12.14 ser 19643009 Kontrata Nr. 8793/4 dt 11.12.14
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) R. S. & M Tirane 40,249,126 2014-11-18 2014-11-19 113810060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARRSH - Shkresa Nr 8128 dt 17.11.14 Sit Nr 4 Fat Nr. 126 dt 14.11.14 ser 88730483 Kontrata Nr. 3297/4 dt 11.07.14
  Komuna Golem (3513) R. S. & M Kavaje 456,960 2014-11-17 2014-11-17 45224750012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale KOMUNA GOLEM LIKUJDIM FAT NR 113 DT 23.10.2014 ME NR SERIE 88730470
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) R. S. & M Tirane 44,233,313 2014-10-14 2014-10-17 92010060542014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) ARSH - Shkresa Nr 6638/1 dt 06.10.14 Sit Nr 3 Fat Nr. 100 dt 29.09.14 Ser 88730457 Kontrata Nr. 3297/4 dt 11.07.14
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) R. S. & M Tirane 142,437,400 2014-09-09 2014-09-10 82210060542014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) ARRSH Shkresa Nr. 5828/1 dt 05.09.14 Sit Nr 2 Fat Nr. 90 dt 01.09.14 ser 88730447 Kontrata Nr. 3297/4 dt 11.07.14
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) R. S. & M Tirane 137,507,188 2014-08-19 2014-08-21 74410060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARRSH Shkresa Nr. 5650 Dt 18.08.14 Sit Nr 1 Fat Nr. 77 dt 02.08.14 ser 88730434 Kontrata Nr. 3297/4 dt 11.07.14
  Nd-ja Rrugeve Rurale (0707) R. S. & M Durres 395,808 2014-08-05 2014-08-06 6320470152014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve TDO 0707/ NDERM RR. RURALE /KOD. 2047015/BL.KARBURANT
  Komuna Bushat (3333) R. S. & M Shkoder 4,367,591 2014-07-04 2014-07-07 12627640012014 Shpenz. per rritjen e AQT - mjete dhe pajisje te tjera teknik KOMUNA BUSHAT ft 88730401 dt 06.06.2014
  Komuna Antigone (1111) R. S. & M Gjirokaster 459,924 2014-06-10 2014-06-10 6924480012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve 2448001 KOM.ANTIGONE GJIROKASTER SINJALISTIKE URA E LUMIT --ASIM ZENELI FAT NR 38 DT 19.05.2014 NR SER 88730395 UP NR 9 DT 16.04.2014 PREVENTIV FTES OFERT NJOFT FITUES FH NR 9 DT 19.05.2014
  Bashkia Shkoder (3333) R. S. & M Shkoder 1,878,378 2014-05-08 2014-05-09 23321410012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale BASHKIA SHKODER ft nr 88730318 dt 24.10.2013
  Nd-ja Komunale Banesa (3737) R. S. & M Vlore 241,176 2014-02-17 2014-02-18 1521460172014 Unspecified KAPAK METALIK, ZGARA, TABELA SINJALISTIKE KOMUNALE 2146017 FAT 296 DT 13.12.2013
  Bashkia Tirana (3535) R. S. & M Tirane 8,000,000 2014-02-13 2014-02-14 51 2101001 21014 Unspecified Bashkia Tirane lik sinjalistika vertikale ,vazhd kontr 6/5 dt 22.04.2013,vazhd sit 1 dt 25.09.2013,.fat 256 dt 25.09.2013 seri 887307
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >