Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All R & R GROUP All 240,864,797.00 121 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Reparti Ushtarak Nr.2001 Durres (0707) R & R GROUP Durres 1,400,160 2014-12-30 2014-12-31 81710170312014 Pjese kembimi, goma dhe bateri 1017031 REP USHT 2001 BLERJE PJESE KEMBIMI
  Reparti Ushtarak Nr.4300 Tirane (3535) R & R GROUP Tirane 477,624 2014-12-30 2014-12-31 91610170512014 Pjese kembimi, goma dhe bateri REP 4001 blerje goma ft 44 d 19.12.14 s 10785095 fh 2 d 19.12.14 urdh lidhje zbat kontr 4079/2 d 26.9.14 kont 4079/3 d 26.9.14
  Reparti Ushtarak Nr.4300 Tirane (3535) R & R GROUP Tirane 5,760,000 2014-12-29 2014-12-31 92010170512014 Shpenz. per rritjen e AQT - mjete dhe pajisje te tjera teknik 602-REP 4001 bl mj speciale up 15.10.2014 autor lkontr 21.11.2014 urdh 5500/1 dt 24.11.2014 kontr 5500/3 dt 1.12.2014 njf 11.11.2014 ft 13 dt 22.12.2014 s 16325713 fh 4 dt 23.12.2014 certif 10.12.2014
  Reparti Ushtarak Nr.4300 Tirane (3535) R & R GROUP Tirane 491,520 2014-12-30 2014-12-31 8781101705120142 Pjese kembimi, goma dhe bateri 602-REP 4001 pjese kembimi ft 9.12.14 seri 16325709 fh 2,2/1, -2/8 d 17.12.14 ur.lidhje zbat.kontr 1801 d 4.11.14 kont 5306/1 d 19.11.14
  Agjencia e Kthimit dhe Kompensimit te Pronave (3535) R & R GROUP Tirane 381,600 2014-12-30 2014-12-31 23710140962014 Pjese kembimi, goma dhe bateri 602 AKKP pjese kembimi,up nr 101 dt 05.12.2014,njoftim fit dt 22.12.2014,kontrate nr 118 d t24.12.2014,fat nr 36 dt 24.12.2014,seri 16325736,fh nr 74 dt 24.12.2014
  Reparti Ushtarak Nr.4300 Tirane (3535) R & R GROUP Tirane 10,169,400 2014-12-30 2014-12-31 878101705120142 Pjese kembimi, goma dhe bateri 602-REP 4001 pjese kembimi ft 9.12.14 seri 16325709 fh 2,2/1, -2/8 d 17.12.14 ur.lidhje zbat.kontr 1801 d 4.11.14 kont 5306/1 d 19.11.14
  Reparti Ushtarak Nr.1001 Tirane (3535) R & R GROUP Tirane 4,477,560 2014-12-29 2014-12-31 89110170092014 Pjese kembimi, goma dhe bateri REPARTI 1001 materiale teknike kontr 5078/2 d 21.11.14 up 11876 d 8.9.14 ,u.lidhje zbat.kontr 5078/1 d 21.11.14 nj.fit 4.11.14 ft 17-28 dt 11.12.14 s 16325717-16325728 fh 11 d 11.12.14
  Komuna Drenove (1515) R & R GROUP Korçe 102,000 2014-12-29 2014-12-30 28025070012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 2507001 KOMUNA DRENOVE BLERJE MATERIALE NDERTIMI FAT.NR.33
  Inspektoriati Ndertimor Urbanistik Kombetar (3535) R & R GROUP Tirane 30,391,200 2014-12-29 2014-12-30 57610940172014 Shpenz. per rritjen e AQT - kamione dhe mjete transporti te renda INUK mjete te renda kont vazhdim 4749/1 14.10.2014 fat 34,35 s 16325734,16325735 proces verbal marrje dorzim 6873 26.12.2014
  Reparti Ushtarak Nr.4300 Tirane (3535) R & R GROUP Tirane 1,889,520 2014-12-29 2014-12-30 87810170512014 Pjese kembimi, goma dhe bateri 602-REP 4001 bl bateri up 27 dt 3.6.2014 njf 23.7.2014 autor 27/4 dt 28.8.2014 kontr 13.11.2014 ft 4 dt 11.12.2014 s 16325704 fh 1 dt 19.12.2014
  Reparti Ushtarak Nr.3001 Tirane (3535) R & R GROUP Tirane 840,360 2014-12-26 2014-12-26 56210170372014 Pjese kembimi, goma dhe bateri REP 3001 bateri makine,urdher per lidhje kontrate nr 1801 dt 04.11.2014,kontrate nr 3279/3 d t19.11.2014,njoftim fit dt 04.11.2014,fat nr 35 d t11.12.2014,serei 10785086,fh nr 3,3/1,3/2 dt 11.12.2014
  Mini Bashkia 11 (3535) R & R GROUP Tirane 235,668 2014-12-24 2014-12-26 23021011382014 Karburant dhe vaj Min Bashk Nr 11 Blerje nafte up.11 dt.01.10.14 ft, of.2657 dt.01.10.14 vl. perf 09.12.14 pv.11 dt.15.12.14 ft. of./09.12.14 buletin 09.12.14 pv. 22.12.14 fat.15 dt.22.12.14 seria 16325715 fh.19 dt.22.12.2014
  Reparti Ushtarak Nr.3001 Tirane (3535) R & R GROUP Tirane 544,200 2014-12-22 2014-12-24 49910170372014 Pjese kembimi, goma dhe bateri REP 3001, bateri automjeti up 27 dt 3.6.14 kontr. 2493/3 dt 15.9.14 ft 33 dt 25.9.14 seri 16325683 nj.fituesi 27/3 dt 23.7.14
  Bashkia Tirana (3535) R & R GROUP Tirane 143,988 2014-12-23 2014-12-24 123421010012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri Bashkia Tirane blerje goma dhe zevendesim up 37 dt 02.09.14 pv 04.09.14 kont 12051 dt 08.09.14 fat 10785093 dt 12.12.14 sit 12.12.14 fh 86 dt 12.12.14
  Drejtoria e Pergjithshme e burgjeve (3535) R & R GROUP Tirane 1,535,880 2014-12-23 2014-12-24 53710140482014 Pjese kembimi, goma dhe bateri 1014048 ,drejtoria e pergjithshme e burgjeve, Blerje bateri per automjete,aut lidhje kont nr 27/4 dt 28.08.2014,kont nr 8682/2 dt 20.10.14,njof fit 24.10.2014,fat nr 23 dt 24..11.14 sr 10785074 fh nr 26 dt 27.11.2014
  Drejtoria e Pyjeve Durres (0707) R & R GROUP Durres 353,200 2014-12-22 2014-12-23 16810260072014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit TDO 0707 DREJTORIA SHERBIMIT PYJOR 1026007 LIK RIP.MAKINA
  Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Kruje (0716) R & R GROUP Kruje 98,400 2014-12-19 2014-12-23 28010051122014 Pjese kembimi, goma dhe bateri sa lik fat nr 10785091 dt 12.12.2014 nga qttb f kruje
  Agjensia Telegrafike Shqiptare (3535) R & R GROUP Tirane 287,067 2014-12-22 2014-12-23 28510310012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 602, ATSH-ja BATERI MONITORIMI, UP 29 D 21/11/2014,NJF 2/12/14,FAT 48 D 16/12/14 S 10785099,FH 23 D 16/12/14
  Autoriteti Kombetar i Ushqimit (AKU) (3535) R & R GROUP Tirane 124,800 2014-12-22 2014-12-23 14710051182014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 1005118 AKU mirembajtje mjete transporti, fat nr 06 dt 17.12.2014, seri 16325706 u.p. nr 392 dt 04.03.2014, f.ofert nr 393 dt 04.03..14, kont sherbimi nr 457 dt 11.03.2014, nj fit dt 10.03.14,p.v. dt 6,10,.03.14. dt 07.12.14 prok online
  Komuna Zall Bastar (3535) R & R GROUP Tirane 103,200 2014-12-18 2014-12-19 14027980012014 Karburant dhe vaj Komuna Zall Bastar Pjese kembimi per fadrome, urdh.1 dt.06.01.14 up.16 dt.10.12.2014 ft, of.10.12.2014 pv.12.12.2014 njof. fit.15.12.2014 fat.47 dt.16.12.2014 seria 10785098 fh.11 dt.16.12.2014