Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  All QZHK "SOT PER TE ARDHMEN" All 1,764,000.00 5 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Bashkia Tirana (3535) QZHK "SOT PER TE ARDHMEN" Tirane 1,260,000 2014-12-29 2014-12-29 128521010012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Bashkia Tirane PROJEKT PER BARZI GJINORE UP 13932 DT 17.10.14 PV 05.12.14 KO 139321/15 TD 15.12.14 FAT 7228008 DT 18.12.14
  Bashkia Durres (0707) QZHK "SOT PER TE ARDHMEN" Durres 210,000 2014-12-12 2014-12-12 64621070012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 2107001 BASHKIA DURRES SHPENZIM SHERBIMPSIKOLOGJIK PROJEKT PNUD
  Bashkia Durres (0707) QZHK "SOT PER TE ARDHMEN" Durres 42,000 2014-11-07 2014-11-07 54821070012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 2107001 BASHKIA DURRES PAGESE PROJEKTE SOCIALE LIK FAT NR 717559.7177712397.71751149.717106709.71692083.717309338.DT 30.06.2014
  Bashkia Durres (0707) QZHK "SOT PER TE ARDHMEN" Durres 210,000 2014-03-25 2014-03-26 12621070012014 Shpenzime per terheqjen e limitit te arkes 2107001 BASHKIA DURRES SHPENZIME SHERBIM PSIKOLOGJIK PROJEKT (PNUD)
  Bashkia Durres (0707) QZHK "SOT PER TE ARDHMEN" Durres 42,000 2014-03-19 2014-03-19 12021070012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 2107001 BASHKIA DURRES SHPENZIME TE LINJES TELEFONIKE (PNUD) FAT NR 113157142.113852200.114144720.114172336.114199639.116091451
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >