Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All QENDRA PER STUDIME SOCIALE E LIGJORE All 14,365,000.00 3 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) QENDRA PER STUDIME SOCIALE E LIGJORE Tirane 4,794,000 2014-12-17 2014-12-18 81910120012014 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese 1012001, MIN KLUTURES, 40% projekti Bunkart urdher nr 309 dt 30.10.2014 kont 5208 dt 11.11.2014 VKM 596 dt 10.09.2014 fat nr 1 dt 01.12.2014 sr 19378951
  Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) QENDRA PER STUDIME SOCIALE E LIGJORE Tirane 7,191,000 2014-11-12 2014-11-12 66610120012014 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese 1012001, MIN KLUTURES, 60% paradhenie per projekt 70 Vjetori per clirimin urdher 309 dt.30.10.14 kont.5208 dt.11.11.2014 VKM 596 dt.10.09.14
  Mbeshtetje per Shoqerine Civile (3535) QENDRA PER STUDIME SOCIALE E LIGJORE Tirane 2,380,000 2014-11-05 2014-11-06 25610880012014 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese Agjen per mbesh e shoq civile disbursime 70% VENDIM 2 D 25/9/14,KONTR 97/2 D 16/10/14
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >