Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  All PIENVIS All 21,757,487.00 9 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Komuna Otllak (0202) PIENVIS Berat 2,139,919 2014-12-30 2014-12-31 40623040012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Komuna Otllak 2304001,likujdim fature nr 96.dt.30.12.2014
  Komuna Otllak (0202) PIENVIS Berat 1,662,856 2014-12-29 2014-12-30 40423040012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative Komuna Otllak 2304001,likujdim fature nr 95.dt.29.12.2014
  Komuna Klenje (0603) PIENVIS Bulqize 7,030,000 2014-12-29 2014-12-30 11423160012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) KOMUNA TREBISHT (2316001) likujdim furnitorin PIENVIS per PO planifik shv numer 4049.
  Komuna Otllak (0202) PIENVIS Berat 4,450,571 2014-12-17 2014-12-19 37923040012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Komuna Otllak 2304001,likujdim fature nr 92.dt.15.12.2014
  Reparti Ushtarak Nr.4401 Tirane (3535) PIENVIS Tirane 652,860 2014-12-17 2014-12-18 8010170892014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative Reparti 6630 punime restaurimi kontrata 92 dt 24.10.14 ne vazhdim, ft 88 dt 30.11.14 seri 16210780 certif.marjes ne dorezim dt 10.12.14
  Komuna Otllak (0202) PIENVIS Berat 2,210,460 2014-12-11 2014-12-12 35823040012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Komuna Otllak 2304001,likujdim fature dt.08.12.2014
  Bashkia Kucove (0217) PIENVIS Kuçove 150,977 2014-12-11 2014-12-12 47221240012014 Sherbime te tjera situacioni i mirembajtjes se varrezave bashkia kod.2124001 fat.16210712
  Reparti Ushtarak Nr.4401 Tirane (3535) PIENVIS Tirane 2,252,935 2014-11-24 2014-11-25 3510170892014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative Reparti 6630 punime restaurimi kontrata 92 dt 24.10.14 ne vazhdim, situacioni nr 2 dt 17.11.14 ,ft 81 dt 17.11.14 seri 16210773
  Drejtoria e Pergjithshme e Ujesjelles Kanalizimeve (3535) PIENVIS Tirane 1,206,909 2014-11-21 2014-11-21 40110060472014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore DPUK garanci punimesh urdher 2907 10.11.2014 marrje ne dorzim 28.07.2005
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >