Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  All PARLIND SELAJ All 2,424,131.00 10 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Qendra e Zhvillimit Ditor Lezhe (2020) PARLIND SELAJ Lezhe 8,531 2014-12-29 2014-12-29 13621270102014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme QENDRA E ZHVILL DITOR LIK FAT.6 DT.22.12.2014
  Komuna Kastrat (3323) PARLIND SELAJ M.Madhe 69,600 2014-08-22 2014-08-25 17126270012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje pastrimi per rruget 2627001-Kom.Kastrat(likfat.nr.54,dt.06.08.2014,ser.001301- blere kazane)
  Bashkia Lezhe (2020) PARLIND SELAJ Lezhe 16,300 2014-07-14 2014-07-15 34321270012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale BASHKIA LEZHE LIK FAT NR 9,10 DT 09.07.2014
  Komuna Shenkoll (2020) PARLIND SELAJ Lezhe 788,000 2014-06-20 2014-06-23 7525710012014 Sherbime te tjera KOM SHENKOLL LIK FAT.3 DT.06.02.2013
  Qendra e Zhvillimit Ditor Lezhe (2020) PARLIND SELAJ Lezhe 19,700 2014-05-06 2014-05-12 4621270102014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim QENDRA E ZHVILL DITOR LIK FAT.3DT.18.04.014
  Komuna Kastrat (3323) PARLIND SELAJ M.Madhe 330,000 2014-04-17 2014-04-18 7726270012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje pastrimi per rruget 2627001 Komuna Kastrat (bl.kazana met.)fat.nr.6342931 dt.07.04.2014
  Komuna Shenkoll (2020) PARLIND SELAJ Lezhe 690,000 2014-04-02 2014-04-07 2825710012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme KOM SHENKOLL LIK FAT.4 DT.24.04.2013
  Bashkia Lezhe (2020) PARLIND SELAJ Lezhe 185,000 2014-02-18 2014-02-21 6221270012014 Unspecified BASHKIA LEZHE LIK FAT.6340898 DT.28.12.2012
  Spitali Lezhe (2020) PARLIND SELAJ Lezhe 5,000 2014-02-18 2014-02-20 5510130212014 Unspecified SPITALI LEZHE LIK FAT.28 DT.17.02.2014
  Komuna Koder Thumane (0716) PARLIND SELAJ Kruje 312,000 2014-02-11 2014-02-12 2925230012014 Unspecified sa lik fat nr 27 dt 30.05.2013 nga komuna thumane
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >