Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  All OMEGA PHARMA GROUP All 78,524,350.00 216 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Sp. Delvine (3704) OMEGA PHARMA GROUP Delvine 172,397 2014-12-30 2014-12-31 21410130662014 Ilaçe dhe materiale mjeksore lik.aft.nr.23048 date 14.12.2014 siaps urdher prok./nr.32 date 05.12.2014 nga spitali delvine
  Spitali Kukes (1818) OMEGA PHARMA GROUP Kukes 7,700 2014-12-31 2014-12-31 710.10130202014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013020 medikamente seria161602904dt 05.12.2014
  Sp. Kolonje (1514) OMEGA PHARMA GROUP Kolonje 5,789 2014-12-26 2014-12-30 37310130722014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013072 spitali kolonje shpenz per ilace e materiale mjeksore lik i fat nr 235609 dt 17.12.2014,fh nr 1 dt 24.12.2014,up nr 46 dt 22.10.2014
  Qendra e Zhvillimit Korce (1515) OMEGA PHARMA GROUP Korçe 37,903 2014-12-29 2014-12-30 20421220182014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QENDRA E ZHVILL REZIDENCIAL KORCE BLERJE BARNASH FAT 238283 DATE 20.12.2014
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) OMEGA PHARMA GROUP Tirane 120,000 2014-12-28 2014-12-30 66810131042014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI UNIVERSITAR I TRAUMES barna up. 610 dt. 08.11.2014 njft. dt. 07.11.2014 kontr. 126 dt. 14.11.2014 fat.207775 dt. 17.11.2014 seri 223 dt. 17.11.2014
  Sp. Tropoje (1836) OMEGA PHARMA GROUP Tropoje 4,186 2014-12-29 2014-12-30 38310130872014 Ilaçe dhe materiale mjeksore Sherbimi Spitalor Tropoje ilace shtese kontrate dt 23.12.2014 ft nr 240232 dt 22.12.204 fh nr 102 dt 26.12.2014
  Paraburgimi Durres (0707) OMEGA PHARMA GROUP Durres 11,217 2014-12-26 2014-12-29 22010140542014 Ilaçe dhe materiale mjeksore TDO 0707/PARABURGIMI/1014054LIK FAT 216631 ILACE
  Sp. Gramsh (0810) OMEGA PHARMA GROUP Gramsh 231,985 2014-12-26 2014-12-29 48910130692014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013069 Fat.nr.236388 dt:18.12.2014 D.SH.Spitalor Gramsh
  Sp. Mat (0625) OMEGA PHARMA GROUP Mat 35,200 2014-12-26 2014-12-29 35610130782014 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Mat (1013078) Lik. Ilace dhe materiale mjekimi. Fat.Nr.230420 Dt.16.12.14 Urdh.Prok.Nr.9 Dt.24.03.14 Kontr.nr.22 dt.26.03.2014
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) OMEGA PHARMA GROUP Tirane 120,000 2014-12-28 2014-12-29 66810131042014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI UNIVERSITAR I TRAUMES barna up. 610 dt. 08.11.2014 njft. dt. 07.11.2014 kontr. 126 dt. 14.11.2014 fat.207775 dt. 17.11.2014 seri 223 dt. 17.11.2014
  Bashkia Vlore (3737) OMEGA PHARMA GROUP Vlore 21,348 2014-12-26 2014-12-29 73721460012014 Ilaçe dhe materiale mjeksore MEDIKAMENTE BASHKIA 2146001 FA T225131 DT 05.12.2014
  Sp. Puke (3330) OMEGA PHARMA GROUP Puke 80,921 2014-12-23 2014-12-26 25910130832014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013083 SPITALI PUKE KODI 1013083 blerje ilace mjeksore fatura 230520 dt.11.12.2014
  Reparti Ushtarak Nr.1001 Tirane (3535) OMEGA PHARMA GROUP Tirane 1,086,212 2014-12-25 2014-12-26 88710170092014 Ilaçe dhe materiale mjeksore REPARTI 1001 medikamente mjekesore kontrata 5220/3 dt 11.12.14 up 1704 dt 27.10.14 ur.lidh.zbat.kontr. 1901 d 21.11.14 nj.fit 9361/1 d 21.11.14 ft 213483 d 16.12.14 s 161610497 fh 1 d 16.12.14
  Reparti Ushtarak Nr.1001 Tirane (3535) OMEGA PHARMA GROUP Tirane 59,100 2014-12-25 2014-12-26 88810170092014 Ilaçe dhe materiale mjeksore REPARTI 1001 medikamente mjekesore pv emergjence 15.12.14 ft 231437 d 15.12.14 s 161608458 fh 1 d 15.12.1414 ft 213483 d 16.12.14 s 161610497 fh 1 d 16.12.14
  Burgu Peqin (0827) OMEGA PHARMA GROUP Peqin 92,700 2014-12-23 2014-12-23 10710140072014 Ilaçe dhe materiale mjeksore ILACE DHE MATERIALE MJEKESORE [nga Burgu Peqin ne favor te Omega pharma Grup fat nr 210510 dt 27.11.2014
  Sp. Peqin (0827) OMEGA PHARMA GROUP Peqin 26,852 2014-12-22 2014-12-23 197/10130802014 Ilaçe dhe materiale mjeksore Medikamente nga Spitali Peqin ne favor te omega pharma grup Fatur nr 232705 dt 15.12.2014
  Paraburgimi Vlore (3737) OMEGA PHARMA GROUP Vlore 22,765 2014-12-22 2014-12-23 19510140572014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1014057 PARABURGIMI BLERJE ILACESH FAT NR 234648 DAT 16.12.2014
  Burgu Kruje (0716) OMEGA PHARMA GROUP Kruje 18,000 2014-12-18 2014-12-19 23510140042014 Ilaçe dhe materiale mjeksore IEVP KRUJE LIK I FATURES ME NR 224140 DT 04.12.2014
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) OMEGA PHARMA GROUP Tirane 120,000 2014-12-16 2014-12-18 58810131042014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SUT mat mjeksore up.95/2 dt. 03.09.2014 njft. 05.09.2014 fat.153218(125823097) dt. 06.09.2014 fh. 164 dt. 06.09.2014
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) OMEGA PHARMA GROUP Tirane 250,570 2014-12-16 2014-12-18 58710131042014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SUT mat mjeksore up.94/2 dt.03.09.2014 njft.05.09.2014 fat.153215(125823094)dt. 06.09.2014 fh. 163 dt. 06.09.2014