Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  All NORDIN.SH.P.K All 18,230,308.00 7 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Bashkia Vau Dejes (3333) NORDIN.SH.P.K Shkoder 49,200 2014-11-19 2014-11-20 24721570012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale BASHKIA VAUDEJES SHKODER FAT 14192125 DT 14.11.2014
  Bashkia Vau Dejes (3333) NORDIN.SH.P.K Shkoder 1,053,480 2014-10-16 2014-10-17 21921570012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit bashkia vaudejes likuj fat nr 14192106 dt 16.10.2014
  Bashkia Vau Dejes (3333) NORDIN.SH.P.K Shkoder 1,330,800 2014-07-25 2014-07-29 15321570012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit BASHKIA VAUDEJES SHKODER FAT 14192065 DT 16.07.2014
  Qarku Shkoder (3333) NORDIN.SH.P.K Shkoder 3,636,038 2014-06-20 2014-06-23 13520330012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) KESHILLI QARKUT SHKODER FAT 14192052 dt 21.05.2014
  Qarku Shkoder (3333) NORDIN.SH.P.K Shkoder 8,304,244 2014-04-23 2014-04-24 7520330012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) KESHILLI QARKUT SHKODER FAT 14192016 dt 14.04.2014
  Bashkia Vau Dejes (3333) NORDIN.SH.P.K Shkoder 459,040 2014-04-17 2014-04-17 7821570012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit BASHKIA VAUDEJES SHKODER FAT 14192014 DT 15.04.2014
  Qarku Shkoder (3333) NORDIN.SH.P.K Shkoder 3,397,506 2014-03-13 2014-03-17 3220330012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) KESHILLI QARKUT SHKODER FAT 8360456 DT. 15.02.2014
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >