Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  All ND. UJESJELLES KANALIZIME All 13,361,488.00 161 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) ND.UJESJELLES KANALIZIME Shkoder 295 2014-12-29 2014-12-30 21710100732014 Uje DREJ RAJONALE TATIMORE LIKUJ FAT NR 18018763 DT 29.12.2014
  Prefektura e qarkut Shkoder (3333) ND.UJESJELLES KANALIZIME Shkoder 470 2014-12-26 2014-12-29 28110160712014 Uje PREFEKTURA SHKODER FAT. 18018744 DT. 28.11.2014
  Zyra Arsimore Pukë (3330) ND.UJESJELLES KANALIZIME Puke 3,799 2014-12-22 2014-12-23 15010111252014 Uje ZYRA ARSIMORE KODI 1011125 uje fat nr 316 DT.28.11.2014
  Drejtoria Vendore e Policise Durres (0707) ND. UJESJELLES KANALIZIME Durres 29,314 2014-12-18 2014-12-18 37510160252014 Uje 1016025 DREJT POLICISE SHPENZIME UJE SHTATOR-TETOR- NENTOR 2014
  Drejtoria Vendore e Policise Shkoder (3333) ND.UJESJELLES KANALIZIME Shkoder 5,902 2014-12-18 2014-12-18 31210160212014 Uje KOMISARIATI POLICISE SHKODER FAT. 18018737 DT. 28.11.2014
  Bashkia Puke (3330) ND.UJESJELLES KANALIZIME Puke 17,088 2014-12-15 2014-12-16 45221370012014 Uje BASHIKA PUKE KODI 2137001 uje i pishem nentor 2014 fat.304 dt.28.11.2014
  Bashkia Puke (3330) ND.UJESJELLES KANALIZIME Puke 2,112 2014-12-15 2014-12-16 45121370012014 Uje BASHIKA PUKE KODI 2137001 uje i pishem nentor 2014 fat.304 dt.28.11.2014
  Sp. Puke (3330) ND.UJESJELLES KANALIZIME Puke 286,747 2014-12-12 2014-12-15 22510130832014 Uje 1013083 SPITALI PUKE KODI 1013083 uje nentor 2014 fatura 319 dt.28.11.2014
  Prokuroria e rrethit Puke (3330) ND.UJESJELLES KANALIZIME Puke 240 2014-12-12 2014-12-15 13410280242014 Uje Prokuroria puke kodi 1028024 shpenzime uje fat.312 dt.28.11.2014
  Bashkia Puke (3330) ND.UJESJELLES KANALIZIME Puke 140,690 2014-11-19 2014-12-12 42121370012014 Uje bashkia Puke kodi 2137001 uje pishem per muajin tetor 2014 fat 270 dt.28.10.2014
  Prefektura e qarkut Shkoder (3333) ND.UJESJELLES KANALIZIME Shkoder 1,171 2014-12-11 2014-12-12 25110160712014 Uje PREFEKTURA SHKODER FAT. 18018746 DT. 28.11.2014
  Dega e rezervave Puke (3330) ND.UJESJELLES KANALIZIME Puke 470 2014-12-10 2014-12-11 16110160982014 Uje dega e rezerve puke kodi 1016098 uje 318 dt 28.11.2014 muaji nentor 2014
  Drejtoria e Bujqesise Shkoder (3333) ND.UJESJELLES KANALIZIME Shkoder 5,201 2014-12-04 2014-12-04 21510050332014 Uje DREJTORIA BUJQESISE SHKODER FAT 18018732 dt 28.11.2014
  Bashkia Fushe Kruje (0716) ND. UJESJELLES KANALIZIME Kruje 249,738 2014-12-02 2014-12-03 66521630012014 Te tjera transferime korrente sa lik paga dhe sig nga bashkia f kruje sipas situac per muajin nentor 2014
  Bashkia Fushe Kruje (0716) ND. UJESJELLES KANALIZIME Kruje 164,352 2014-12-02 2014-12-03 66621630012014 Uje sa lik fat nr 295 dt 24.11.2014 nga bashkia f kruje
  Drejtoria e shendetit publik Puke (3330) ND.UJESJELLES KANALIZIME Puke 14,136 2014-12-02 2014-12-03 14410130422014 Uje DREJ.E SHENDETIT PUBLIK PUKE KODI 1013042 sherbime uje lik fat 307 dt.28.11.2014
  Sherbimi Gjeologjik Shqiptar (3535) ND.UJESJELLES KANALIZIME Tirane 295 2014-12-02 2014-12-03 40310930052014 Uje 602 SHGJSH uje,kontrate nr 283 dt 28.10.2014,seri 18018707
  Drejtoria e Bujqesise Durres (0707) ND. UJESJELLES KANALIZIME Durres 1,068 2014-12-02 2014-12-02 25910050072014 Uje TDO 0707 DREJTORIA RAJONALE E BUJQESISE 1005007 LIK UJE.FAT 288 DT 27.11.2014 KRUJE
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Fushe Kruje (0716) ND. UJESJELLES KANALIZIME Kruje 933,615 2014-12-01 2014-12-02 921630022014 Subvencione per diference cmimi per furnizimin me uje te pijshem sa lik suvencion per paga per muajin nentor nga ujsjellesi f kruje dorezuar bordero ne banke nga shpresa allamani me nr pash 172218
  Gjykata e rrethit Puke (3330) ND.UJESJELLES KANALIZIME Puke 9,581 2014-11-24 2014-11-26 14410290342014/1 Uje 1029034 gjykata puke kodi 1029034 shpenzime uje muaji tetor 2014 lik fat.525 dt.31.10.2014