Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  All MAJESTIK All 156,080.00 8 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Mini Bashkia 1 (3535) MAJESTIK Tirane 8,000 2014-11-21 2014-11-21 25721011412014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Min Bashk Nr 1 Bl karta dhe tabele inform. up 30 dt 20.10.2014 pv 20.10.2014 fat 21/01 dt 21.10.2014 seri 6480167 fh 16 dt 21.10.2014
  Mini Bashkia 1 (3535) MAJESTIK Tirane 5,200 2014-08-05 2014-08-06 16221011412014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Min Bashk Nr 1 Bl tabele informative up 21 dt 04.07.2014 pv 04.07.2014 fat 7/1 dt 07.07.2014 fh 10 dt 07.07.2014
  Mini Bashkia 1 (3535) MAJESTIK Tirane 8,130 2014-06-27 2014-06-30 12421011412014 Sherbime te printimit dhe publikimit Min Bashk Nr 1 Sherb printimi up 12 dt 05.05.2014 pv 05.05.2014 fat 5/1 dt 05.05.2014 seri 5192932
  Reparti Ushtarak Nr.6016 Tirane (3535) MAJESTIK Tirane 9,600 2014-06-26 2014-06-27 3410170842014 Shpenzime per prodhim dokumentacioni specifik 602-Rep 6016(Ark Fa) fletepalosje muzeu i FA-se up 3 dt 18.6.14 pv 20.6.14 ft 20/2 dt 20.6.14 seri 5192949 fh 2 dt 20.6.14
  Aparati Ministrise se Bujqesise dhe Zhvillimit Rural (3535)/ish Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) MAJESTIK Tirane 86,100 2014-06-10 2014-06-11 2910050012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Min.Bujqesise,Projekti NOBLE, pagese printime materialesh,Autoriz 1921 dt 20.03.14,Autoriz 2879 dt 23.04.14,Urdher 1921/3 dt 02.06.14,Urdh 2879/2 dt 02.06.14,Fat nr 8 dhe 18 dt 08.05.14,
  Reparti Ushtarak Nr.6016 Tirane (3535) MAJESTIK Tirane 10,000 2014-04-11 2014-04-14 2010170842014 Shpenzime per prodhim dokumentacioni specifik 602-Rep 6016(Ark Fa) materiale,up nr 1 dt 13.03.2014,pv dt 19.03.2014,fat nr 19/1 dt 19.03.2014,seri 5192920,fh nr 1 dt 19.03.2014
  Instituti I Sigurise Ushqimore dhe Veterinarise (3535) MAJESTIK Tirane 10,000 2014-03-18 2014-03-19 4510051112014 Libra dhe publikime profesionale ISUV Libra dhe publikime up. 7/1 dt.28.02.2014 pv. form5 dt.28.02.2014 fat.28/01 dt.28.02.2014 seria 5192918 fh.nr.3 dt.28.02.2014
  Aparati Ministrise se Bujqesise dhe Zhvillimit Rural (3535)/ish Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) MAJESTIK Tirane 19,050 2013-12-31 2014-01-06 40710050012013 Unspecified 231 Min.Bujqesise pritje per te huaj kerkese 15.12.2013 takimi 17.12.2013 prog.17.12.2013 lista bashkengjitur fat.8 dt.18.12.2013 s5192906
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >