Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  All L U A N B A LL A All 501,710.00 3 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Qend.Kombt.Inventariz.pasurive kulturore (3535) L U A N B A LL A Tirane 31,800 2014-11-05 2014-11-06 10410120202014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave 1012020, qkipk, rIPARIM KONDICIONERI up 15 DT.23.09.14 FTESE OFERTE 23.09.14 FT.31 DT.17.10.14 SRI 01573731 SHPE\ALLJE FITUESI
  Sp. Kruje (0716) L U A N B A LL A Kruje 304,190 2014-04-10 2014-04-10 8310130732014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje mjekesore dhe spitalore DSHS "STEFAN GJONI " KRUJE LIK I FATURES NR 09 DT 26.03.2014
  Qendra Kombetare e Regjistrimit (3535) L U A N B A LL A Tirane 165,720 2014-02-10 2014-02-11 1510040932014 Unspecified 602 QKR riparim WC up 35 28.1.14 ftese oferte 28.1.14 nj.fituesi 29.1.14 ft 01573700 dt 30.1.14
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >