Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  All LEKLI All 58,276,912.00 61 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) LEKLI Tirane 6,453,600 2014-12-29 2014-12-30 335710130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT BARNA, KON 4903/3 D 12/11/14,FAT 729 D 18/11/14 S 13852837,FH 4258 D 18/11/14,AUTORIZ 5396/4 D 7/11/14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) LEKLI Tirane 90,948 2014-12-27 2014-12-29 340410130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT barna,kon vazh 2480/8 d 30/6/14,fat 599 d 6/10/14 s 13852986,fh 4039 d 6/10/14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) LEKLI Tirane 7,004,845 2014-12-29 2014-12-29 340510130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT BARNA KO 4903/3 DT 12.11.14 FAT 755 DT 13852768 DT 02.12.14 FH 4318 DT 02.12.2014
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) LEKLI Tirane 2,858,868 2014-12-28 2014-12-29 65910131042014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI UNIVERSITAR I TRAUMES barna vazhdim kontr.111 dt. 11.11.2014 fat.789(13852784) dt. 11.12.2014 fh. 258 dt. 11.12.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) LEKLI Tirane 8,739,250 2014-12-26 2014-12-26 345110130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT BARNA KO 4903/3 DT 12.11.14 FAT 785 SR 13852704 DT 15.12.14 FH 4414 DT 15.12.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) LEKLI Tirane 3,038,570 2014-12-26 2014-12-26 345710130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT BARNA KO 4903/3 DT 12.11.14 FAT 767 SR 13852782 DT 11.12.14 FH 4390 DT 11.12.14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) LEKLI Tirane 349,780 2014-12-24 2014-12-26 332710130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore qsut barna ko 4913/3 dt 12.11.14 fat 728 sr 13852835 dt 18.11.14 fh 4257 dt 18.11.14
  Spitali Vlore (3737) LEKLI Vlore 15,450 2014-12-22 2014-12-23 56310130242014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013024 SPITALI KONTRATE 490
  Shtepia e foshnjes Durres (0707) LEKLI Durres 50,000 2014-12-17 2014-12-18 25021070192014 Ilaçe dhe materiale mjeksore TDO 0707 SHTEPIA E FOSHNJES/2107019 FAT 688 LIK PJESOR ILACE
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) LEKLI Tirane 2,775,600 2014-12-03 2014-12-04 52410131042014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SUT bl ilace Up.610 dt. 08.11.2014 njft.07.11.2014 kontr.111 dt. 11.11.2014 fat.668(13852815) dt. 12.11.2014 fh. 213 dt. 12.11.2014 fat.737(13852846) dt. 19.11.2014 fh. 228 dt. 19.11.2014
  Materniteti Tirane (3535) LEKLI Tirane 400,000 2014-11-12 2014-11-13 46810130502014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SUOGJ M.GERALDINA barnma up.69 dt. 24.09.2014 njft.69/3 dt.29.09.2014 kontr.69/4 dt. 29.09.2014 fat.614(13852905) dt. 01.10.2014 fh. 137 dt. 01.10.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) LEKLI Tirane 1,229,229 2014-11-06 2014-11-07 262310130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT barna vup.3117 dt. 04.07.2014 rap permb,3117/7 dt. 15.07.2014 njft.3117/8 dt. 15.07.2014 kontr.3117/13 dt. 22.07.2014 fat.600(13852987) dt. 18.09.2014 fh. 3986 dt. 18.09.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) LEKLI Tirane 444,112 2014-11-04 2014-11-05 253910130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT barna vazhdim kontrate 2570/20 dt. 09.06.2014 fat.573(13852959) dt. 18.09.2014 fh. 3926 dt. 18.09.2014
  Shtepia e foshnjes Durres (0707) LEKLI Durres 350,000 2014-10-31 2014-10-31 20221070192014 Ilaçe dhe materiale mjeksore TDO 0707 SHTEPIA E FOSHNJES/2107019 MEDIKAMENTE FAT 680
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) LEKLI Tirane 555,140 2014-10-02 2014-10-03 229810130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT barna kontrate ne vazhdim nr.2570/20 dt. 09.06.2014 fat.485(13850062) dt. 08.08.2014
  Sanatoriumi Tirane (3535) LEKLI Tirane 478,464 2014-09-19 2014-09-19 39410130512014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SUSM SHEFQET NDROQI barna pv 4 dt. 26.03.2014 fat.173(138503580 dt. 26.03.2014 fh.527&57/1&57/2&57/3&57/4 dt. 31.03.2014
  Sanatoriumi Tirane (3535) LEKLI Tirane 245,520 2014-09-19 2014-09-19 39310130512014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SUSM SHEFQET NDROQI barna pv4 dt. 08.07.2014 fat.432 dt. 08.07.2014 seria 13850103 fh. 120 dt. 08.07.2014
  Sanatoriumi Tirane (3535) LEKLI Tirane 51,436 2014-09-19 2014-09-19 39510130512014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SUSM SHEFQET NDROQI barna Up. 175 dt. 18.12.2013 vendim 176 dt. 18.12.2013 njft.763/26 dt. 26.12.2013 shtese kontrate dt. 25.02.2014 fat.177 dt. 26.03.2014 seri 13850405
  Spitali Elbasan (0808) LEKLI Elbasan 31,500 2014-09-16 2014-09-17 43710130162014 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Civil Elbasan Medikamente Turbekuline
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) LEKLI Tirane 1,310,070 2014-09-10 2014-09-10 211310130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT BARNA UP. 2480 DT. 27.05.2014 RAP PERMB. 2480/4 DT. 23.06.2014 NJFT. 2480/5 DT. 23.06.2014 KONTR. 2480/8 DT. 30.06.2014 FAT. 426(13850199) DT. 07.07.2014 FH. 3316 DT. 07.07.2014