Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All LEAL (K64612402E) All 42,850,472.00 19 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Lushnje (0922) LEAL (K64612402E) Lushnje 3,188,802 2014-12-30 2014-12-31 71621290012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2129001Bashkia lushnje lik.fatura 02119486 dt.29.12.2014 situacion pjesor qershor per pastrim qyteti
  Bashkia Lushnje (0922) LEAL (K64612402E) Lushnje 1,221,198 2014-12-30 2014-12-31 71521290012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2129001Bashkia lushnje lik.fatura 02119485 dt.29.12.2014 situacion perfundimtar maj per pastrim qyteti
  Zyra e Punes Lushnje (0922) LEAL (K64612402E) Lushnje 19,200 2014-12-22 2014-12-23 20110250222014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1025022 Zyra e Punes Lu lik.shpenzime pastrimi te ambienteve te institucionit fat.nr.17 dt.15.12.2014 seria 02119484,ur.prok.nr.5 dt.27.11.2014
  Bashkia Lushnje (0922) LEAL (K64612402E) Lushnje 1,700,000 2014-12-10 2014-12-12 61321290012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2129001Bashkia Lu lik.sherbimi pastrimit lik.pjesor muaji maj fat.nr.02119483 dt.09.12.2014,kontr.nr.642 dt.13.02.2012
  Bashkia Lushnje (0922) LEAL (K64612402E) Lushnje 2,500,000 2014-11-07 2014-11-07 55621290012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2129001Bashkia lushnje lik.fatura 02119480,02119481 dt.07.11.2014 situacion perfundimtar prill,dhe situacion pjesor maj per pastrim qyteti
  Bashkia Lushnje (0922) LEAL (K64612402E) Lushnje 2,500,000 2014-10-23 2014-10-23 53921290012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2129001Bashkia lushnje lik.fatura 02119478 dt.23.10.2014 situacion pjesor per pastrim qyteti
  Bashkia Lushnje (0922) LEAL (K64612402E) Lushnje 5,000,000 2014-09-22 2014-09-23 49321290012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 219001 Bashkia Lushnje lik.fatura 02119450 dt.22.09.2014,fat 02119476 dt.22.09.2014 situacion per pastrim qyteti likjd.perf.shkurt,mars ,pjesor prill 2014
  Bashkia Lushnje (0922) LEAL (K64612402E) Lushnje 1,500,000 2014-09-16 2014-09-17 45821290012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2129001 Bashkia Lushnje lik.fatura 02119449 likujd.perfundimtar janar dhe pjesor per shkurtin 2014 per pastrim qyteti
  Bashkia Lushnje (0922) LEAL (K64612402E) Lushnje 1,000,000 2014-08-19 2014-08-21 44021290012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2129001 Bashkia Lushnje lik.fatura 02119448 situacion janar 2014 per pastrim qyteti
  Bashkia Lushnje (0922) LEAL (K64612402E) Lushnje 1,700,000 2014-08-13 2014-08-14 41321290012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2129001 Bashkia Lushnje lik.fatura 02119448 situacion janar 2014 per pastrim qyteti
  Bashkia Lushnje (0922) LEAL (K64612402E) Lushnje 1,856,151 2014-07-14 2014-07-14 38121290012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2129001 Bashkia Lushnje lik.fatura nr.02119426 situacion mars 2012 per pastrim qyteti
  Bashkia Lushnje (0922) LEAL (K64612402E) Lushnje 3,000,000 2014-06-25 2014-06-26 32921290012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2129001 Bashkia lushnje lik.fatura 02119426 situacion per pastrim mars 2013qyteti
  Bashkia Lushnje (0922) LEAL (K64612402E) Lushnje 2,000,000 2014-06-09 2014-06-09 29821290012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2129001Bashkia Lushnje sherbimi pastrimi lik.janar 2013 dhe shkurt 2013
  Bashkia Lushnje (0922) LEAL (K64612402E) Lushnje 3,500,000 2014-05-21 2014-05-22 27421290012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2129001 Bashkia Lushnje, Sa xhirojme per likujd sherb. pastrimi per 6 fat.nga fondi rezerve te vitit 2012 dhe fat Nr.seri 02119424 situacion janar 2013
  Bashkia Lushnje (0922) LEAL (K64612402E) Lushnje 1,000,000 2014-05-06 2014-05-07 23421290012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Bashkia lushnje lik.fatura dhjetor 2012 situacion per pastrim qyteti
  Bashkia Lushnje (0922) LEAL (K64612402E) Lushnje 1,000,000 2014-04-22 2014-04-23 19521290012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Bashkia Lushnje Sa Xhirojme per Sherbim pastrimi (Lik.pjes. fat dhjetor 2012) Fat Nr. S. 02119416 Viti 2012
  Bashkia Lushnje (0922) LEAL (K64612402E) Lushnje 1,150,000 2014-04-03 2014-04-04 16121290012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Bashkia lushnje lik.fatura nentor-dhjetor 2012+pjeserisht nentor 2012 situacion per pastrim qyteti
  Bashkia Lushnje (0922) LEAL (K64612402E) Lushnje 7,500,000 2014-02-17 2014-02-19 8521290012014 Unspecified Bashkia lushnje lik.fatura shtator-tetor2012+pjeserisht nentor 2012 situacion per pastrim qyteti
  Bashkia Lushnje (0922) LEAL (K64612402E) Lushnje 1,515,121 2014-01-22 2014-01-27 3821290012014 Unspecified Bashkia lushnje lik. fature pjesore pastrim qyteti shtator 2012
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >