Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All KRIJON All 155,563,269.00 167 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Reparti inspektimit shpetim miniera (3535) KRIJON Tirane 284,400 2014-12-30 2014-12-31 19310930062014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje qe sigurojne energji 231 rep.inspektim shpetim miniera pajisje,up nr 37 dt 24.12.2014,ftese per oferte dt 24.12.2014,fat nr 14587 dt 30.12.2014,seri 18707254,fh nr 2 dt 30.12.2014
  Materniteti Tirane (3535) KRIJON Tirane 930,257 2014-12-30 2014-12-31 57010130502014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013050 SUOGJ M.GERALDINA KITE VAZHDIM KONTR.66/8 DT. 22.09.2014 FAT.14583(18707250) DT. 24.12.2014 FH. 170 DT. 24.12.2014
  Sherbimi Gjeologjik Shqiptar (3535) KRIJON Tirane 425,400 2014-12-30 2014-12-31 44910930052014 Materiale dhe pajisje labratorik e te sherbimit publik 602 SHGJSH plehra kimike,up nr 35 dt 20.10.2014,ftese per oferte dt 1222/7 dt 24.10.2014,njoftim fit dt 24.10.2014,fat nr 14504 d t26.11.2014,seri 16346421,fh nr 8 dt 26.11.2014
  Universiteti Bujqesor (3535) KRIJON Tirane 3,492,000 2014-12-30 2014-12-31 54110110412014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje dhe instrumente laboratorike Univer.Bujqesor. STUDIM PROJEKTIM KONTR. + PL 121 DT 11.04.2014 UP 125 DT 8.10.2014 FAT 14494 21.11.2014 SERI. 156346411 FH 95 DT 21.11.2014
  Universiteti Bujqesor (3535) KRIJON Tirane 534,000 2014-12-30 2014-12-31 55710110412014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri Univer.Bujqesor. BL. PAJISJE UP 281 DT 8.12.2009 PV 15.12.2009 FAT 152 DT 15.12.2009 S 68132989FH 152 DT 18.12.2009
  Universiteti Bujqesor (3535) KRIJON Tirane 1,555,020 2014-12-30 2014-12-31 54610110412014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje dhe instrumente laboratorike Univer.Bujqesor. STUDIM PROJEKTIM KONTR. + PL 121 DT 11.04.2014 UP 129 DT 8.10.2014 FAT 14495 21.11.2014 DERI. 156346412 FH 95 DT 21.11.2014
  Agjensia e Mjedisit dhe Pyjeve (3535) KRIJON Tirane 1,631,404 2014-12-30 2014-12-31 38610260602014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve specifike agjensia e mjedisit roje kv 14.8.14 fat 29.12.2014
  Fakulteti i Mjekesise (3535) KRIJON Tirane 302,304 2014-12-29 2014-12-30 19710111392014 Materiale dhe pajisje labratorik e te sherbimit publik Fak Mjeksise BL MATERIALE UP 114 DT 10.10.2012 KONTRATE 3011/6 DT 5.12.2012 FAT 13079 DT 1.03.2014 FH 7 DT 13.03.2013
  Fakulteti i Mjekesise (3535) KRIJON Tirane 214,464 2014-12-29 2014-12-30 19510111382014 Materiale dhe pajisje labratorik e te sherbimit publik Fak Mjeksise BL MATERIALE UP 114 DT 10.10.2012 KONTRATE 3011/6 DT 5.12.2012 FAT 12481 DT 104735185 DT 28.12.2012 FH 11 DT 7.05.2013
  Universiteti i Tiranës, Instituti i Fizikës Bërthamore të Zbatuar (3535) KRIJON Tirane 494,400 2014-12-29 2014-12-30 14410112042014 Materiale dhe pajisje labratorik e te sherbimit publik Inst.Fizikes Bertham BL REAGENTESH UP 51 DT 27.06.2014 KONTRATE 1839/5 DT 2.06.2014 FAT 14564 DT 22.12.2014 S 18707232 FH 54 DT 22.12.2014
  Fakulteti i Mjekesise (3535) KRIJON Tirane 195,600 2014-12-29 2014-12-30 19210111392014 Materiale dhe pajisje labratorik e te sherbimit publik Fak Mjeksise BL MATERIALE UP 124 DT 17.10.2014KONTRATE 3216/5 DT DT 5.12.2012 FAT 13077 DT 28.12.2012 SERI 106830017 DT 28.12.2012 FH 4 DT 13.03.2013
  Fakulteti i Mjekesise (3535) KRIJON Tirane 283,800 2014-12-29 2014-12-30 19310111392014 Materiale dhe pajisje labratorik e te sherbimit publik Fak Mjeksise BL MATERIALE UP 124 DT 17.10.2014KONTRATE 3216/5 DT DT 5.12.2012 FAT 12483 DT 28.12.2012 SERI 104735186 FH 4 DT 13.03.2013
  Fakulteti i Mjekesise (3535) KRIJON Tirane 765,180 2014-12-29 2014-12-30 19410111382014 Materiale dhe pajisje labratorik e te sherbimit publik Fak Mjeksise BL MATERIALE UP 114 DT 10.10.2012 KONTRATE 3011/6 DT 5.12.2012 FAT 13078 DT 28.12.2012 FH 12DT 7.05..2013
  Fakulteti i Mjekesise (3535) KRIJON Tirane 193,272 2014-12-29 2014-12-30 19610111382014 Materiale dhe pajisje labratorik e te sherbimit publik Fak Mjeksise BL MATERIALE UP 114 DT 10.10.2012 KONTRATE 3011/6 DT 5.12.2012 FAT 12482 DT 104735185 DT 28.12.2012 FH 6 DT 13.03.2013
  Instituti I Sigurise Ushqimore dhe Veterinarise (3535) KRIJON Tirane 1,157,787 2014-12-29 2014-12-30 31210051112014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale ISUV blerje materiale per analizimin e miellit,kont,furnizimi nr 16 dt 22.12.14,u.p. nr 17 dt 26.11.14,nj.buletini nr 22.12.14,fat nr 14569 dt 24.12.2014 seri 18707237 dt 24.12.14,f.hyrje nr 74 dt 24.12.14,likujd pjesor i fat
  Inspektoriati Qendror Teknik (3535) KRIJON Tirane 499,920 2014-12-30 2014-12-30 25810930112014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 602 IQT sherbime,up nr 7161 dt 13.11.2014,njofti fit dt 09.12.2014,kontrate nr 7161/7 dt 19.12.2014,fat nr 14565 dt 23.12.2014,seri 18707233
  Instituti I Sigurise Ushqimore dhe Veterinarise (3535) KRIJON Tirane 464,880 2014-12-28 2014-12-29 31010051112014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime ISUV paguar blerje kite,elisa projekti AKTI, kontrate per kerkim e zhvillim dt 11.04.2014, prot 125 ,plan financim nr 125/1 dt 11.04.14, fat 14549 dt 16.12.2014, seri 18707216 ,f.hyrje nr 73 dt 16.12.2014( likujd pjesor per mungese fondesh)
  Sherbimi mjeko ligjor (3535) KRIJON Tirane 406,936 2014-12-27 2014-12-29 24610140442014 Materiale dhe pajisje labratorik e te sherbimit publik 602-instituti i mjekesise ligjore blerje reagente kont vazhdim nr 1055 dt 03.06.2014 fat nr 14300 dt 01.08.14 sr 16346364 fh nr 25 dt 01.08.14
  Drejtoria e shendetit publik Tropoje (1836) KRIJON Tropoje 90,000 2014-12-29 2014-12-29 14610130472014 Ilaçe dhe materiale mjeksore D.shendetit Publik Tropoje, likujdim Kite dhe reagente, FT 14571 dt.24.12.2014, fh 32,32/1 dt.24.12.2014
  Drejtoria e shendetit publik Tropoje (1836) KRIJON Tropoje 84,000 2014-12-29 2014-12-29 14810130472014 Ilaçe dhe materiale mjeksore D.shendetit Publik Tropoje, likujdim materiale konsumi, FT 14576 dt.26.12.2014, fh 31 dt.26.12.2014