Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All K A D R A All 96,231,746.00 75 All => =>

  Transaksione
  *Të dhënat e këtij shërbimi janë të aksesueshme në web-in zyrtar "Drejtoria e Përgjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Kukes (1818) K A D R A Kukes 438,287 2014-12-31 2014-12-31 192.21250012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat bl ushqime Seri 06795884dt 30.11.2013 Bashkia Kukes
  Drejtoria e Pergjithshme e burgjeve (3535) K A D R A Tirane 94,123 2014-12-31 2014-12-31 57110140482014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Drejtoria e Pergjithshme e Burgjeve Blerje ushqimw kont.ne vazhdim 13/16 dt.16.04.14 ft.160 dt.26.12.14 fh 458 dt.26.12.14
  Drejtoria e Pergjithshme e burgjeve (3535) K A D R A Tirane 204,700 2014-12-31 2014-12-31 57010140482014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Drejtoria e Pergjithshme e Burgjeve Blerje ushqimw kont.ne vazhdim 13/16 dt.16.04.14 ft.167 dt.27.12.14 seri 17992149 fh 459 dt.27.12.14
  Drejtoria e Pergjithshme e burgjeve (3535) K A D R A Tirane 2,228,657 2014-12-31 2014-12-31 57210140482014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Drejtoria e Pergjithshme e Burgjeve Blerje ushqimw kont.ne vazhdim 13/16 dt.16.04.14 ft.154,161-163 dt.29.12.14 seri 17992136,17992143, 17992145 fh 460,463,462,461 dt.29.12.14
  Drejtoria e Pergjithshme e burgjeve (3535) K A D R A Tirane 3,259,402 2014-12-31 2014-12-31 56910140482014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Drejtoria e Pergjithshme e Burgjeve Blerje ushqimw kont.ne vazhdim 13/16 dt.16.04.14 permbledhese ft.dt.30.12.2014 ft.450,451,448,444,449,452,447,453 dt.25.12.14 fh 454,455,456,446,443,457,445 dt.25.12.14
  Drejtoria E Konvikteve (3535) K A D R A Tirane 168,560 2014-12-27 2014-12-29 27321011132014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Drejt Konvikt buke masive fat 09451139 dt 16.12.2014 fh 13 dt 16.12.2014 kont 202 dt 14.04.14
  Drejtoria E Konvikteve (3535) K A D R A Tirane 48,803 2014-12-23 2014-12-23 29121011132014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Drejt Konvikt Lik buke masive kontr vazhd 202 dt 14.04.2014 fat 09451140 fh 14
  Drejtoria e Pergjithshme e burgjeve (3535) K A D R A Tirane 6,421,277 2014-12-18 2014-12-19 53110140482014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1014048 ,drejtoria e pergjithshme e burgjeve, blerje ushqime,kont vazhdim nr 13/16 dt 16.04.2014 fat nr 130-133 dt 30.11.2014 nr 136-140 dt 30.11.2014,fh nr 422-442 dt 30.11.2014
  Bashkia Mat (0625) K A D R A Mat 10,000 2014-12-17 2014-12-18 56921320012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Bashk. Burrel (2132001) Lik. Shpenz. Blerje Ushqime.Fat.Nr.137 Dt.30.11.2014 Kontr. Furniz. Nr.411 Dt.30.11.2014.
  Bashkia Mat (0625) K A D R A Mat 176,630 2014-12-17 2014-12-18 56821320012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Bashk. Burrel (2132001) Lik. Shpenz. Blerje Ushqime.Fat.Nr.137 Dt.30.11.2014 Kontr. Furniz. Nr.411 Dt.30.11.2014.
  Bashkia Kukes (1818) K A D R A Kukes 673,723 2014-12-17 2014-12-17 19121250012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat bl ushqime Seri 06795884dt 30.11.2013 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) K A D R A Kukes 418,018 2014-12-17 2014-12-17 19221250012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat bl ushqime Seri 06795885dt 30.11.2013 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) K A D R A Kukes 45,076 2014-12-17 2014-12-17 19021250012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat bl ushqime Seri 06795873dt 30.07.2013 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) K A D R A Kukes 232,820 2014-12-17 2014-12-17 19321250012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat bl ushqime Seri 06795871dt 30.06.2013 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) K A D R A Kukes 208,896 2014-12-17 2014-12-17 19621250012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat bl ushqime Seri 06795840 dt 30.09.2013 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) K A D R A Kukes 1,330,326 2014-12-17 2014-12-17 19821250012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat bl ushqime Ft 81 Seri 06798881dt31.10.2013 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) K A D R A Kukes 520,915 2014-12-17 2014-12-17 19721250012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat bl ushqime Ft 82 Seri 06798882 dt31.10.2013 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) K A D R A Kukes 68,078 2014-12-17 2014-12-17 19421250012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat bl ushqime Seri 06795838dt 30.09.2013 Bashkia Kukes
  Bashkia Kukes (1818) K A D R A Kukes 735,748 2014-12-17 2014-12-17 19521250012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat bl ushqime Seri 06795839dt 30.09.2013 Bashkia Kukes
  Instituti i Femijeve qe nuk degjojne (3535) K A D R A Tirane 141,058 2014-12-15 2014-12-15 16710110522014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Inst.Nx s'degjojne.lik furni.ushqi. kontr vazhd 23 dt 26.3.2014 ft 138 dt 15.12.2014 s 09451138 fh1- 15.12.2014