Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  All JOY - TRAVEL All 1,351,736.00 4 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Aparati Ministrise se Bujqesise dhe Zhvillimit Rural (3535)/ish Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) JOY - TRAVEL Tirane 75,286 2014-08-15 2014-08-15 5410050012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Min.Bujqesise pagese per sherbim transporti,Autorizim nr 4935 dt 11.07..14,Urdher pagese nr 5443 dt 01.08.2014,Uudhezim i M.Financave. nr 1/3 dt 10.05.2013, fat nr 273 dt 18.07.2014,( 1euro=140.04 ALL)
  Drejtoria Rajonale Tatimore Tirane (3535) JOY - TRAVEL Tirane 1,221,990 2014-08-14 2014-08-14 310100402014 Tatim mbi te ardhurat nga qirate Drejtoria Rajonale e Tatimeve .rimbursim kthim mbipagese tat qeraje
  Aparati Ministrise se Bujqesise dhe Zhvillimit Rural (3535)/ish Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) JOY - TRAVEL Tirane 36,960 2014-05-12 2014-05-12 1710050012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Min.Bujqesise pagese per sherbim transporti,Autorizim 1921 dt 20.3.14,Autoriz 2805 dt 21.4.14,Urdh 1921/2 dt 14.4.14,Urdh 3255/1 dt 7.5.14,Fat 121 dt 28.3.14,Fat 175 dt 30.4.14
  Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) JOY - TRAVEL Tirane 17,500 2014-04-25 2014-04-28 22110100392014 Shpenzime per pritje e percjellje DREJT PERGJ TATIMEVE . lik ft dreke pune urdher dt 17.4.2014,seri 13268430 dt 17.4.2014
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >