Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  All IVA REXHA All 55,920.00 3 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Aparati Ministrise se Punes (3535) IVA REXHA Tirane 8,360 2014-11-26 2014-11-27 61210250012014 Shpenzime te tjera transporti MIN E MIRQ SOC DHE RINISE LARJE MJETI KONT NE VAZHD 2508/1 DT 18.11.13 NE VAZHD FAT 52 DT 06.01.14 SR 001765
  Aparati Ministrise se Punes (3535) IVA REXHA Tirane 23,560 2014-11-26 2014-11-27 61110250012014 Shpenzime te tjera transporti MIN E MIRQ SOC DHE RINISE LARJE MJETI FAT 51 DT 18.12.13 SR 001767 UP 2508 DT 14.11.13 FTESE OFERTE 15.11.13 PV 15.11.13 VLE 18.11.13 KONT NE VAZHD 2508/1 DT 18.11.13 SHK MIN FIN PER LEJIM 15162/1 DT 10.11.14
  Administrata Qendrore SHKP (3535) IVA REXHA Tirane 24,000 2014-01-23 2014-01-24 1110250852014 Unspecified 1025085 SH K. PUNESIMIT LARJE MAKINE UR PR NR 3/1 KONTR 8.1.2013 NE VAZHDIM FAT 41 DT 2.10.213 FAT 47 SER. 6060448 SER 6060449
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >