Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  All ILAR All 12,564,341.00 9 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Akademia e Fiskultures (3535) ILAR Tirane 9,360 2014-08-26 2014-08-27 21310110482014 Blerje dokumentacioni UNIVERSITETI I SPORTEVE kartela up 3.6.2014 pv 22.7.2014 f 24.7.2014 fh 24.7.2014
  Universiteti Politeknik (3535) ILAR Tirane 1,451,307 2014-08-12 2014-08-13 117510110402014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) UNIVERSITETI POLITEKNIK kancelari up 23.5.2014 njf 23.5.2014 k 14.7.2014 f 29.7.2014 fh 29.7.2014
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) ILAR Tirane 25,080 2014-07-29 2014-07-29 22710870102014 Garanci te tjera, te vitit vazhdim,Te Dala Kom Prok Publik Kthim operat ekon. urdher brend 192 dt 11.07.2014 vend KPP nr 350 dt 01.7.2014
  Bashkia Bajram Curri (1836) ILAR Tropoje 770,000 2014-06-18 2014-06-18 10721450012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje pastrimi per rruget Bashkia B.Curri tropoje blerej kontinieresh kontarte dt 06.11.2013 akt marrje ne 20.01.2014 fh nr 1 dt 20.01.2014 ft nr 531 dt 30.11.2013 seri 11236285 diference e prapambetur
  Bashkia Bajram Curri (1836) ILAR Tropoje 3,850,000 2014-05-20 2014-05-20 8421450012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje pastrimi per rruget Bashkia B.Curri Tropoje blerje kontinieresh kontrate dt 06.11.2013 oferte dt 21.07.2013 akt-marrje dt 20.01.2014 ft nr 531 dt 30.11.2013 seri 11236285
  Instituti shendetit publik Tirane (3535) ILAR Tirane 781,200 2014-03-05 2014-03-05 4810130482014 Unspecified ISHP 602 UP 995/2 D 17/12/13,NJF 995/7 D 22/1/14,NJAPP 2014,KONTR 995/14 D 6/2/14,FAT 19 D 17/2/14 S 13278656,FH 13 D 17/2/14
  Akademia e Fiskultures (3535) ILAR Tirane 15,000 2014-02-06 2014-02-07 2010110482014 Unspecified UNIVERSITETI I SPORTEVE MATERIALE ZYRE UP 32 DT 11.12.2013 PV 6 DT 26.12.2013 FAT 616 DT 26.12.2013 SERI 12328072 FH 40 DT 26.12.2013
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) ILAR Tirane 45,067 2014-01-30 2014-01-30 1210870102014 Unspecified 600 kom prok publik kthim te ardh op ek ub 347 dt 9.12.2013 vend kpp 32/2013 dt 27.11.2013
  Universiteti i Tiranes (3535) ILAR Tirane 5,617,327 2014-01-25 2014-01-27 1410110392014 Unspecified UT Rektorati bl diploma UT up 61 dt 5.8.13 njf 17.10.13 nj APP 21.10.13 kontr 30.10.13 ft 582 dt 1.12.13 s 12328136 fh 44 d 1.12.13 pv md 1.12.13
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >