Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  All GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE All 349,901,229.00 184 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 1,083,528 2014-12-28 2014-12-29 350610130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore qsut oksigjen kone ne vazhd 2616/37 dt 12.06.14 fat 2940 sr 17583940 dt 29.10.14 fh 71 dt 29.10.14
  Spitali Ushtarak (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 937,247 2014-12-24 2014-12-26 59610131042014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SUT oksigjen vazhdim kontr.24/7 dt. 25.03.2014 fat.1687(14541637) 25.06.2014 fh. 3/1 dt. 25.06.2014
  Spitali Ushtarak (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 137,920 2014-12-24 2014-12-26 59710131042014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SUT oksigjen vazhdim kontr.24/7 dt. 25.03.2014 fat.1904(14541854) dt. 16.07.2014 fh. 4/1 dt. 16.07.2014
  Sp. Berati (0202) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Berat 475,200 2014-12-23 2014-12-24 71910130642014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje mjekesore dhe spitalore spitali berat lik fat 18.12.2014 materiale mjeksore
  Universiteti i Tiranës, Instituti i Fizikës Bërthamore të Zbatuar (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 18,408 2014-12-23 2014-12-24 13210112042014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1011204 Inst.Fizikes Bertham BL. AZOT KONTR. NE VAZHD. 1116/3 DT 19.05.2014 FAT 3349 DT 9.12.2014 SER. 17584349 FH 53 DT 9.12.2014
  Sp. Berati (0202) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Berat 176,160 2014-12-22 2014-12-23 71510130642014 Ilaçe dhe materiale mjeksore spitaliu berat lik fat 19.12.2014 oksigjen mjeksor
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 1,171,549 2014-12-22 2014-12-23 325810130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore qsut oskigjen ko 2616/37 dt 12.06.14 fat 3304 sr 17584304 dt 04.12.14 fh 85 dt 04.12.14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 1,857,087 2014-12-22 2014-12-23 325910130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT BARNA KO 2616/37 DT 12.06.14 FAT 3248 SR 17584248 DT 28.11.14 FH 84 DT 28.11.14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 2,547,321 2014-12-19 2014-12-22 342110130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore qsut oksigjen kont ne vazhd 2616/37 dt 12.06.14 fat 3422 sr 17584422 dt 15.12.14 fh 92 dt 15.12.14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 515,100 2014-12-17 2014-12-19 333910130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore qsut oksigjen kont ne vazhd 2616/37 dt 12.06.14 fat 3347 dt 09.12.14 fh 86 dt 09.1.14 sr 17584347
  Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 178,860 2014-12-18 2014-12-19 113310100772014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale DREJT PERGJ DOGANAVE. lik ft bl azot oks , up dt 26.11.2014, nj fit dt 1.12.2014, seri 17584278 dt 2.12.2014, fh dt 2.12.2014
  Maternitet Nr.2T. (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 515,000 2014-12-17 2014-12-18 72110130882014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SUOGJ K.GLIOZHENI,oksigjen Up.462 dt. 29.10.2014 autorizim MISH 6117/24 dt. 07.11.2014 kontr.53/4 dt. 14.11.2014 fat.17584362 dt. 10.12.2014 fh. 5 dt. 10.12.2014
  Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Kruje (0716) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Kruje 166,546 2014-12-15 2014-12-15 26910051122014 Materiale per mbrojtjen e tokes, bimeve dhe kafsheve nga semundjet sa lik fat nr 17584299 dt 4.12.2014 nga qttb f kruje
  Inspektoriati Qendror Teknik (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 160,800 2014-12-12 2014-12-15 24210930112014 Materiale dhe pajisje labratorik e te sherbimit publik 602 IQT gazra teknik,kontrate nr 2590/7 ne vazhdim,fat nr 33382 dt 11.12.2014,seri 17584382,fh nr 39 dt 11.12.2014
  Spitali Lezhe (2020) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Lezhe 187,023 2014-12-12 2014-12-12 51210130212014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI LEZHE LIK FAT.3379 DT.11.12.2014
  Spitali Lezhe (2020) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Lezhe 142,396 2014-12-11 2014-12-12 50710130212014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI LEZHE LIK FAT.3253,3325 DT.02.12.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 8,708,271 2014-12-11 2014-12-12 324310130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT DP KONT NE VAZHD 299/7 DT 18.01.13 FAT 712 SR 08224266 DT 29.03.13 FH 91 DT 29.03.13
  Inspektoriati Qendror Teknik (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 139,200 2014-12-11 2014-12-12 21910930112014 Materiale dhe pajisje labratorik e te sherbimit publik 602 IQT gazra teknike,kontrate nr 2590/7 dt 05.05.2014 ne vazhdim,fat nr 3319 dt 05.12.2014,seri 17584319,fh nr 36 dt 05.12.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 999,900 2014-12-09 2014-12-10 289110130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT OKSIGJEN KONT NE VAZHD 2616/37 DT 12.06.14 FAT 3059 DT 12.11.14 FH 75 DT 12.11.14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 791,890 2014-12-10 2014-12-10 289210130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT BARNA KONT NE VAZHD 2616/37 DT 12.06.14 FAT 3082 DT 13.11.2014 SR 17584082 FH 76 DT 13.11.14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 2,113,728 2014-12-09 2014-12-10 289310130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT OKSIGJEN KONT NE VAZHD 2616/37 DT 12.06.14 3108 DT 15.11.14 SR 17584108 FH 78 DT 15.11.14
  Sanatoriumi Tirane (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 36,600 2014-12-05 2014-12-09 65710130512014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SUSM SHEFQET NDROQI, REDUKTOR OKSIGJENI PV4 DT. 20.12.2011 FAT. 3029(88477057) DT. 20.12.2011 FH.103 DT. 20.12.2011
  Sanatoriumi Tirane (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 15,000 2014-12-05 2014-12-09 64810130512014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SUSM SHEFQET NDROQI, REDUKTOR OKSIGJENI PV4 DT.13.08.2012 FAT. 2013(03433713) DT.13.08.2012 FH. 70 DT. 13.08.2012
  Instituti shendetit publik Tirane (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 46,800 2014-12-04 2014-12-05 45310130482014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale ISHP AJER SINTETIK UP.51 DT. 20.11.2014 FTO 24.11.2014 NJFT. 26.11.2014 FAT.3219(17584219) DT. 27.11.2014 FH. 152 DT. 27.11.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 1,090,800 2014-12-03 2014-12-04 288810130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT OKSIGJEN KONT NE V 2616/37 DT 12.06.14 FAT 2857 SR 17583857 DT 22.10.14 FH 69 DT 22.10.14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 286,110 2014-12-04 2014-12-04 2886210130492014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj QSUT mirmb impianistike kont ne vazhd 11766/12 dt 12.06.14 fat 3167 sr 17584167 dt 20.11.14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 913,242 2014-12-03 2014-12-04 288910130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT OKSIGJEN KONT NE V 2616/37 DT 12.06.14 FAT 2842 SR 17583842 DT 20.10.14 FH 68 DT 20.10.14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 1,151,400 2014-12-03 2014-12-04 289010130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT OKSIGJEN KONT NE V 2616/37 DT 12.06.14 FAT 2953 SR 17583953 DT 30.10.14 FH 30.10.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 1,459,399 2014-12-03 2014-12-04 288710130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT OKSIGJEN KONT NE V 2616/37 DT 12.06.14 FAT 3191 SR 17584191 DT 24.11.14 FH 79 DT 24.11.14
  Spitali Lezhe (2020) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Lezhe 57,252 2014-11-27 2014-11-27 46810130212014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI LEZHE LIK FAT 3204 DT 26.11.2014