Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  All GARDEN LINE All 153,618,097.00 13 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) GARDEN LINE Tirane 18,483,824 2014-12-30 2014-12-31 89110260012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) MIN MJEDIISIT sit shp kv 2.9.14 fat 29.12.14 sit 24.12.14 akt n24.12.14
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) GARDEN LINE Tirane 16,070,600 2014-12-23 2014-12-24 26410560012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi shqiptar i zhvillimit . Nderhyrje per rehabilitimin segmenti Plepa-Hyrje Vlore,kont vazhdim nr P/03 dt 13.10.2014,fat nr 1211 dt 16.12.2014 sr 17581265 sit 2 dt 13.10.14-11.11.2014
  Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) GARDEN LINE Tirane 31,467,829 2014-12-19 2014-12-22 80010260012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) MIN MJDEDISIT sit shp kv 8215 29.7.14 fat 12.12.2014 s 17580408 sit 11.12.2014
  Aparati Qendror i SHIKUT (3535) GARDEN LINE Tirane 49,200 2014-12-17 2014-12-19 69310180012014 Plehra kimike, furnitura veterinare, farera, fidane e te tjera produkte agrokulturore SHISH Pl kimike up 401/1 dt 27.11.2014 pv 02.12.2014 fat 17581089 dt 04.12.2014 fh 32 dt 04.12.2014
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) GARDEN LINE Tirane 10,338,362 2014-12-16 2014-12-16 25510560012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi shqiptar i zhvillimit . nderhyrje per rehabilitimin urban kont.13.10.14 ft.1059 dt.14.11.14 seria 17581265 sit.113.10.14-11.11.14
  Avokati i popullit (3535) GARDEN LINE Tirane 412,000 2014-12-12 2014-12-12 26810660012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj AVOKATI I POPULLIT. shpenzim per gjelberimin dhe vaditjen ,u. p.nr 32,33dt 13.10..2014,f.oft.dt 14/09,14/10.14,nj.fit dt 01.12.14,p.v.marje dorrezim dt 10.12.14, fat nr 1182 dt 10.12.2014,seri 17580490
  Aparati Qendror i SHIKUT (3535) GARDEN LINE Tirane 33,600 2014-12-05 2014-12-05 65310180012014 Plehra kimike, furnitura veterinare, farera, fidane e te tjera produkte agrokulturore SHISH Plehra kimike urdher 341/17 dt.17.11.2014 pv. 19.11.2014 fat.17581280 dt.19.11.2014 fh. nr 26 dt.19.11.2014
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) GARDEN LINE Tirane 20,798,700 2014-11-18 2014-11-19 251110560012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi shqiptar i zhvillimit . Pagese pjesore nderhyrje rehab Plepa Durres,kont vazhdim dt 13.10.2014 fat nr 1059 dt 14.11.2014 sr 17581265,sit 13.10.201-11.11.2014
  Aparati Qendror i SHIKUT (3535) GARDEN LINE Tirane 50,050 2014-11-14 2014-11-17 60310180012014 Plehra kimike, furnitura veterinare, farera, fidane e te tjera produkte agrokulturore SHISH Lik plehra kimike up 358/3 dt 27.10.2014 pv 28.10.2014 fat 17581429 dt 03.11.2014 fh 03.11.2014
  Presidenca (3535) GARDEN LINE Tirane 480,000 2014-11-04 2014-11-05 45610010012014 Shpenzime per pritje e percjellje Presidenca lik lule, VKM nr 358 dt 24.04.2013,urdh prok nr 92/1 dt 16.09.2014,proc verb dt dt 16.09.2014,fat 857 dt 19..09.2014, seri 17581458,fl hyr nr 130 dt 19.09.2014
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) GARDEN LINE Tirane 27,402,000 2014-10-21 2014-10-21 23410560012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi shqiptar i zhvillimit . paradhenie,kont dt 13.10.2014,fat nr 975 dt 20.10.2014 sr 17581176
  Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) GARDEN LINE Tirane 11,500 2014-10-08 2014-10-09 91010100772014 Sherbime te tjera DREJT PERGJ DOGANAVE. lik ft aktivitet per dhenie certifikata urdher tit dt 18.9.2014, 3.10.2014, seri 17581474 dt 23.9.2014
  Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) GARDEN LINE Tirane 28,020,432 2014-09-29 2014-09-30 42210260012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve MIN MJDEDISIT gjelbrim Rruga Rinas up 29.5.2014 njf 9.8.2014 k 29.7.2014 fat 22.9.2014 sit 20.9.2014
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >