Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  All FONDI BESA(K81911023C) All 433,744.00 28 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Bashkia Kavaja (3513) FONDI BESA(K81911023C) Kavaje 11,634 2014-10-16 2014-10-17 55921180012014 Paga baze BASHKIJA KJ DETYRIM PERMBARIMORE I ALTIN ALLAJBEJ SHTATOR 2014
  Zyra Arsimore Krujë (0716) FONDI BESA(K81911023C) Kruje 17,110 2014-09-08 2014-09-09 25410110962014 Paga baze ZYRA PERMBARIMORE KRUJE URDHER EKZEKUTIMI NR 229 DT 19.04.2013 LIST PAGESA DT 05.09.2014
  Bashkia Kavaja (3513) FONDI BESA(K81911023C) Kavaje 15,000 2014-09-03 2014-09-03 48521180012014 Paga baze BASHKIJA KJ DETYRIM PERMBARIMORE I ALTIN ALLAJBEJ GUSHT 2014
  Zyra Arsimore Krujë (0716) FONDI BESA(K81911023C) Kruje 20,000 2014-08-06 2014-08-07 22710110962014 Paga baze SA LIK VEND NR 229 DT 19.04.2013 NGA ARSIMI KRUJE PER AFRIM MYRTAJ
  Bashkia Kavaja (3513) FONDI BESA(K81911023C) Kavaje 15,000 2014-08-01 2014-08-01 41221180012014 Paga baze BASHKIJA KJ DETYRIM PERMBARIMORE I ALTIN ALLAJBEJ KORRIK 2014
  Zyra Arsimore Krujë (0716) FONDI BESA(K81911023C) Kruje 20,000 2014-07-11 2014-07-14 19510110962014 Paga baze ZYRA ARSIMORE KRUJE LIKUJDUAR URDHER EKZEKUTIMI AFRIM MYRTAJ
  Bashkia Kavaja (3513) FONDI BESA(K81911023C) Kavaje 15,000 2014-07-01 2014-07-02 33221180012014 Paga baze BASHKIJA KJ DETYRIM PERMBARIMORE I ALTIN ALLAJBEJ QERSHOR 2014
  Sp. Pogradec (1529) FONDI BESA(K81911023C) Pogradec 10,000 2014-06-09 2014-06-10 29510130822014 Paga baze 1013082 SPITALI POGRADEC LIK I EKZEK VENDIMI GJYQESOR PER KLODI BULLI MAJ 2014 LIST PAGESE
  Zyra Arsimore Krujë (0716) FONDI BESA(K81911023C) Kruje 20,000 2014-06-06 2014-06-09 15810110962014 Paga baze sa lik urdh ekzek 229 dt 19.04.2013 AFRIM MYRTAJ nga arsimi kruje
  Bashkia Kavaja (3513) FONDI BESA(K81911023C) Kavaje 15,000 2014-06-02 2014-06-03 26421180012014 Paga baze BASHKIJA KJ DETYRIM PERMBARIMORE I ALTIN ALLAJBEJ
  Zyra Arsimore Krujë (0716) FONDI BESA(K81911023C) Kruje 20,000 2014-05-14 2014-05-14 13310110962014 Paga baze SA LIK URDHER EKZEKUTIMI AFRIM MYRTAJ SIPAS VEND NR 229 DT 19.04.2013 NGA ARSIMI KRUJE
  Sp. Pogradec (1529) FONDI BESA(K81911023C) Pogradec 10,000 2014-05-05 2014-05-06 15910130822014 Paga baze 1013082 SPITALI POGRADEC LIK I EKZEK VENDIMI GJYQESOR PER KLODI BULLI PRILL 2014 LIST PAGESE
  Bashkia Kavaja (3513) FONDI BESA(K81911023C) Kavaje 15,000 2014-05-02 2014-05-05 20621180012014 Paga baze BASHKIJA KJ DETYRIM PERMBARIMORE I ALTIN ALLAJBEJ PRILL 2014
  Zyra Arsimore Librazhd (0821) FONDI BESA(K81911023C) Librazhd 20,000 2014-04-10 2014-04-11 18110111012014 Paga baze ARSIMI LIBRAZHD,NDALESE PAGE ZNJ.MAJLINDA BELBA
  Zyra Arsimore Krujë (0716) FONDI BESA(K81911023C) Kruje 20,000 2014-04-07 2014-04-08 10110110962014 Paga baze SA LIK URDH EKZEK NR 229 DT 19.04.2013 AFRIM MYRTAJ NGA ARSIMI KRUJE
  Sp. Pogradec (1529) FONDI BESA(K81911023C) Pogradec 10,000 2014-04-04 2014-04-04 10710130822014 Paga baze 1013082 SPITALI POGRADEC LIK I EKZEK VENDIMI GJYQESOR PER KLODI BULLI MARS 2014 LIST PAGESE
  Bashkia Kavaja (3513) FONDI BESA(K81911023C) Kavaje 15,000 2014-04-02 2014-04-02 14821180012014 Paga baze BASHKIJA KJ LIKUIDIM DETYRIM PERMBARIMORE I ALTIN ALLAJBEJ MARS 2014
  Sp. Mirdite (2026) FONDI BESA(K81911023C) Mirdite 10,000 2014-03-27 2014-03-28 5410130792014 Paga baze spitali per ndalesa Gezim Gega
  Zyra Arsimore Librazhd (0821) FONDI BESA(K81911023C) Librazhd 20,000 2014-03-12 2014-03-12 12610111012014 Unspecified ARSIMI LIBRAZHD,NDALESE PAGE ZNJ.MAJLINDA BELBA MUAJI SHKURT 2014
  Zyra Arsimore Krujë (0716) FONDI BESA(K81911023C) Kruje 20,000 2014-03-07 2014-03-10 7210110962014 Unspecified SA LIK URDH EKZEK NR229 DT 19.04.2013 AFRIM MYRTAJ NGA ARSIMI KRUJE