Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All FONDI BESA(K81911023C) All 433,744.00 28 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Kavaja (3513) FONDI BESA(K81911023C) Kavaje 11,634 2014-10-16 2014-10-17 55921180012014 Paga baze BASHKIJA KJ DETYRIM PERMBARIMORE I ALTIN ALLAJBEJ SHTATOR 2014
  Zyra Arsimore Krujë (0716) FONDI BESA(K81911023C) Kruje 17,110 2014-09-08 2014-09-09 25410110962014 Paga baze ZYRA PERMBARIMORE KRUJE URDHER EKZEKUTIMI NR 229 DT 19.04.2013 LIST PAGESA DT 05.09.2014
  Bashkia Kavaja (3513) FONDI BESA(K81911023C) Kavaje 15,000 2014-09-03 2014-09-03 48521180012014 Paga baze BASHKIJA KJ DETYRIM PERMBARIMORE I ALTIN ALLAJBEJ GUSHT 2014
  Zyra Arsimore Krujë (0716) FONDI BESA(K81911023C) Kruje 20,000 2014-08-06 2014-08-07 22710110962014 Paga baze SA LIK VEND NR 229 DT 19.04.2013 NGA ARSIMI KRUJE PER AFRIM MYRTAJ
  Bashkia Kavaja (3513) FONDI BESA(K81911023C) Kavaje 15,000 2014-08-01 2014-08-01 41221180012014 Paga baze BASHKIJA KJ DETYRIM PERMBARIMORE I ALTIN ALLAJBEJ KORRIK 2014
  Zyra Arsimore Krujë (0716) FONDI BESA(K81911023C) Kruje 20,000 2014-07-11 2014-07-14 19510110962014 Paga baze ZYRA ARSIMORE KRUJE LIKUJDUAR URDHER EKZEKUTIMI AFRIM MYRTAJ
  Bashkia Kavaja (3513) FONDI BESA(K81911023C) Kavaje 15,000 2014-07-01 2014-07-02 33221180012014 Paga baze BASHKIJA KJ DETYRIM PERMBARIMORE I ALTIN ALLAJBEJ QERSHOR 2014
  Sp. Pogradec (1529) FONDI BESA(K81911023C) Pogradec 10,000 2014-06-09 2014-06-10 29510130822014 Paga baze 1013082 SPITALI POGRADEC LIK I EKZEK VENDIMI GJYQESOR PER KLODI BULLI MAJ 2014 LIST PAGESE
  Zyra Arsimore Krujë (0716) FONDI BESA(K81911023C) Kruje 20,000 2014-06-06 2014-06-09 15810110962014 Paga baze sa lik urdh ekzek 229 dt 19.04.2013 AFRIM MYRTAJ nga arsimi kruje
  Bashkia Kavaja (3513) FONDI BESA(K81911023C) Kavaje 15,000 2014-06-02 2014-06-03 26421180012014 Paga baze BASHKIJA KJ DETYRIM PERMBARIMORE I ALTIN ALLAJBEJ
  Zyra Arsimore Krujë (0716) FONDI BESA(K81911023C) Kruje 20,000 2014-05-14 2014-05-14 13310110962014 Paga baze SA LIK URDHER EKZEKUTIMI AFRIM MYRTAJ SIPAS VEND NR 229 DT 19.04.2013 NGA ARSIMI KRUJE
  Sp. Pogradec (1529) FONDI BESA(K81911023C) Pogradec 10,000 2014-05-05 2014-05-06 15910130822014 Paga baze 1013082 SPITALI POGRADEC LIK I EKZEK VENDIMI GJYQESOR PER KLODI BULLI PRILL 2014 LIST PAGESE
  Bashkia Kavaja (3513) FONDI BESA(K81911023C) Kavaje 15,000 2014-05-02 2014-05-05 20621180012014 Paga baze BASHKIJA KJ DETYRIM PERMBARIMORE I ALTIN ALLAJBEJ PRILL 2014
  Zyra Arsimore Librazhd (0821) FONDI BESA(K81911023C) Librazhd 20,000 2014-04-10 2014-04-11 18110111012014 Paga baze ARSIMI LIBRAZHD,NDALESE PAGE ZNJ.MAJLINDA BELBA
  Zyra Arsimore Krujë (0716) FONDI BESA(K81911023C) Kruje 20,000 2014-04-07 2014-04-08 10110110962014 Paga baze SA LIK URDH EKZEK NR 229 DT 19.04.2013 AFRIM MYRTAJ NGA ARSIMI KRUJE
  Sp. Pogradec (1529) FONDI BESA(K81911023C) Pogradec 10,000 2014-04-04 2014-04-04 10710130822014 Paga baze 1013082 SPITALI POGRADEC LIK I EKZEK VENDIMI GJYQESOR PER KLODI BULLI MARS 2014 LIST PAGESE
  Bashkia Kavaja (3513) FONDI BESA(K81911023C) Kavaje 15,000 2014-04-02 2014-04-02 14821180012014 Paga baze BASHKIJA KJ LIKUIDIM DETYRIM PERMBARIMORE I ALTIN ALLAJBEJ MARS 2014
  Sp. Mirdite (2026) FONDI BESA(K81911023C) Mirdite 10,000 2014-03-27 2014-03-28 5410130792014 Paga baze spitali per ndalesa Gezim Gega
  Zyra Arsimore Librazhd (0821) FONDI BESA(K81911023C) Librazhd 20,000 2014-03-12 2014-03-12 12610111012014 Unspecified ARSIMI LIBRAZHD,NDALESE PAGE ZNJ.MAJLINDA BELBA MUAJI SHKURT 2014
  Zyra Arsimore Krujë (0716) FONDI BESA(K81911023C) Kruje 20,000 2014-03-07 2014-03-10 7210110962014 Unspecified SA LIK URDH EKZEK NR229 DT 19.04.2013 AFRIM MYRTAJ NGA ARSIMI KRUJE