Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  All E U R O K O N T A K T All 3,180,824.00 2 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  PIU per projektin ¿Land Admnistration and Management¿ (3535) E U R O K O N T A K T Tirane 2,527,419 2014-06-03 2014-06-03 5210149012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT ZQRPP Pag rjeti elektrik kontr vazhd 1777 dt 19.02.2014 urdh 1777/3 dt 07.04.2014 pv certifikim situac 15.05.2014 fat 32 dt 14.04.2014
  Zyra Qendrore e Regjistrimit Pasurise Tirane (3535) E U R O K O N T A K T Tirane 653,405 2014-02-28 2014-03-03 2310140592014 Unspecified ZQRPP 10% e kontartes per rjetin elektrik e percak sipas kontr nr 1777 dt 19.02.2014 up 157 dt 10.02.2014 ftese koutim 10.02.2014 urdh ng kom 209 dt 17.02.2014 rap vleres 18.02.2014 garanci bankare 19.02.2014 fat 8 dt 19.02.2014
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >