Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All E U R O K O N T A K T All 3,180,824.00 2 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  PIU per projektin ¿Land Admnistration and Management¿ (3535) E U R O K O N T A K T Tirane 2,527,419 2014-06-03 2014-06-03 5210149012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT ZQRPP Pag rjeti elektrik kontr vazhd 1777 dt 19.02.2014 urdh 1777/3 dt 07.04.2014 pv certifikim situac 15.05.2014 fat 32 dt 14.04.2014
  Zyra Qendrore e Regjistrimit Pasurise Tirane (3535) E U R O K O N T A K T Tirane 653,405 2014-02-28 2014-03-03 2310140592014 Unspecified ZQRPP 10% e kontartes per rjetin elektrik e percak sipas kontr nr 1777 dt 19.02.2014 up 157 dt 10.02.2014 ftese koutim 10.02.2014 urdh ng kom 209 dt 17.02.2014 rap vleres 18.02.2014 garanci bankare 19.02.2014 fat 8 dt 19.02.2014
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >