Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  All E R G All 504,086.00 10 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Komuna Novosele (3737) E R G Vlore 35,880 2014-12-11 2014-12-11 26928360012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri 2836001 KOMUNA NOVOSELE PJESE KEMBIMI
  Prokuroria e rrethit Durres (0707) E R G Durres 17,880 2014-11-25 2014-11-25 28110280062014 Karburant dhe vaj TDO 0707 PROKURORIA E RRETHIT DURRES 1028006 FAT592 DD 14.11.2014 VAJ MAKINE
  Teatri Operas dhe Baletit (3535) E R G Tirane 71,400 2014-11-24 2014-11-25 38510120242014 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese 1012024, TOB Materiale premiere UP 125 dt.28.10.14 ftese oferte 29.10.14 ft.2118, 2119 dt.01.11.14 seri 10111094; 10111095 nj.fituesi 31.10.14 fh 1,2 dt.01.11.14
  Qendra e fomimit profesiona Tirane nr.1 (3535) E R G Tirane 67,728 2014-11-19 2014-11-20 8010250382014 Sherbime te tjera DRFPPNR materiale,up nr 100 dt 07.11.2014,pv dt 10.11.2014,fat nr 2137,2138,2139 dt 12.11.2014,seri 18335513,18335514,18335515,fh nr 23,23/1,23/2 dt 12.11.2014
  Gjykata e Apelit te Krimeve Tirane (3535) E R G Tirane 8,400 2014-11-19 2014-11-19 25110290102014 Pjese kembimi, goma dhe bateri Gjyk.Apel.Krim.Rend Lik bl bateri up 31 dt 28.10.2014 fo 28.10.2014 fat 589 dt 12.11.2014 seri 12308540 fh 26 dt 12.11.2014
  Qendra e fomimit profesiona Fier (0909) E R G Fier 235,440 2014-11-12 2014-11-13 14810250432014 Materiale dhe pajisje labratorik e te sherbimit publik D R F P P Fier 1025043 likujdim fature
  Teatri Operas dhe Baletit (3535) E R G Tirane 9,360 2014-11-06 2014-11-10 37010120242014 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese 1012024, TOB Materiale prmiere UP 119 dt.22.10.14ftese oferte 23.10.14 ft.2105 dt.24.10.14 seri 101110810 nj.fituesi 24.10.14 fh 120 dt.27.10.14
  Teatri Operas dhe Baletit (3535) E R G Tirane 25,020 2014-09-25 2014-09-26 30410120242014 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese 604 TOB materiale,up nr 99 d t16.09.2014,njofti fit dt 18.09.2014,fat nr 2065,2066 dt 19.09.2014,seri 10111241,10111242,fh nr 101,102 dt 19.09.2014
  Teatri Operas dhe Baletit (3535) E R G Tirane 14,900 2014-05-20 2014-05-21 11710120242014 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese 1012024, TOB PAGESE materiale grimi,UP 117 dt 22.04.14,FH 52 dt 22.04.14,PV 6 dt 22.04.14,Fat 1898 dt 22.04.14
  Teatri Operas dhe Baletit (3535) E R G Tirane 18,078 2014-04-14 2014-04-15 8110120242014 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese 1012024, TOB PAGESE materiale premiere, UP 80 dt 19.3.14,PV 6 dt 19.3.14,Fat 1856 dt 20.3.14, S 12308831,FH 37 dt 20.3.14
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >