Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  All EMRULLA XHANI All 127,108.00 5 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Zyra Arsimore Kavajë (3513) EMRULLA XHANI Kavaje 9,800 2014-07-21 2014-07-21 16110111302014 Shpenzime te tjera transporti ZYRA ARSIMORE LIKUIDIM SHPENZIME TRANSPORTI FAT 21 DT 15.07.2014
  Komuna Synej (3513) EMRULLA XHANI Kavaje 67,508 2014-07-15 2014-07-16 14424740012014 Shpenzime te tjera transporti KOMUNA SYNEJ LIKUJDIM FAT 1 DT 20.06.2014 DHE VERTETIE TE DREJTOREVE TE SHKOLLES
  Zyra Arsimore Kavajë (3513) EMRULLA XHANI Kavaje 9,800 2014-07-08 2014-07-08 15810111302014 Shpenzime te tjera transporti ZYRA ARSIMORE LIKUIDIM SHPENZIME TRANSPORTI FAT 11 DT 27.06.2014
  Komuna Lekaj (3513) EMRULLA XHANI Kavaje 10,000 2014-03-25 2014-03-25 6524700012014 Shpenzime te tjera transporti KOMUNA LEKAJ LIKUIDIM SHPENZIME TRANSPORTI FAT 10 DT 31.12.2013
  Komuna Lekaj (3513) EMRULLA XHANI Kavaje 30,000 2014-03-10 2014-03-11 3924700012014 Unspecified KOMUNA LEKAJ LIKUIDIM SHERBIM TRANSPORTI FAT 9 DT 30.11.2013,10 30.12.2013.12.2013 KONTRATE 01 26.03.2012
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >