Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All EMRULLA XHANI All 127,108.00 5 All => =>

  Transaksione
  *Të dhënat e këtij shërbimi janë të aksesueshme në web-in zyrtar "Drejtoria e Përgjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Zyra Arsimore Kavajë (3513) EMRULLA XHANI Kavaje 9,800 2014-07-21 2014-07-21 16110111302014 Shpenzime te tjera transporti ZYRA ARSIMORE LIKUIDIM SHPENZIME TRANSPORTI FAT 21 DT 15.07.2014
  Komuna Synej (3513) EMRULLA XHANI Kavaje 67,508 2014-07-15 2014-07-16 14424740012014 Shpenzime te tjera transporti KOMUNA SYNEJ LIKUJDIM FAT 1 DT 20.06.2014 DHE VERTETIE TE DREJTOREVE TE SHKOLLES
  Zyra Arsimore Kavajë (3513) EMRULLA XHANI Kavaje 9,800 2014-07-08 2014-07-08 15810111302014 Shpenzime te tjera transporti ZYRA ARSIMORE LIKUIDIM SHPENZIME TRANSPORTI FAT 11 DT 27.06.2014
  Komuna Lekaj (3513) EMRULLA XHANI Kavaje 10,000 2014-03-25 2014-03-25 6524700012014 Shpenzime te tjera transporti KOMUNA LEKAJ LIKUIDIM SHPENZIME TRANSPORTI FAT 10 DT 31.12.2013
  Komuna Lekaj (3513) EMRULLA XHANI Kavaje 30,000 2014-03-10 2014-03-11 3924700012014 Unspecified KOMUNA LEKAJ LIKUIDIM SHERBIM TRANSPORTI FAT 9 DT 30.11.2013,10 30.12.2013.12.2013 KONTRATE 01 26.03.2012
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >