Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All D E N I S - 05 All 110,899,050.00 10 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Kodovjak (0810) D E N I S - 05 Gramsh 56,122 2014-12-29 2014-12-29 30324310012014 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala 2431001 5% garanci defkti objakti"Sist asfa qendra komunes" Komuna Kodovjat
  Komuna Pishaj (0810) D E N I S - 05 Gramsh 296,182 2014-12-23 2014-12-23 56224300012014 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala 2430001 5% garanci punimesh objekti KUZ Çekin Komuna Pishaj
  Komuna Pishaj (0810) D E N I S - 05 Gramsh 2,641,476 2014-11-14 2014-11-17 4752430002014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve 2430001 Sa paguar fat.nr.12 dt:16.10.2014 objekti "KUZ fshati Çekin lagjia jugore",kontrate shtese nga Komuna Pishaj
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) D E N I S - 05 Tirane 628,326 2014-05-02 2014-05-05 22810060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARSH - Shkresa Nr.2347 Dt 30.04.14 D.P Vendimi Nr. 4 Sit Nr. Perfundimtar Fat Nr.28 dt 13.12.2010 ser 69724472 Kontrata ne vazhdim Nr. 5286/6 Dt 27.07.2009
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) D E N I S - 05 Tirane 68,481,138 2014-04-29 2014-05-02 20410060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARSH - Shkresa Nr.2266 Dt 28.04.14 Sit Nr. 4 Perfundimtar (Diference pagese) Fat Nr. 9 Dt 05.05.11 t 69724483 Kontrata ne vazhdim Nr. 5286/6 Dt 27.07.2009
  Komuna Kodovjak (0810) D E N I S - 05 Gramsh 268,411 2014-03-13 2014-03-17 3324310012014 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala Sa paguar 5% garanci defekti objekti Sist.asfa.qenra komunes nga Komuna Kodovjat
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) D E N I S - 05 Tirane 6,382,866 2014-03-04 2014-03-04 5610560012014 Unspecified Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektet e rrugeve dytesore kontr dt 03.06.2013 sit perfund.20.11.2013 fat 10 12.12.2013
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) D E N I S - 05 Tirane 3,303,497 2014-02-26 2014-02-26 01810560012014 Unspecified Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH kesti fundit vazhdim kont.IDB?GOA,kon.WLREC75,13.8.2012,fat.8,7.10.2013,s03078415,sit.fundit 23.7.2013-16.8.2013
  Qendra Kombetare e veprimtarive Folklorike (3535) D E N I S - 05 Tirane 10,000 2014-01-30 2014-01-31 810120122014 Unspecified 1012012 QKVF 602 RIP FOTOKOPJE UP 2 DT 28.01.2014 PV 28.01.2014 FT 2 DT 29.01.2014 SER 11290262
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) D E N I S - 05 Tirane 28,831,032 2013-12-31 2014-01-06 122610060542013 Unspecified 231-ARSH Shkresa Nr. 5840 Dt 30.12.13 Sit Nr. 3, Perfundimtar Fat Nr. 17 Dt 02.08.13 Ser 69724460 Kontrata ne vazhdim Nr . 345284 Dt 05.06.09
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >