Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  All DEAL DHE Y All 609,996.00 3 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Inspektoriati i Larte i Kontrollit dhe Deklarimit te Pasurive (3535) DEAL DHE Y Tirane 144,000 2014-07-18 2014-07-21 155 10760012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme ILDKP sherbim mirembajtje U/K dt.14.07.2014.urdh prok nr 3556 dt 24.06.2014, njoft fit 02.07.2014, fat.140 dt.2.07.2014 seria 04409642, fl hyr nr 25 dt 02.07.2014
  Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) DEAL DHE Y Tirane 456,000 2014-04-03 2014-04-04 9910040012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre 231 MZHETS blerje perde up 78 dt 30.1.14 ftese oferte 31.1.14 nj.fituesi 31.1.14 kontr.sherbimi 812 dt 31.1.14 ft 103 dt 8.2.14 s 04409605 fh 3 dt 8.2.14
  Shkolla e Magjistratures (3535) DEAL DHE Y Tirane 9,996 2014-03-11 2014-03-12 5910550012014 Unspecified SHKOLLA E MAGJISTRATURES sherbim perde up 12 dt 3.03.2014 pv 5 dt 3.03.2014 seri 04409610
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >