Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All COMFORT All 3,241,095.00 15 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Aparati i Drejtorise se Policise se Shtetit (3535) COMFORT Tirane 549,960 2014-12-15 2014-12-22 60310160792014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 602, D Pergjithshme pol shtetit ,mirmbajtje ,up 76 d 18/9/14, nj 76/3 d 15/10/14,kontr 76/4 d 27/10/14,fat 71 d 19/11/14 s 15444274
  Aparati Qendror i SHIKUT (3535) COMFORT Tirane 70,200 2014-11-25 2014-11-26 63410180012014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes SHISH Bl aktive per miremb. pajisjeve teknike up 373/1 dt 06.11.2014 pv 10.11.2014 fat 15444273 dt 17.11.2014 fh 30 dt 17.11.2014
  Spitali Fier (0909) COMFORT Fier 382,800 2014-11-20 2014-11-21 75710130172014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje mjekesore dhe spitalore BALIER PER SPITALIN FIER
  Qendra e fomimit profesiona Tirane nr.4 (3535) COMFORT Tirane 44,280 2014-11-20 2014-11-21 13010250392014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1025039 DRF. PP4 lik ft bl mat te ndryshme up dt 3.11.2014, nj fit dt 10.11.2014, seri 15444272 dt 11.11.2014, fh dt 11.11.2014
  Gjykata e Apelit te Krimeve Tirane (3535) COMFORT Tirane 117,480 2014-10-16 2014-10-17 2371029012014 Shpenz. per rritjen e AQT - mjete dhe pajisje te tjera teknik Gjyk.Apel.Krim.Rend Bl motore ventilatori up 38 dt 01.10.2014 fo fat 50 dt 13.10.2014 fh 21 dt 13.10.2014
  Aparati Ministrise se Financave (3535) COMFORT Tirane 358,800 2014-09-18 2014-09-25 50510100012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje dhe instalimi i kondicionereve Min.Fin.riparim çillera u.prok.33 dt.04.07.2014 ftese per oferte,p.verb. dt.03.07.2014 njiftim i APP dt.04.07.2014 Fat.nr.13 dt.05.08.2014 seri 15444214
  Aparati Ministrise se Punes (3535) COMFORT Tirane 197,515 2014-08-21 2014-08-22 41110250012014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave MIN PUNES sh up 14.7.2014 fo 16.7.2014 f 18.7.2014
  Agjencia Kombetare e Shoqerise se Informacionit (3535) COMFORT Tirane 238,800 2014-08-13 2014-08-14 18010870062014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative aKSHI SHPENZIM PER RIPARIMIN E KONDICIONEREVE TE ZYRAVE.up.NR.34 DT.04.07.2014 fTESE PER OFERTE Certifikate garancie, Njoftimi i fituesit ft. nr.2 dt.17.07.2014 s/15444202
  Sp. Berati (0202) COMFORT Berat 359,400 2014-08-08 2014-08-12 38410130642014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje dhe instalimi i kondicionereve spitali berat lik fat korrik 2014 vendosje kondicioner
  Materniteti Tirane (3535) COMFORT Tirane 74,900 2014-08-07 2014-08-08 26510130502014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre 602,SUOGJ M.GERALDINA bl kondic,.Up.29 dt. 03.07.2014 ft, 03.07.2014 fat.343(08002143) dt. 07.07.2014 fh, 14 dt. 07.07.2014 akt rak. 07.07.2014
  Cirku Kombetar (3535) COMFORT Tirane 295,200 2014-08-06 2014-08-07 8010120922014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje dhe instalimi i kondicionereve 1029092 CIRKU KOMBETAR BLERJE INSLAITM KONDICIONERE UP 405 DT 27.06.14 FTESE OFERTE 27.06.14 FAT 08002144 NR 344 DT 07.07.14 FH 18 DT 07.07.14
  Qendra e Publikimeve zyrtare (3535) COMFORT Tirane 238,800 2014-08-04 2014-08-04 12510140452014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 602,qendra e botimeve zyrtare,riparim i sistemit te kondicionimit,up nr 49 dt 08.07.2014,fto nr 5/39 dt 08.07.14,njof fit 23.07.2014 fat nr 8 dt 22.07.14 sr 15444209
  Qendra Ekonomike e Arsimit (0707) COMFORT Durres 134,280 2014-07-17 2014-07-18 15121070082014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2107008 QEA RIPARIM KALDAJE
  Drejtoria e Policise Tirane (3535) COMFORT Tirane 59,880 2014-07-16 2014-07-16 237 10160202014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1016020,Drejtoria e Policise Qarkut Tirane pagese miremb paisje teknike, up 1051/b dt 26.05.14, ftesa 1051 dt 26.03.14, vleres perf 28.05.14, ft 328 dt 30.05.14 sr 08002128
  Reparti Ushtarak Nr.2001 Durres (0707) COMFORT Durres 118,800 2014-06-06 2014-06-06 24610170312014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1017031 REP USHT 2001 SHERBIM KOLAUDIM SISTEM KONDICIONIMI
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >