Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All C O L O M B O / FIER All 50,899,725.00 11 All => =>

  Transaksione
  *Të dhënat e këtij shërbimi janë të aksesueshme në web-in zyrtar "Drejtoria e Përgjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Vlore (3737) C O L O M B O / FIER Vlore 9,247,081 2014-12-30 2014-12-31 78921460012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore SHKOLLA ZIGUR LELO BASHKIA 2146001 FAT 14 DT 23.12.2014
  Bashkia Vlore (3737) C O L O M B O / FIER Vlore 910,402 2014-12-26 2014-12-29 77421460012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore ndertimi shatervaneve bashkia 2146001 kont 5217 dt 12.12.2014
  Spitali Vlore (3737) C O L O M B O / FIER Vlore 469,363 2014-12-26 2014-12-29 56910130242014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 1013024 SPITALI MIREMBAJTJEMURI RRETHUES 26.12.2014
  Spitali Vlore (3737) C O L O M B O / FIER Vlore 416,658 2014-12-24 2014-12-26 56610130242014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 1013024 SPITALI FAT16 DT 22.12.2014
  Komuna Novosele (3737) C O L O M B O / FIER Vlore 4,909,119 2014-12-23 2014-12-24 28228360012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2836001 KOMUNA NOVOSELE NDERTIM I SHKOLLES " PILO PRIFT,,SITUACION NR 3
  Spitali Psikiatrik Vlore (3737) C O L O M B O / FIER Vlore 706,380 2014-12-22 2014-12-23 27910130602014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve specifike 1013060 PSIKIATRI MIREMBAJTJE OBJEKTI FAT NR11 DAT 18.12.2014
  Komuna Novosele (3737) C O L O M B O / FIER Vlore 5,187,684 2014-12-05 2014-12-09 24628360012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2836001 KOMUNA NOVOSELE NDERTIM I SHKOLLES " PILO PRIFT,,SITUACION NR 2I
  Bashkia Vlore (3737) C O L O M B O / FIER Vlore 10,464,060 2014-11-24 2014-11-24 63121460012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore RIK SHKOLLA ZIGUR LELO BASHKIA 2146001 FAT 10 DT 17.11.2014
  Komuna Novosele (3737) C O L O M B O / FIER Vlore 16,976,538 2014-11-11 2014-11-11 23528360012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2836001 KOMUNA NOVOSELE NDERTIM I SHKOLLES " PILO PRIFT,,SITUACION NR 1I
  Spitali Psikiatrik Vlore (3737) C O L O M B O / FIER Vlore 1,200,000 2014-08-08 2014-08-11 169 1013060 2014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve specifike 1013060 PSIKIATRIA MIREMBAJTJE OBJEKTI FAT NR 6 DAT 08.08.2014
  Spitali Psikiatrik Vlore (3737) C O L O M B O / FIER Vlore 412,440 2014-06-25 2014-06-25 135 1013060 2014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve specifike 1013060 PSIKIATRIA MIREMBAJTJE OBJEKTI FAT NR 3 DAT 24.06.2014
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >